دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

چهار نکته از Safari در OS X 10.10 Yosemite

Safari 8.0 یک ظاهر ساده ،عملکرد و سرعت بهبود یافته را برای Yosemite به ارمغان آورده است.

مدیریت بهتر تب (برگه) ها

برای مدیریت بهتر تب های باز در Safari، هم اکنون می توانید عکس های کوچک شده همه زبانه های باز را مشاهده کنید .اینکار با کلیک بر روی آیکن view تب جدید، در سمت راست نوار آدرس ممکن است.

نسخه کوچکتری از همه صفحات باز در پنجره مرورگر در دسترس می باشد.اگر شما چندین صفحه از یک سایت را باز کرده باشید ،همه صفحات با هم در یک گروه قرار میگیرند.

با کلیک بر روی آیکن preview به سرعت تب ها را تغییر داده و با کلیک بر روی X در گوشه بالا- سمت چپ می توانید آن تب را ببندید.

دقیقا در پایین thumbnails لیستی از تب های باز در دیگر دستگاه های iCloud متصل وجود دارد.این فهرست باعث می شود که به راحتی یک تب از یک دستگاه دیگر را در مک خود باز کرده یا ببندید.

ستون لینکهای مشترک شده

نمایش نوار کناری در سافاری باقی مانده و با قابلیت های جدید میتواند به عنوان یک خواننده ی RSS از طرف شما عمل کند.

در هر زمان در هنگام مشاهده یک صفحه اینترنتی، شما می توانید بر روی آیکن Share کلیک کنید . این آیکن در سمت راست نوار آدرس قرار دارد. و گزینه Add Website to Shared links را انتخاب کرده تا در فید RSS آن سایت مشترک شوید. به یاد داشته باشید، گزینه Add Website to Shared links تنها زمانی وجود خواهد داشت که یک خوراک RSS معتبر یافت شود.

شما می توانید اشتراک های خود را با کلیک بر روی دکمه Subscriptions که در پایین ستون shared links وجود دارد ، مدیریت کنید.
امکان جستجوی بهتر

os-x-yosemite-safari-tabs-search

یک واژه یا URL را در نوار آدرس تایپ کنید، بعد کلید enter را فشار داده تا یک جستجوی وب نرمال با استفاده از موتور جستجوی شما انجام گیرد. یا اینکه شما می توانید بر روی یکی از سایت های پیشنهادی کلیک کنید که در زیر نوار آدرس نشان داده می شود.

Favorites (علاقه مندی ها )

os-x-yosemite-safari-favorites

شاید متوجه شده اید که علاقه مندی ها در پایین نوار آدرس نشان داده نمی شوند.در اینصورت برای انتخاب یک سایت از موارد مورد علاقه خود، به سادگی در نوار آدرس کلیک کنید. قبل از اینکه شما شروع به تایپ کنید، در زیر نوار آدرس خلاصه ای از favorites شما وجود دارد.بر روی آن کلیک کرده و از سایت مورد علاقه خود بازدید نمایید.

از View > Show Favorites شما میتوانید دوباره آن را درپایین نوارآدرس اضافه کنید.

cnet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *