دستیابی به ویژگی‎های آیفون 6اس در آیفون 6 یا هرگونه مدل قدیمی بدون کوچکترین هزینه‎ای

گرچه اخیرا طبق معرفی برنامه‎ی آپگرید آیفون تهیه‎ی یک آیفون جدید هر سال بی‎نهایت به نفع مشتریان شده است، ولی آن دسته از افرادی که به صورت سالانه یا حتی دو ساله گوشی خود را عوض نمی‎کنند شاید هنوز خواسته باشند از آیفون‎های قدیمی خود تا زمانی که ضرورت حس نکنند، استفاده کنند. کاملا قابل درک است چرا یک کاربر دوست نداشته باشد پول زیادی را صرف نگه داری و تهیه‎ی چیزی تنها به عنوان آخرین مدل بودن آن کند.

12

اگر همان ویژگی‎های آیفون‎های جدید را می‎شد به رایگان در اختیار داشت ولی نه گفتن سخت می‎شد. خوشبختانه آندسته از افرادی که آیفون‎های قدیمی دارای iOS 9 را دارند، مزه کردن ویژگی‎هایی که منحصرا برای آخرین محصولات اپل است بسیار آسان تر شده است. حالا با جیل بریک کردن iOS 9، نصب یک تعداد توییک ساده از فروشگاه Cydia می‎توانید ویژگی‎هایی نظر لمس سه بعدی، تصاویر زنده و حتی قابلیت Hey Siri را روی دستگاه‎ قدیمی‎تان شبیه سازی کنید. مهم تر از همه، تمامی این‎ها به رایگان!

اگر ترجیح می‎دهید پولی صرف آخرین آیفون‎ها نکنید، می‎توانید توییک‎های زیر سورس سیدیا را روی آیفون قدیمی خود برای دستیابی به ویژگی‎های آن گوشی‎ها نصب کنید.

طبیعتا، با نبود یک پنل حساس به فشار و موتور Taptic، زمانی که بحث شبیه سازی فیدبک haptic و لمس سه بعدی می‎آید تجربه زیاد مشابه‎ نوع واقعی آن خوب نیست، ولی یادتان باشد پولی از جیب شما این وسط نمی‎‏رود.

اعمال سریع (لمس سه بعدی)

هم توییک‎های Forcy و هم revealMenu قابلیت اعمال سریع توسط لمس سه بعدی آیفون 6 اس را به آیکون‎های اپلیکیشن روی صفحه‎ی Home شما روی هر دستگاهی اضافه می‎کنند، با این تفاوت که revealMenu به شما اجازه انتخاب سریع یک گزینه‎ از منو‎ی Quick Actions بدون بلند کردن انگشتان را می‎دهد و Forcy یک عمل اضافی برای فعال سازی منوی گفته شده در اختیارتان می‎گذارد.

هردو توییک رایگان است، Forcy در سایت BigBoss و revealMenu در apt.imokhles.com.

13

فیدبیک Haptic مشابه موتور Taptic

Hapticle در اختیار توییک‎های لمس سه بعدی نظیر Forcy و revealMenu برای فعال سازی فیدبک Haptic قرار می‎دهد. به نوعی تاثیر فیزیکی ایجاد شده توسط موتور Taptic در آیفون 6 اس را تقلید می‎کند.

Hapticle به طور خودکار با توییک‎های پشتیبانی کننده از آن دانلود می‎شود. به رایگان در سایت repo.fortysixandtwo.com موجود است.

14

Peek and Pop

این توییک که UniversalForce نام دارد قصد دارد یک پکیج all-in-one از تمامی ویژگی‎های لمس سه بعدی برای دستگاه‎های غیر پشتیبانی کننده از آن که دارای iOS 9 هستند، ارائه دهد از جمله آیپد‎ها. مزیتی که بر توییک‎هایی که قبلا به آن‎ها اشاره شد دارد وجود قابلیت Peek and Pop برای تصاویر است.

این توییک به رایگان برای دانلود در سایت repo.ioscreatix.com موجود است.

15

قابلیت همیشه روشن Hey Siri

UntetheredHeySiri همانطور که نام آن اشاره دارد، به آیفون شما اجازه می‎دهد از ویژگی همیشه روشن Hey Siri در آیفون 6 اس روی هر دستگاهی، حتی اگر به برق نباشد، استفاده کنید.

UntetheredHeySiri به رایگان در وب سایت سورس سیدیا موجود است.

16

ترکپد در صفحه کلید

توییک SwipeSelection ویژگی‎ ترکپد که توسط لمس سه بعدی در صفحه کلید آیفون 6 اس و صفحه کلید ترکپد iOS 9 برای آیپدها به کار گرفته می‎شود را مورد تقلید قرار می‎دهد. به شما اجازه می‎دهد برای جابجایی نشان گر هرجای صفحه سوایپ کنید و همین عمل را از سمت کلید‎های دیلیت و شیفت برای انتخاب متن انجام دهید.

این توییک را می‎توانید از سایت BigBoss دانلود کنید.

17

تصاویر زنده

این یکی ویژگی تصاویر زنده آیفون 6 اس را به دستگاه‎های قدیمی تر می‎آورد، و به شما اجازه می‎دهد چند لحظه بعد و قبل از هر تصویر را ضبط کنید، تا بعدا با پایین نگه داشتن انگشت خود روی یک تصویر این لحظات را مشاهده کنید.

توییک Live Photos Enabler به رایگان در evilgoldfish.github.io/repo موجود است.

 

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا