بررسی بازی آیفون فضای بیکران Infinite Cosmos

بازی های سبک تیراندازی آرکید ساده از هیجان‌انگیزترین بازی‌های ویدئویی هستند که تابحال تولید شده‌اند. بدون توجه به سطح مهارت شما، رفتن به میان زباله‌های فضایی و جاخالی دادن در برابر حمله‌های دیگران می‌تواند توانایی‌های هرکسی را به چالش بکشد.

3

بازی Infinite Cosmos یک بازی سبک تیراندازی با تم فضایی است که شما را در کابین یک فضاپیمای کوچک مسلح که خیلی زره‌پوش نشده‌است قرار می‌دهد تا شما راهتان را از میان دشمنان، سیارک‌ها و هرچیزی که سر راه شما قرار می‌گیرد باز کنید. ما امروز یک بررسی مختصر از این بازی را برای شما انجام می‌دهیم.

کانسپت و فضای کلی

فضای بازی به فضای بازی‌های سبک تیراندازی اواسط 1980 مانند R-Type شبیه است. بازیکنان حرکت فضاپیما را در حالی که خودش به طور خودکار با اسلحه روی سفینه تیراندازی می‌کند کنترل می‌کنند. هدف کسب بیشترین امتیاز است. هرچه تجربه شما بیشتر می‌شود اسلحه‌های سفینه‌ی شما سریع‌تر و با قدرت بیشتر تیراندازی می‌کنند.

طراحی

اگر گرافیک این بازی شطرنجی نباشد که این بازی به سبک آرکید رترو (retro arcade) نخواهد بود. کنترل سفینه طرح ساده‌ای دارد. بازیکن با کشیدن انگشت روی صفحه به بالا، پایین، جلو و عقب حرکت می‌کند. شما می‌توانید از سمت چپ یا راست صفحه برای کنترل حرکات استفاده کنید. اسلحه‌ها فقط در هنگامی که دست شما صفحه را لمس کرده است به طور خودکار شلیک می‌کنند.

موسیقی بازی نیز شما را به یاد بازی‌های فضایی دهه 1980 می‌اندازد که داری موسیقی‌های پرانرژی سبک چیپ‌تیون (chiptune) است.

گیم‌پلی

بازیکنان باید به دشمنانی که از روبرو می‌آیند در یک جنگ فضایی حمله کنند. سفینه‌ی شما در سمت چپ صفحه قرار دارد و دشمن از سمت راست صفحه به شما حمله می‌کند. در ابتدا، سفینه‌ی شما با سرعتی در حدود یک تیر در ثانیه یا کمی سریعتر شلیک می‌کند. ولی هر بار که سطح شما بالا می‌رود یا به اصطلاح level up می‌شوید، سفینه‌ی شما قدرت تیراندازی سریعتری به دست می‌آورد.

هر از گاهی شما می‌توانید از از سفینه‌های دشمنان که خراب کرده‌اید با چیزهایی که شبیه صورتک‌های خندان است سلامتی غنیمت بگیرید.

هر چه سطح شما بالاتر برود، دشمن هم سریعتر، قوی‌تر و آزاردهنده‌تر می‌شود. در ابتدا، آن‌ها در یک ستون قرار گرفته‌اند و بدون اسلحه، آرام در یک جهت حرکت می‌کنند. ولی از سطح چهارم، دشمنان باید چند بار مورد اصابت قرار گیرند تا خراب شوند، در همه جهات حرکت می‌کنند و به سرعت به سمت شما شلیک می‌کنند که شما باید جاخالی بدهید. برای این‌که شرایط بدتر بشود، شما توسط سیارک‌ها محاصره شده‌اید که اگر به آن‌ها برخورد کنید آسیب می‌بینید.

نکات مثبت

این بازی یک بازی خوش‌ساخت سبک تیراندازی آرکید است. من این‌که روش بازی به راحتی قابل درک است را دوست دارم. با این که شروع بازی خیلی کند است ولی خیلی طول نمی‌کشد که به شدت چالشی شود.

نکات منفی

هیچی! این بازی در زمینه خودش بسیار عالی است.

ارزش

قیمت Infinite Cosmos 0.99 دلار است، که برای یک بازی ساده مانند این بازی بسیار عالی است. بعلاوه، با این که این قیمت کمترین قیمتی است که یک بازی غیررایگان می‌تواند داشته باشد، خبری از خرید درون بازی که ممکن است شما را از بازی کردن منصرف کند نیست. ارزش بازی بسیار بالاست و بازی کاملا معتادکننده‌است.

نتیجه‌گیری

طرفداران بازی‌های آرکید تیراندازی سبک فضایی توجه داشته باشند، این بازی در این سبک عالی عمل می‌کند. من این بازی را به شدت برای طرفداران این ژانر توصیه می‌کنم. این بازی برای آیپد، آیفون و آیپاد تاچ در دسترس است. آن را همین الآن از اپ استور دانلود کنید.

برنامه‌های مرتبط

همان‌طور که اشاره شد این بازی شبیه R-Type است. این بازی دقیقا یک برگشت به سبک آرکید تیراندازی کلاسیک دهه 1980 است.

شما در مورد Infinite Cosmos چه فکری می‌کنید؟ ما را با نظرات خود باخیر کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا