دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s

دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s بسیار سرگرم کننده تر از اینستاگرام است

مثل این که دیگر وقت آن رسیده که با اینستاگرام خداحافظی کرده جای آن را به عکس های آنی واقعی بدهیم. البته ما هیچ وقت اینستاگرام را واقعا رها نمی کنیم ( چون همه عاشق آن هستیم! )، اما من فکر میکنم که تجربه جدیدی که من با دوربین های عکاسی آنی داشته ام به اوج خودش رسیده و من آماده هستم تا قدم بعدی را در ارتباط با این محصولات آنالوگ بردارم.

اخیرا ، من مشغول عکس گرفتن با دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s بوده ام. این دوربین با قیمت 130 دلار به فروش می رسد ( البته در حال حاضر که من در حال نوشتن این مقاله هستم با قیمت 104 دلار هم در سایت آمازون پیدا می شود ) و آخرین محصولی است که قرار است عکاسی آنی را به نسل جدیدی بیاورد که همواره بیش از حد در مورد مگاپیکسل ها حساس بوده اند.

دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 محصولی است که اگر شرکت پولارید در حال حاضر هم دوربین های عکس برداری آنی معروف 600-مدل خودش را عرضه می کرد ، احتمالا آن ها به این گونه به نظر می رسیدند.

این دوربین جایگزینی برای دوربین عکاسی فوری Instax Wide 210 است. شرکت Fujifilm طراحی منحنی وار و حبابی شکل آن دوربین را دور انداخته و دوربیننی با طراحی دو قسمتی سیاه و نقره ای طراحی کرده ، که جعبه ای شکل تر می باشد و بیشتر شبیه به دوربین های فیلم برداری قدیمی است.

2015-09-22_080330

بر خلاف دوربین عکاسی فوری مدل قدیمی Instax Wide 90 شرکت Fujifilm’s که ما سال قبل بررسی و ارزیابی کردیم ، دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s کمی زشت تر به نظر می رسد. جهت کوچکتر کردن این فیلم نسبت به مدل 210 ، طراحی مدل 300 به گونه ای به نظر می رسد که انگار قطعات آن – از دکمه های فیلم برداری و فلش منظره یاب و … – در طول پروسه تولید این محصول به درون بدنه دوربین فشار داده شده اند . درست است که دوربین مدل 210 بزرگتر به نظر می رسد ، ولی انگار بر روی طراحی آن بیشتر فکر شده است.

قابل درک است که خیلی سخت است که بتوان محفظه فیلم های آنی این شرکت را درون یک دوربین جا داد. سایز خود فیلم های این دوربین 3.4 x 4.25 اینچ است – که دو برابر اندازه فیلم های دوربین های آنی کوچک می باشد.

وقتی که شما توانستید با بدنه پلاستیکی خارجی آن کنار بیایید ، تازه پی می برید که عکاسی با این دوربین آنی چقدر لذت بخش است.

اصول اولیه این دوربین

دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s می تواند تا 10 فیلم آنی این شرکت را در خودش نگه دارد. برای پر کردن مخزن این دوربین تنها کافی است محفظه پشتی آن را باز کرده و فیلم را در آن قرار دهید.

جایگاه دستگیری این دوربین قابل تغییر است . دو جایگاه در دو طرف دوربین قرار دارد که بند گردنی را می وتانید به آن ها متصل کنید. لنز دوربین وقتی که آن را روشن می کنید گسترش پیدا می کند .با چرخاندن حلقه مخصوص آن می توانید فوکوس آن را بین2.95 فوت و 9.84 فوت و 9.84 تا بی نهایت تنظیم کنید.

در قسمت کناری این دوربین منظه یاب نوری آن قرار دارد. شما می توانید از طریق آن محیط را به طور واضح نگاه کنید ، ولی اندازه آن از مدل 210 کوچکتراست.

درون قسمت دستگیری آن جایگاه باتری قرار دارد. دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s از چهار باتری قلمی استفاده می کند. من به شخصه با باتری ها مشکلی ندارم ولی به نظرم اگر شرکت Fujinfilm به جای باتری از طرح قابلیت شارژ استفاده می کرد، مانند کاری که در مدل Mini 90 کرده است ، دوربین خیلی کوچکتر می شد.

2015-09-22_080445

تفریح 100 درصد آنالوگی

مانند تمام دوربین های عکاسی آنی ، دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s برای پارتی ها و جشن ها خیلی مناسب است. عکس های گرفته شده توسط این دوربین هیچ وقت به خوبی عکس های گرفته شده توسط گوشی های هوشمندتان نیست ، اما پر از احساس و کاراکتر است که وقتی شما یکی از آن عکس ها را به صورت فیزیکی در دست می گیرید ، شما را احساساتی می کند.

دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s پر از زرق و برق و مدل ها و طرح های عکس گرفتن متفاوت نیست . شما به راحتی دکمه آن را فشار می دهید و این دوربین عکس می گیرد. فلش بسیار قدرتمندی بر روی این دوربین است که یقینا به تمام افراد موجود در عکس Red eye می دهد و دکمه تنظیم روشنایی در پشت آن قرار داده شده است که با استفاده از آن می توانید تعیین کنید که عکس تان چه مقدار روشن و یا تاریک باشد.

در ابتدا ، من دلم می خواست که این دوربین مانند دوربین Mini 90 چندین طرح و مد عکس گرفتن داشته باشد ، اما بعدا به یاد آورده ام که تمامی آن مد ها قابلیت هایی اضافی بودند و تنها مدی که من واقعا دلم می خواست که در این دوربین وجود داشته باشد ، مد زمان دهی دستی به آن برای عکس گرفتن است.

چیزی که برنامه اینستاگرام را خیلی دلربا و جذاب می کرد، این بود که وقتی آن را اجرا می کردید عکس ها کیفیت خیلی بالایی نداشتند و طبیعی بودند. وقتی فیلتر ها را با حالت ها و طرح ها متععدشان بر روی عکس اعمال می کردیم، باعث می شدند که عکس ها غیر طبیعی و ناقص به نظر برسند. امروزه ، برنامه اینستاگرام پر از عکس های با کیفیت بالا و با رزولوشن اصلی شده است.

عکس هایی که شما با استفاده از دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s می گیرید ، دوباره آن عیوب جذاب را به عکس های شما بر می گردانند. عکس هایی که می گیرید ممکن است خیلی مناسب و یا تار و کج باشند ، ولی جذابیت کار هم به همین است ، چون تا موقعی که عکس تان پرداخته نشده و آن را نبینید نمی دانید که چه چیزی گیرتان می آید.

شبکه های اجتماعی واقعی

جذابیت دوربین های آنی تنها به این نیست که می توانید با آن ها عکس بگیرید و آن را جلوی چشمتان ظاهر کرده و تماشا کنید و در دستتان داشته باشید ، بلکه جنبه های اجتماعی بعد از آن را هم باید در نظر گرفت.

در کنار عکس هایی که از این دوربین بیرون می آید به اندازه کافی جای خالی وحود دارد که بتوانید یادداشتی کوچک و یا شکلکی در آن بکشید. اما بر خلاف شبکه هایی چون اینستاگرام و فیسبوک ، شما پیام هایی را که در این جایگاه ها می نویسید نمی توانید بعدا فیلتر کنید. پس شما مجبورید در مورد آن که چه چیزی می خواهید بنویسید خوب فکر کنید.

و میدانم که افرادی هم وجود دارند که دوست دارند شکلک های کمدی و بامزه و خنده دار در کنار این عکس ها بکشند و من این کار را خیلی دوست دارم.

به اشتراک گذاشتن این عکس ها هم تجربه ای مناسب است. به جای آن که عکسی را درون یکی از شبکه های اجتاعی پرت کنید و سپس مدت ها منتظر بمانید تا یک نفر آن را دیده و نظرش را در مورد آن بگوید ، می توانید به سادگی آن را به دوستان و یا خانواده تان نشان دهید. و چون شما برای به اشتراک گذاشتن آن از اینترنت استفاده نمی کنید ، باید در مورد این که آن عکس ها را به چه کسانی نشان می دهید بیشتر دقت کنید.

عمل به اشتراک گذاشتن عکس های آنی بیشتر شبیه به هدیه دادن است. عکس تان را به کسی میدهید و به او میگویید که آن را نگه دارد تا همیشه این لحظه در خاطرش بماند. واقعا چه کسی هدیه گرفتن را دوست ندارد ؟. نه تنها این ، بلکه علاوه بر این باید گفت که تمامی ای عکس ها به نوبه خودشان یکتا هستند. حتی اگر شما پشت سر هم عکس بگیرید باز هم این دو عکس دقیقا یکی نیستند.

خوشی و شادی آنی

اگر دنیا رو به تباهی بود و من مجبور بودم که بین دوربین های معمولی و دوربین عکاسی فوری Instax Wide 300 شرکت Fujifilm’s یکی را انتخاب کنم ، من دوربین عکاسی آنی را نتخاب می کردم.

استفاده از دوربین های آنی خیلی لذت بخش است. چیزی در تجربه داشتن تعداد دفعات عکس گرفتن محدود ، عیوب موجود در این عکس ها وجود دارد که آنها را از هر دوربین دیجیتالی دیگری ارزشمند تر می کند.

بر خلاف قیمت کارت های حافظه ی دوربین های دیجیتال ، قیمت حلقه های فیلم های آنی همیشه در حال نوسان است. در زمان تهیه و تنظیم این مقاله قیمت هر حلقه فیلم دوربین Instax Wide با 20 عکس در سایت آمازون 16 دلار است ( که قبلا 34 دلار بوده ) ،همانند قیمتی که یک حلقه فیلم آنی Instax Mini با 20 عکس دارد ( که قبلا 20 دلار بوده است ).

با وضع حال قیمت ها باید گفت که هیچ زمانی بهتر از الان برای خرید یک دوربین عکاسی آنی نیست.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا