اپلیکیشن Geekbench 3 برای iOS به صورت رایگان موجود است

ظهور تبت‎ها و گوشی‎های هوشمند همراه جدید همیشه با یورش به تست‎های بنچمارک و امتیاز‎های آن همراه بوده است تا مقایسه‎هایی صورت گیرد و مشخص شود چه کسی بر سر تخت موقت سلطنت نشسته است. خوب امروز، کاربران آیفون و آیپد قادر به این خواهند بود به اپلیکیشنی دست پیدا کنند که جزییات بسیاری در رابطه با دستگاه‎ها و مشخصات آن‎ها در اختیار افراد می‎گذارد و یکی از ابزارهای استاندارد تست‎های بنچمارک است. این اپلیکیشن فوق العاده که معمولا قیمت 0.99 دلار را دارد را می‎توان به مدت محدودی ولی به صورت کاملا رایگان دریافت کرد.

درست است داریم در رابطه با اپلیکیشن Geekbench 3 صحبت می‎کنیم که نیازی به معرفی اصلا ندارد. ولی اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از همه چیز بی خبر هستند باید بگوییم که این اپلیکیشن برای هدف ساده‎ای طراحی شده است و آن هم تست بنچمارک واحد پردازش گرافیکی و CPU دستگاه شما است. این اپلیکیشن استاندارد محبوبی مخصوص جواب دادن به سوالی است که خیلی از افراد دارند یعنی: “آیا گوشی من از گوشی رقیب خود سریع تر است؟”

13

این اپلیکیشن به شما اجازه می‎دهد اطلاعاتی در رابطه با سخت افزار آیفون خود در اختیار داشته باشید که معمولا آیفون آن‎ها را در اختیار عموم قرار نمی‎دهد. همه ما می‎دانیم که آیفون 6 از تراشه‎ی A8 استفاده می‎کند و آیفون 6 اس از نوع A9 ولی در رابطه با سرعت کلاک پردازنده هم چیزی می‎دانید؟ تعداد هسته‎ها؟ مقدار رم؟ این اپلیکیشن در اختیار شما تمامی رازهایی که اپل برای عموم فاش نساخته است می‎گذارد.

بسیاری از شما همچنین از بحث مشهوری که در مورد تراشه‎‎ی آیفون 6 اس وجود دارد آگاه هستید، یعنی تراشه‎ی A9 اپل مشخص شده است که توسط دو تولید کننده‎ی متفاوت ساخته شده است یعنی سامسونگ و TSMC. به نظر تراشه‎ی ساخت TSMC به نسبت یکی سامسونگ عمر باتری بیشتری در اختیار شما می‎گذارد. با آنکه اپل در پاسخی چنین فرضی را رد کرده است، ولی اپلیکیشن Geekbench 3 قادر به شناسایی نوع تراشه‎ای است که آیفون شما در خود دارد. خیلی راحت اپلیکیشن را اجرا کنید و زیر بخش System Information تراشه نام رمزی تراشه را پیدا خواهید کرد. اگر N66AP یا N71AP باشد، تراشه‎ی ساخت سامسونگ و اگر N66mAP یا N71mAP باشد، ساخت TSMC است.

14

این اپلیکیشن همچنین به شما اجازه می‎دهد تستی در رابطه با میزان دوام باتری داشته باشید. در توضیح این تست آورده شده است: “این تست به منظور کاملا خالی کردن یک باتری کاملا شارژ شده است. با آنکه امکان اجرای تست با اندکی شارژ باتری (به عنوان مثال باتری با 75% شارژ) ممکن است ولی نتایج تست دقت چندانی نخواهد داشت.” بنابراین اگر فکر می‎کنید که باتری شما دارد بازی در می‎آورد، این ویژگی خاص مهر تاییدی بر آن خواهد زد.

اپلیکیشن Geekbench 3 در حال حاضر از تمامی آیفون‎ها و آیپدهای دارای iOS 8 یا بالاتر پشتیبانی می‎کند و آن را می‎توان هم اکنون به رایگان از اپ استور دانلود کرد.
(Geekbench 3 را برای آیفون و آیپد از اپ استور دانلود کنید. )

 

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا