فورس تاچ در آیفون 6s و 6s پلاس چگونه کار می کند

اسمارتفون های آیفون 6s و 6s پلاس دارای ویژگی پاسخ به نیروی تماس

چندین منابع معتبر طی این روزها اصرار داشته اند که اسمارتفون های آیفون 6s و 6s پلاس , که به زودی وارد بازار می شوند دارای ویژگی پاسخ به نیروی تماس خواهند بود.

علاوه بر این ، برخی از شواهد نشان می دهد که در سیستم عامل آی او اس 9 که در این گوشی های جدید وجود دارد قابلیت های جدیدی هست که از نیروی لمسی پشتیبانی می کند .

Apple-Watch-Fource-Touch-002

در حال حاضر منابعی تحت عنوان 9to5Mac نکات جالبی درباره همگام سازی فورس تاچ با برنامه های موجود در آی او اس 9 نوشته اند.

سه روش اجرای فورس تاچ در آیفون جدید:

به گفته منابعی که وجود دارد نیروی لمسی به سه روش در آیفون 6s و 6s پلاس اجرا خواهد شد:

1) بدون رابط کاربری اضافی و به وسیله ادغام زیرساختی با مک بوک های جدید

2) یک رابط کاربری که به نظر می رسد اطراف انگشت دست را روی آن قرار می دهیم تا ژست فورس تاچ اجرا شود.

3) وجود لیستی از میانبر ها در قسمت پایینی صفحه نمایش شبیه به لیست میانبر های معمولی آی او اس

در اینجا طبق منابع Gurman می خواهیم بررسی دقیق تری در مورد نحوه به کار بردن فورس تاچ در اپلیکشن های کاربردی آیفون داشته باشیم.

اپل مپ: فشار محکم بر روی نقطه مورد نظر در اپل مپ ، جست و جوی سریع مکان مورد نظر را امکان پذیر می کند. همچنین نیروی لمسی در مقصد مورد نظر روی نقشه موجب می شود که این مقصد به همراه تمامی مسیرها نمایش داده شود ؛ اینگونه جست و جو نسبت به جست و جوی طبیعی دو مرحله کمتر دارد.

برنامه موسیقی: فشار دادن روی یک لیستی از آهنگ ها منویی با آپشن هایی را بالا می آورد که می توان سریعا آهنگ هایی را به آن اضافه کرد، یا اینکه آن ها را برای گوش دادن در زمان آفلاین بودن ذخیره کرد.

همچنین می توانید فشار انگشت خود را کمی بیشتر کنید تا لیستی برای حذف آهنگ ها بالا بیاید.

هم اسکرین: فشار محکم بر روی آیکون یک برنامه در هوم اسکرین یک سری کلیدهای میانبری خاصی مربوط به برنامه را برای شما نشان می دهد ؛ به عنوان مثال اگر کاربر بر روی آیکون مربوط به برنامه “تلفن” فشار عمیقی وارد کند ، میانبری مربوط به Voicemail یا پست صوتی برای او آورده می شود و می تواند آن را انتخاب کند.

میانبرهای فورس تاچ:

فشار عمیق روی یک لینک در سافاری ، پنجره مربوط به پیش نمایش وب را به دنبال دارد.

محکم فشار دادن روی یک ادرس یا روی نام یک مخاطب به ترتیب نمایش آن در نقشه و کارت ویزیت آن مخاطب را نمایش می دهد. همچنین شما می توانید روی هر کلمه ای در هربرنامه ای فشار عمیق وارد کنید تا تعریف آن برای شما نمایش داده شود.

فیدبک مربوط به فورس تاچ: با اینکه هردوی مک بوک 2015 و اپل واچ دارای فیدبک فورس تاچ هستند؛ معلوم نیست که این برای آیفون هم کاربرد داشته باشد. گفته شده است که نوعی از فیدبک های فیزیکی مربوط به آیفون وجود خواهد داشت که به عنوان “خوب” و “سازگار” در کل سیستم تعریف شده است.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟

آیا به کارگیری قابلیت فورس تاچ در آیفون خوب است؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا