افزایش درآمد Foxconn و Pegatron با محبوبیت محصولات اپل

افزایش درآمد Foxconn و Pegatron با تقاضای روز افزون برای محصولات اپل می تواند برای این دو شرکت خوشحال کننده باشد. تقاضا برای آخرین محصولات اپل مثل همیشه زیاد است که منجر به افزایش درآمد اپل و شرکت های وابسته می شود. پس از گزارش فروش 51 میلیون دستگاه iPhone و 26 میلیون دستگاه در تعطیلات سه ماهه پرسود، نتیجتاً سازندگان قراردادی کلیدی اپل – Foxconn و Pegatron – هم افزایش درآمد چشمگیری برای خود می‌بینند.

افزایش درآمد

افزایش درآمد Foxconn و Pegatron

Pegatron، تولیدکننده اصلی iPhone 5c و iPad mini هفته پیش گزارش افزایش 22 درصدی درآمدهای خود را به دلیل نیاز شدید بازار به محصولات همراه منتشر کرد.

Pegatron افزایش 40 درصدی در کسب‌وکار خود را مدیون اپل است و بنابراین اقبال این سازنده به طور نزدیکی با ساخت iPhone گره خورده است.

در مورد Foxconn، آنها امروز 13 درصد افزایش در سود خالص خود را گزارش دادند. Foxconn بزرگ‌ترین تولیدکننده قراردادی جهان و تأمین‌کننده اصلی اپل است…

بنا به گزارش The Wall Street Journal، شرکت Foxconn روز جمعه اعلام کرد که سود خالص سالیانه آن‌ها، «با کمک افزایش فروش iPad و iPhone”، مقدار 13 درصد افزایش پیدا کرده است؛ همچنین در عملیات توسعه نرم‌افزاری و ساخت جدیدی در حدود 90 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

Foxconn تایوان که با نام Hon Hai Precision Industry Co. نیز شناخته می‌شود بیش از 40 درصد درآمد خود را از اپل دارد. این شرکت اخیراً با گوگل در خودکارسازی خط تولید با استفاده از ربات که در آینده سیستم‌عامل رباتیک این غول اینترنتی را برای سازندگان راه خواهد انداخت شریک شده است.

در مراسمی به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس Foxconn، رئیس، بنیان‌گذار و مدیرعامل این شرکت، Terry Gou، اعلام کرد که در حال بررسی شرایط افتتاح کارخانه‌ای بزرگ در ایالات‌متحده هستند.

افزایش درآمد

اخیراً Foxconn برای سفارش‌های بعدی iPhone در حال آزمایش خط تولید خود برای تولید صفحه‌نمایش تلفن هوشمند با استفاده از یاقوت سرخ است.

The Wall Street Journal هفته پیش در مورد Pegatron گزارش داد که بازده و درآمد آنها توسط اپل تضمین شده است:

افزایش درآمد که روز دوشنبه اعلام شد با رشد زیاد درآمد Pegatron از تلفن های هوشمند و دیگر محصولات ارتباطی بوده است، حتی با سقوط درآمد کلی سال پیش آنها ناشی از کار بی‌فایده بر روی رایانه‌های شخصی تمام ضرر‎ها را پوشش داده است.

به‌هرحال، محدوده عملیاتی آنها، به نازکی تیغ است (به لطف اپل) و از 1/6 در سال گذشته به 1/9 درصد در سه ماهه اخیر رسیده است.

در گزارش آمده است «تحلیلگران گفته‌اند که pegatron در سال های اخیر به دلیل نرخ بازده پایین ناشی از شروع تولید محصولات برای اپل از محدوده عملیاتی پایین ضرر دیده است». با افزایش تجربه و افزایش بهره‎وری در تولید محصولات اپل محدوده‌های Pegatron افزایش خواهند یافت.

افزایش درآمد

علاوه بر تولید iPad mini و iPhone 5c، به‌احتمال زیاد سفارش نیمی از تولید iPhone های با صفحه بزرگ نیز به Pegatron داده خواهد شد. احتمالاً این شرکت پاییز امسال کار مونتاژ Apple iPad Air و iMac های جدید را نیز به عهده بگیرد.

نتایج درخشان چهارفصل Foxconn و Pegatron دیری نخواهد پایید و بزودی با کاهش چشم‌گیری در درآمدها روبرو خواهند شد: سه ماهه اول سال به علت اینکه فروشندگان، دستگاه‌های زیادی نمی‌فروشند زمان رکود خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا