Qualcomm، محصول Hexagon 680 DSP خود را معرفی کرد

680 DSP اپلیکیشن‎های همیشه در حال اجرا را مدیریت و پردازش تصاویر را بهبود خواهد بخشید

بعضی از شرکت‎ها دوست ندارند در طول یک کنفرانس مطبوعاتی یا رخداد رسانه‎ای همه چیز را در اختیار شما قرار دارند و ترجیح می‎دهند کم کم تکنولوژی‎های جدید خود

را اعلام کنند.

یکی از این شرکت‎ها یقینا کمپانی Qualcomm است که خیلی وقت می‎شود در حال آزمایش پردازنده‎ی جدید Snapdragon 820 خود هستند.

11

آن‎ها اخیرا بعد از آنکه تکنولوژی پردازش اثر انگشت فرا صوت خود را به نمایش گذاشتند، اطلاعاتی در رابطه با واحد پردازش گرافیکی Adreno 530 اعلام کرده‎اند. خبر بعدی چه چیزی می‎تواند باشد؟

امروز Qualcomm، محصول Hexagon 680 DSP خود را معرفی کرد. یقینا در فکر این هستید که آن سه حرف لعنتی چه معنایی دارند. DSP به معنای پردازنده‎ی سیگنال دیجیتالی است. به طور خلاصه، قسمتی از تراشه است که کنترل عملیات خاصی را بر عهده دارد.

در این رابطه، وظیفه‎ی Hexagon 680 مدیریت اپلیکیشن‎های همیشه در حال اجرا، پردازش تصویری و دید کامپیوتری خواهد بود.

22

اپلیکیشن‎های همیشه در حال اجرا شامل قابلیت‎های مرتبط با سنسور‎ها، نظیر ردیابی موقعیت و فعالیت بدن، می‎شود.

این DSP جدید به این سرویس‎ها اجازه خواهد داد که با کارآیی بیشتری و با مصرف انرژی و باتری کمتری در حال اجرا باشند، و همچنین اجازه به استراحت دیگر هسته‎های پردازنده‎ می‎دهد.

زمانی که بحث پردازش تصویر پیش کشیده می‎شود، این پردازنده‎ی سیگنال قادر به روشن سازی مناطق تحت نور قرار گرفته، و همچنین ویدیوهایی که در شرایط نوری کم گرفته شده‎‌اند، می‎باشد، و تمامی این موارد با به کار گیری میزان انرژی و باتری کمتری صورت می‎گیرد.

به علاوه، از این تکونولوژی می‎توان برای بهبود دید کامپیوتری استفاده کند، یعنی به صورت موثری کاربرد‎های واقعیت مجازی و افزوده را افزایش داد.

33

جزییات بیشتر در رابطه با تراشه‎ی Qualcomm Snapdragon 820 یقینا بعدا ارائه خواهد شد.

با سرعت کم ولی حتما این کار صورت خواهد گرفت.

فعلا، تمام چیزی که می‎توانیم به آن امید داشته باشیم این است که Qualcomm زمان ساخت SoC دقت بسیاری داشته باشد، از آنجاییکه Snapdragon 810 و مشکل بیش از حد داغ کردن آن باعث ناراحتی بسیاری از طرفداران شد.

androidauthority

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا