صفحه کلید Fleksy بزودی برای آی او اس منتشر خواهد شد

حتما به یاد دارید آن سر و صدای بزرگی که چند هفته پیش زمانی که صفحه کلید SwiftKey بالاخره برای آی او اس عرضه شد. یکی دیگر از برنامه‌های محبوب صفجه کلید‌های هوشمند نیز با نام Fleksy به تازگی اعلام کرده کیت توسعه نرم‌افزاری (SDK) خود را به طور خصوصی برای توسعه دهندگان منتشر می‌کند. از بتای این نرم‌افزار به نظر می‌رسد برای تبدیل شدن به اولین جایگزین کیبورد آی او اس بسیار مستعد است.

جایگزینی برای صفحه کلید ios

بدون شک می‌دانیم که اپل اصلا جایگزینی صفحه‌ کلیدهای دیگر بجای صفحه کلید پیش‌فرض آی او اس را نمی‌پسندد. اما این موضوع توسعه‌دهندگان را از ایجاد یک صفحه کلید برای استفاده در برنامه‌های کاربردی خاص متوقف نمی‌کند.

همانطور که دیدیم در SwiftKey اندروید، این برنامه پیشنهاد صفحه کلید پیش‌فرض را می‌داد، و آمدنش به آی او اس محدود شد و قرار بود فقط در برنامه Note بتواند فعال شود.

کیبورد Fleksy

از سوی دیگر، Fleksy نیز پشنهاد جایگزین شدن صفحه کلید آی او اس را در شکل‌های مختلف بیان می‌کند (البته در اندروید بسیار بیشتر)، و دوباره به عنوان یک برنامه مستقل توانایی نوشتن در سرویس‌های دیگر را می‌دهد، شامل فیس‌بوک و توییتر. در دسامبر گذشته  شرکت قصد خود را از اجازه ورود Fleksy به سراسر اکوسیستم آی او اس اعلام کرد و گفت به زودی SDK این برنامه برای توسعه دهندگان عرضه می‌شود.

در مرحله بتای خصوصی، برنامه‌هایی مانند Wordbox، Google Voice Connect، Launch، Center Pro و BlindSquare اولین برنامه‌هایی بوده‌اند که Fleksy را به عنوان جایگزین پیشنهاد داده‌اند.

fleksy1

امروز Fleksy آشکارا از بروزرسانی SDK خود صحبت کرد و گفت به زودی از نسخه رسمی و عمومی آی او اس این برنامه پرده‌برداری خواهد کرد. پس اکنون هر توسعه‌دهنده اپلیکیشن می‌تواند Fleksy را به عنوان صفحه کلید جایگزین ارائه دهد.

نسخه جدید Fleksy به طور کامل رایگان است، و می‌تواند در همه برنامه‌های آی او اس اجرا شود. برای این راه‌اندازی تا کنون 10 شریک اعلام آمادگی کرده‌اند، شامل You Doodle، Cotton Notes، Write for iOS، Tap Forms Organizer، SnapStatus، Remoter VNC، EVOmail، hAppy for ADN، Matcha، Vert 2 و MUDRammer.

می‌توانید از لینک زیر SDK این برنامه را دریافت کنید.

Fleksy SDK

thenextweb

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا