رنگ دارای ساختار شیشه با منعکس کردن نور خورشید

رنگی از شیشه ساخته شده است که منعکس کننده‎ی نور می‎باشد

چه سرسره‎های زمین‎های بازی یا سقف خانه‎ها باشد، بعضی چیزها هستند که شما نمی‎خواهید با جذب نور خورشید گرم شوند. نه تنها به دنبال گرم شدن لمس آن‎ها ناخوشایند می‎شوند، بلکه باعث می‎شود زودتر از موعد خراب شوند.

glass-paint-reflects-sun@2x

 

با آنکه رنگ کردن چنین سطح‎هایی به رنگ سفید خودش یک راه حل است، یک دانشمند از دانشگاه هاپکینز رنگی از شیشه ساخته است که منعکس کننده‎ی نور می‎باشد.

دکتر جیسون بنکوسکی (Jason Benkoski) این رنگ‎ها را از سیلیکات پتاسیوم ارزانی ساخته است که بسیار فراوان است، یک ماده‎ی خام در ساختار شیشه که در آب حل می‎شود.

او ولی به نحوی آن را درست کرده است و به کار گرفته که زمانی که به روی سطحی اسپری و خشک می‎شود نسبت به آب مقاوم می‎شود. رنگ‎ دانه‎ها همچنین به این ماده اضافه شده‎اند تا به آن رنگ بدهند و باعث افزایش کیفیت منعکس کنندگی آن شوند.

این رنگ تقریبا به طور کامل غیر آبی است که باید همین باعث شود به نسبت رنگ‎های آلی دارای ساختار پلی مری معمول که در نور خورشید تجزیه می‎شوند، عمر طولانی تری داشته باشد.

به علاوه، این رنگ به مانند بسیاری از ترکیبات آلی فرار نظیر رنگ‎های سنتی محو نمی‎شود، به علاوه‎ی اینکه قادر به دنبال به کار گیری آن روی سطوح فلزی به‎ جای‎ اینکه حالت شکستگی ایجاد کند، قادر به توسعه یافتن روی سطوح می‎باشد.

با توجه به این حرف زمانی که این رنگ خشک می‎شود بسیار طولانی است.

گرچه بنکوسکی این رنگ را به طور کلی برای استفاده در کشتی‎ها ساخته است، ولی در نظر دارد تا از آن روی وسایل زمین‎های بازی، صندلی‎های مسابقات ورزشی یا سقف خانه‎ها نیز استفاده کند. او امیدوار است تا آزمایشات میدانی را در طول دو سال انجام دهد.

gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا