بررسی بازی TwoDots : بازی معمایی و اعتیادآور

بعد از ارائه یکی از موفق‌ترین بازی‌های معمایی سال گذشته، اکنون سازندگان Dots با آخرین پیشنهاد خود یعنی بازی TwoDots دوباره بازگشته‌اند.

لینک دانلود بازی TwoDots :

TwoDots

این بازی که توسط Betaworks One تولید شده، امیدوار است که موفقیت نسخه پیشین را ادامه دهد که در اوج محبوبیت خود به مرز ۲۰ میلیون دانلود رسیده بود.

فلسفه بازی TwoDots بسیار ساده است، طراحی ساده نسخه قبلی حفظ شده و نقطه‌های رنگی و انیمیشن‌های ساده بیشتر اپلیکیشن را تشکیل می‌دهند. هدف بازی TwoDots ساختن هر چه بیشتر خطوط افقی و عمودی از نقاط هم‌رنگ است. ساختن مستطیل بهترین روش برای رفتن به مراحل بعد است، همان طور که شعار بازی هم این است که هر وقت در شک هستید، مستطیل بسازید.

بازی TwoDots بر مبنای یک ماجرا شکل گرفته است. برخلاف نسخه اولیه، در بازی جدید دو نقطه دارای کاراکتر هستند. آملیا و ژاک. این دو کاراکتر با شما در طول بازی همراه هستند و با شما در طول مراحل مختلف در دنیاهای متفاوت سفر می‌کنند. اضافه شدن کاراکترها کمی سرگرم‌کننده است و ممکن است کاربران جوان‌تر را هم جذب کند، اما وجود آنها ضروری نیست، و از سادگی که نسخه اولیه در پی آن بود می‌کاهد.

کاربران نسخه قبلی می‌دانند که دو نوع چالش در بازی TwoDots وجود دارد: بیشترین امتیاز ممکن در طول زمان را کسب کنید، یا در ۳۰ حرکت بهترین امتیاز را بدست بیاورید. بازی TwoDots بر مبنای دومی شکل گرفته است، و کاربران در هر مرحله به تعداد مشخصی حرکت محدود شده‌اند. هدف در بازی TwoDots این نیست که رکورد خود را بشکنید بلکه این است که مرحله را پشت سر بگذارید.

پیشروی در مراحل با تعداد حرکات محدود یادآور بازی‌هایی مانند Candy Crush است، و از خیلی از وجوه بازی TwoDots به نوعی نسخه ساده شده این بازی‌ها به نظر می‌رسد، و مورد علاقه افراد مشابهی هم هست. هر مرحله، سطح دشواری بالاتری نسبت به مرحله قبلی دارد و شکل متفاوتی را هم ارائه می‌دهد و طوری طراحی شده که حتی مشتاق‌ترین طرفداران این‌گونه بازی‌ها را هم گیج کند.

بازی TwoDots

هر کاربر ۵ شانس بازی دارد که در صورت از دست رفتن، هر ۲۰ دقیقه یک بار جایگزین می‌شود، کاربران کم طاقت هم می‌تواند شانس‌های اضافه بخرند. هر کدام از این شانس‌ها در صورتی که کاربر موفق به کامل کردن مرحله در تعداد حرکات مشخص نشود یا مرحله را از اول شروع کند از بین می‌روند. تعداد جان‌ها عامل اصلی بقا در بازی است، چون بعضی از مراحل آنقدر سخت هستند که به سرعت جان‌ها را می‌گیرند.

برای افزایش حرکات یا جان‌ها، کاربر باید خرید درون‌برنامه‌ای انجام دهد، که برای بازیکن‌های معتاد شده با بازی ممکن است خیلی گران تمام شود. شاید نکته عصبانی کننده بازی این باشد که موفقیت در مراحل سخت‌تر بیشتر به شانس مرتبط است تا مهارت بازی، و اینکه نقطه‌های اولیه چطور چیده می‌شوند تاثیر زیادی در نتیجه آن مرحله دارد.

بازی TwoDots

با بیش از ۱۰۰ مرحله، بازی TwoDots ، بازی هیجان‌انگیز و اعتیاد برانگیزی را ارائه می‌دهد که برای طرفداران بازی اصلی که به ۳۰ مرحله محدود بودند، جذاب خواهد بود. یادآورهای خرید درون‌برنامه‌ای ممکن است گاهی آزار دهنده باشند، چون همیشه در وسوسه‌انگیزترین زمان ممکن ارائه می‌شوند، اما بازتولید جان‌ها در طول زمان، برای کاربران صبور به این معناست که نیازی به خرج کردن بابت این بازی ندارند.

حرف آخر
هر چند که به هم چسباندن نقطه‌ها ممکن است هیجان‌انگیزترین کار نباشد، اما معرفی مراحل با سطح دشواری بیشتر در هر مرحله، سطح دیگری از اعتیادبرانگیز بودن را به بازی می‌دهد که بازی اصلی Dots فاقد آن بود. طراحی ساده برنامه همچنان پابرجاست تا تمرکز بر روی خود معما باشد، بازی TwoDots آنقدر سرگرم کننده هست که حتی حرفه‌ای ترین بازیکن‌ها را هم مدت زیادی مشغول کند.

macworld

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا