ثبت اختراع ماشین خودکار شرکت فورد

ماشین خودکار شرکت فورد که به اتاق نشینمن شباهت دارد

در حالی که خودرو های خودکار برای رسیدن به آینده ای بهتر و روشن تر در حال رشد توسعه هستند ، این طور به نظر می رسد که شرکت فورد تصمیم گرفته نگاهی به گذشته بیاندازد.

2015-08-21_064540

شرکت فورد طرحی را برای یک ماشین خودکار به ثبت رسانده است که می توان پیکره بندی صندلی هایش را طوری تغییر داد که صندلی سرنشینان قسمت جلوی ماشین به سمت سرنشینان قسمت عقب برگردد ، درست مانند شکلی که یک اتاق پذیرایی دارد.

طرح های ثبت شده شامل جزئیاتی از طرح های مختلف برای صندلی هایی هستند که می توانند دستکاری شوند تا نشستن در موقعیت های متفاوتی را امکان پذیر کنند. یکی از این طرح ها نیمکتی را نشان می دهدکه می تواند تا شود که بتواند یا رو به جلو یا عقب ماشین قرار گیرد. در حالی که دیگری صندلی های جلویی را نشان می دهد که می توانند تا شده و به زیر داشبورد بروند.

در نهایت ، هدف از تولید ماشین های خودکار این است که دیگر نیازی به راننده و یا انجام کاری از طرف سر نشینان نداشته باشند ،پس این که در این ماشین ها سرنشینان سمت صندلی هایشان رو جلوی ماشین باشد ، امری غیر ضروری به نظر می رسد. آن ها تنها لازم است که هدف مورد نظرشان را مشخص کنند و سپس تمام کارهای مربوط به رانندگی را به خود ماشین بسپارند و خودشان با خیال راحت استراحت کنند

با این که ما هنوز در دنیای مبتنی بر ماشین های خودکار زندگی نمی کنیم ، اما این ایده شرکت فورد خیلی ، چیزی حدود نیم قرن، به گذشته برمی گردد. در واقع طرح های اولیه ای از برخی از طراحان خیلی خوش بین آمریکایی در سال 1950، تجسمی از خانواده هایی را نشان می دادند که در کنار یکدیگر داخل اتومبیل هایشان نشسته و در حال انجام بازی های تخته ای بودند ، آن هم بر روی صندلی هایی که رویشان به سمت یکدیگر بود.

همچنین ، طرح های ماشین مرسدس بنز مدل F 015که با شعار ( لوکس بودن در حرکت ) در مراسم CES امسال معرفی شد نیز طراحی های داخلی ای مشابه با طرح های اتاق پذیرایی شرکت فورد ارائه داده اند. مدیر عامل شرکت مرسدس ، آقای Dieter Zetsche در سخنرانی اش در مراسم CES ، در حالی که طرحی از ماشین F 015 در پشت سرش نمایش داده می شد ،این گونه اظهار داشت که ” داشتن زمان استراحت مفید آن هم در یک فضای شخصی ارزش و هدف واقعی آینده هستند “.

از نقطه نظر شرکت مرسدس-بنز ، ماشین های خودکار مکانی لوکس برای استراحت و گذراندن وقت بین منزل و محل کار هستند.

با این که به نظر می رسد شرکت فورد به آن میزانی که شرکت مرسدس به جنبه لوکس بودن این ماشین توجه کرده ، به آن توجه نشان نداده است ، ولی کاملا مشخص است که همانند شرکت مرسدس آینده ای را در نظر دارد که در آن رانندگان اتومبیل خودشان به سرنشین تبدیل خواهند شد

البته ، شما نباید انتظار داشته باشید که این چنین ویژگی ای را در ماشین بنز سال 2016 ، سال 2020 یا حتی در مدل سال 2030 خودتان مشاهده کنید. اتومبیل های کاملا خودکار به خاطر تعداد کثیری موانع تکنولوژیکی و نظارتی که بر سر راه شان قرار دارد ، هنوز سال های زیادی با تولید اولیه فاصله دارند. حتی اگر ماشین آینده شما در زمینه اتوماتیک بودن پیشرفت سطح بالایی نیز بکند ، هنوز هم به این نیاز دارد که شما فرمان آن را به دستتان گرفته و آن را کنترل کنید

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا