اشتراک گذاری پوشه درون سرویس ابری ( دراپ باکس ، گوگل درایو )

همانطور که می دانید ، ابر درایوهای ذخیره سازی اطلاعات هستند که نه تنها از امنیت بالایی جهت ذخیره سازی اطلاعات شخصی برخوردارند بلکه می توانید از این سرویس ها جهت اشتراک گذاری فایل ها و پوشه های خود درون گروه های کاری ، دوستان و حتی فضای نت و وبسایت شخصی خود استفاده کنید . در این مقاله به روش اشتراک گذاری در سه سرویس محبوب می پردازیم که در بین کاربران آی تی بیشترین کاربرد را دارد .

سرویس ابری

سرویس دراپ باکس

دراپ باکس سرویسی است که با نصب یک نرم افزار رابط روی گوشی ( اندروید و آی او اس ) و یک نرم افزار روی پی سی و مک می توانید اطلاعات خود را در همه جا در اختیار داشته باشید . با نصب دراپ باکس روی ویندوز یا مک آیکون این نرم افزار روی دسکتاپ قرار گرفته که با دابل کلیک روی آن می توانید وارد پوشه شخصی خود روی این سرویس شوید . در این پوشه باز شده می توانید مانند سایر پوشه های ویندوز اطلاعات را تغییر دهید یا زیرپوشه جدید ساخته و در آن اطلاعاتی را قرار دهید . حال جهت اشتراک یک پوشه چکار باید کرد؟

سرویس ابری - دراپ باکس

ابتدا پوشه مورد را نظر را یافته و روی آن راست کلیک کرده و Share Link را کلیک می کنیم . با این کار دراپ باکس کلاینت ، آدرس فولدر مربوطه را در کلیپ بورد ذخیره می کند . با جایگزاری کردن این آدرس در هر مکانی دیگران می توانند به فایل های موجود روی این پوشه دسترسی داشته و آن ها را دانلود کنند . هر چند این روش چندان مطمئن نیست ( از نظر امنیتی ) اما یک راه حل سریع است .

BNNOOR650x493xdropbox-share-folder-with-other-people.pagespeed.ic.ZLNS9KuaATBNNOOR.png

و اما راه حل مطمئن تر اشتراک گذاری به شیوه دعوت است . در این شیوه می توانید تعیین کنید چه کاربری به فایل های دورن پوشه دسترسی داشته باشد . استفاده از آیکون share with و گزینه spicific people… که در بالای پوشه قرار گرفته است این عملیات را برای شما ممکن می کند . و اما یک راه حل سریعتر و امنتر استفاده از سرویس دراپ باکس روی سایت است که می توانید با ورود به آن عملیات ارسال لینک امن به یک ایمیل اختصاصی را انجام دهید .

سرویس ابری

در اکانت پرو دراپ باکس شما می توانید یک پوشه محتویات را بدون نگرانی از بابت تغییرات در آن به اشتراک بگذارید به این ترتیب همه اطلاعات شما فقط قادر خواندن هستند .

سرویس گوگل درایو

گوگل درایو نیز سرویسی مشابه با دراپ باکس دارد و می تواند فایل های شما را به همین ترتیب از طریق کلاینت پی سی یا اپلیکیشن های موبایل به اشتراک بگذارد . برای اشتراک گذاری نیز می توانید به شیوه قبل ابتدا وارد فضای گوگل درایو شده و اطلاعات را از طریق گزینه share به اشتراک بگذارید . بعد از انتخاب این گزینه در صفحه دیالوگ باز شده لینکی نمایش داده می شود که می توانید با اشتراک گذاری اطلاعات در اختیار دوستان قرار دهید . در صفحه دیالوگ آپشن های متعددی برای دعوت دوستان خاص و دسترسی آن ها به فایل در نظر گرفته شده است .

سرویس ابرس - گوگل درایو

سرویس ابری - گوگل درایو

Howtogeek

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا