کنسول بازیتان قدیمی شده؟ هیچ نگران نباشید!

اگر شما هم اخیرا دستگاه گیمینگتان را آپگرید کرده اید و نمی دانید با مدل پیشین چه کنید، این پست چاره کاره شماست…

Lowers2-xbox_PS4_610x436

استفاده به عنوان DVD و پخش کننده Blu-ray

Lowers1-Xbox_610x436

ایکس باکس وان و پلی استیشن فور دو کنسول بازی بسیار پرطرفدار و محبوب هستند که طی این دو ماه بیش از 7 میلیون واحد به فروش رسانده اند که در اپل سنتر هم حسابی بهشون پرداخته شد. پیشنهاد می کنیم ویدئوی دوبله شده اختصاصی مان را حتما بازبینی کنید.

مقایسه ps4 و Xbox one بهمراه عکس و فیلم اختصاصی

اما Xbox 360 و PlayStation 3 که ورژن قبلی هر دو برند هستند، هر دو console می توانند دیسک های بلوری را پخش کنند. پس اگر این نوع دی وی دی پلیر خاص را در خانه ندارید، نیازی نیست پول نازنین تان را صرف خرید یک دستگاه جدید تر کنید. همین عالیست!

دستگاه پخش جریان ویدئویی (Streaming برای خارج از ایران)

Netflix_on_PS#_006_e_610x346

تماشای فیلم از دی وی دی و دنگ و فنگ های همیشگی اش دیگر کم کم دارد جایش را به سیستم های پخش رسانه ای یا همان استریم می دهد. اگر شما هم چنین بینشی را دارید پس خیلی خوش شانسید. اما حالا یک سوال، اگر یک کنسول قدیمی دارید، چه نیازی به خرید یک AppleTV یا Roku هست؟!

در ادامه پخش دیسک، ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 می توانند از بیشتر سرویس های استریمینگی مانند NetFlix، YouTube، Crackle و Amazon استفاده کنند. البته ایکس باکس یک اپ Go از سرویس HBO را نیز داراست که به شما اطمینان می دهد دیگر هیچ قسمتی از فیلم ها یا سریال های محبوبتان را از دست نخواهید داد. البته با فرض این که مشترک HBO هستید ها!

گیمینگ Gaming

RSG_GTAV_Screenshot_353_610x343

قبل از این که خیلی به کنسول جدیدتان عادت کنید، بهتر است فراموش نکنید که کنسول های پیشین بازی همچنان هم قدرتمند هستند. معمولا هر کسی از چیز های کلسیک خوشش می آید، بنابراين در حالی که ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نمی توانند بازی های موجود بر دیسک های قدیمی تر را اجرا کنند این دو کنسول قدیمی به کارتان می آید آن هم حسابی!

پس می توانید کنسول (های) قبلی تان را نگه دارید و بازی هایی مثل Halo 3، The Last of Us یا حتی Grand Theft Auto 5 (همان جی تی ای 5 خودمان) را اجرا کنید

فروش کنسول بازی

اصلا چه کسی گفته باید کلکسیون درست کرد؟ اگر دلتان را زده و واقعا خسته تان کرده چرا خیلی راحت شیک و مجلسی نمی فروشیدش؟ اگر نمی خواهید آن را به صورت معمول به خرید و فروش برسانید می توانید از فروشگاه های آنلاین و مطبوعاتی مثل جمعه بازار همشهری استفاده کنید. اگر هم در خارج از کشور زندگی می کنید نیز فروشگاه های اینترنتی مثل GameStop، eBay یا Craigslist مطمئنا مفید خواهند بود. همچنین از مبلغی هم که از این دستگاه قدیمی به دست می آورید می توانید برای خرید بازی های جدید استفاده کنید.

توجه: پیش از این که از دست کنسول قدیمیتون راحت شید، حتما از پاک شدن اطلاعات شخصی تون مطلع شید.
برای بازنشانی اطلاعات و تنظیمات طبق مراحل زیر پیش برید:

فرمت کردن کنسول ps3 و xbox 360

Xbox 360
Setting > Clicking System > Storage > Y > Format

PlayStation3
Settings > System Settings > Restore PS3 System

البته توجه داشته باشید که با انجام این عمل همه چیز را از هارد درایو سیستم تان پاک خواهید کرد.

امیدواریم که از این پست از اپل سنتر لذت برده باشید

مانا باشید

منبع : Cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا