فوربس : اپل با ارزش ترین نام تجاری در جهان است

“یک نام تجاری قوی یک دارایی فوق العاده ارزشمند است . کمپانی های ارائه دهنده محصولات و خدمات ، بخش عظیمی از زمان و منابع خود را بطور ویژه ، برای تحکیم و گسترش مارک های خود اختصاص می دهند . گزارشگر فوربس، Kurt Badenhausen در گزارش خود می نویسد : ” دیوید روبنشتاین ، استاد بازاریابی دانشکده دانشگاه وارتون پنسیلوانیا معتقد است که یک نام تجاری ارزشمند از دو بعد برای هر شرکتی سود اور است . اول اینکه ارزش شرکت را از لحاظ قیمت گذاری افزایش می دهد . در وهله بعد سهام و سهم بازار این شرکت نیز افزایش چشمگیری خواهد یافت .

Badenhausen گزارش می کند : وقتی که صحبت از افزایش ارزش شرکت و ارائه محصولات به روز باشد ، قطعا اپل در این زمینه بهترین شرکت است .

نام تجاری اپل به ارزش 124.2 میلیارد دلار و تقریبا دو برابر ارزش همه نام های تجاری دیگر در مطالعه سالانه فوربس (درباره با ارزش ترین مارک های جهان) است . ارزش نام تجاری اپل درمقایسه با سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است . نام تجاری قوی و محصولات نوآورانه اپل ، اجازه داده است که در بیش از 13 سال گذشته و با عرضه آیفون، آیپد، آیپاد و آیتونز ، بارها درچهار گروه از محصولات صنعتی تغییراتی بدهد .

صنایع بعدی موجود در لیست اهداف اپل ساعت های هوشمند و پرداخت های مالی می باشند که اپل با ارائه ساعت اپل (Watch) و همینطور Apple Pay در این دو راستا حرکت می کند .

skitched-20141020-110421_229x128

به گزارش Badenhausen مایکروسافت با ارزش 63 میلیارد دلاری در رتبه دوم با ارزش ترین مارک های تجاری دنیا قرار دارد .سال گذشته مایکروسافت یک قرارداد 5 ساله با NFL به ارزش 400 میلیون دلار بست . این قرارداد شامل تبلت های Surface که سال 2014 در حاشیه بود ، می باشد . ظاهرا این تبلت ها حرف های زیادی برای گفتن ، البته در زمان عرضه ، خواهند داشت . مایکروسافت قدرت نام تجاری اپل را برای حمایت مالی (اسپانسر) تصدیق می کند . با وجود اینکه اپل در دنیای تبلت های Surface مانند آیپد ها پیشتاز است اما مایکروسافت نقش بسیار محدودی در دنیای گوشی ها و تبلت ها بازی می کند .

Badenhausen در گزارش خود می نویسد : ” گوگل با دو پله صعود و ارزش 56.6 میلیارد دلاری اکنون در جایگاه سومین رتبه با ارزش ترین مارک های جهان قرار دارد . ”

macdailynews

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا