کارمند فاکسکان به علت افشای اطلاعات آیفون 6 بازداشت شد

شرکت تایوانی فاکسکان سال ها است که محصولات اپل را تولید می کند ، به گزارش مجله وال استریت و طی جزئیاتی که توسط روزنامه چینی Taihang Daily منتشر شده است یک کارگر چینی مشغول در شرکت فاکسکان به علت فروش خبرهایی در مورد پوسته عقبی آیفون 6 پیش از مراسم معرفی این گوشی به یک خبرنگار ناشناس در Shenzhen متهم شده و بازداشت شده است. طبق جزئیات این کارگر یک مرد 40 چینی ساله است که از ماه جولای 960 دلار از طریق فروش خبرهای سکرت اپل کسب درامد کرده است.

video-iPhone-6-Air-coque

 

مظنون با نام خانوادگی اش یعنی Qiao شناسایی شده است ، گفته می شود شاید با اهداف تبلیغاتی بیش پول هنگفتی از این راه به دست آورده و کار خود را با فروش نخستین عکس در 24 جولای به خبرنگار ناشناس در Shenzhen آغاز کرده است.

طبق مقالات روز 24 جولای ، Qiao تواسنت در ازدحام کارگران یک قاب پشتی آیفون6 را در جیب خود گذاشته و بدزدد و روز بعد از طریق پیک آن را به شهر Shenzhen  فرستاد و گفته می شود سپس پول زیادی به حساب او واریز شد. و گفته می شود 5 پوسته پشتی دیگر نیز در طول همان ماه دزدید و به 5 خریدار جداگانه فروخت.

فاکسکان در اواسط ماه آگوست به پلیس محلی مراجعه کرده و از یک سرقت خبر داد ، در عرض 20 روز بااستفاده از دوربین های مداربسته و به سختی Qiao به عنوان متهم دستگیر شد ، همچنین چند تن از کارگران هم به مشکوک بودن وی اشاره کرده و پیک ها نیز در این دستگیری به کار گرفته شدند. مدیرعامل فاکسکان طی مصاحبه با CNET گفته که انتظار دارد با این فرد مطابق مجازات های این شرکت برخورد شود.

سخنگوی بخش تکنولوژی شرکت فاکسکان در مصاحبه با CNET گفت:

به عنوان یک موضوع در سیاست های شرکت ، فاکسکان هیچ نظری درباره محصولات نمی دهد و هیچ اطلاعاتی به مشتریان ارائه نمی کند . و ما یک سری قوانین را برای کارکنان تعیین کردیم تا در برابر اطلاعات رازدار باشند و اگر کسی این قوانین را نقض کند از وی شکایت می کنیم.

قبل از اینکه آیفون6 و آیفون6 پلاس در ماه سمپتامبر معرفی شود چند صد عکس و فیلم در مورد ظاهر ، اجزای داخلی و تمامی مشخصات آن منتشر شد کهبعضی  از آن ها را اپل بلافاصله تکذیب کرد. اپل هیچوقت حرفی درباره محصول جدید خود نزد و از شرکت های همکارش همچون فاکسکان هم توقع داشت راز دار باشند و هم اکنون این کارگر به علت افشای اطلاعات بازداشت شده است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا