برنامه به اشتراک گذاری اتومبیل شرکت جنرال موتورز

شرکت جنرال موتورز برنامه به اشتراک گذاری جدیدی را در شهر نیویورک راه اندازی کرده است ، اما در حال حاضر برای استفاده از این برنامه ، شما می بایست در منطقه ریتز پلازا این شهر ساکن باشید.

بعد از این که شرکت جنرال موتورز از میانه ماه جون تا به الان در خال تست کردن نسخه ابتدایی این برنامه بوده است ، این شرکت برنامه جدید به اشتراک گذاری اتومبیل اش در شهر نیویورک را با نام Let’s Drive NYC راه اندازی کرد. البته این برنامه در حال حاضر تنها برای ساکنین موجود در یکی از آپارتمان های بخش منهتن در دسترس می باشد ، ولی این کمپانی قصد دارد تا کارش را به دیگر مناطق و بخش های شهر نیز گسترش داده و حتی در صورت ممکن وارد بازار های دیگر نیز بشود.

این برنامه از تعامل و همکاری بین سه شرکت جنرال موتورز ، Icon Parking System ( که تعداد زیادی از پارکینگ های موجود در سطح شهر نیویورک را مدیریت می کند ) و توسعه دهنده معاملات املاک Stonehenge Partners می باشد. به همین دلیل است که این پروژه فعلا برای ساکنان آدرس 235 ام شرقی خیابان 48 ام در منهتن در دسترس می باشد ، اما خیال نکنید که شرکت جنرال این همه زحمت کشیده و این سرویس را تولید کرده است تا فقط آن را به 500 نفر ارائه دهد.

پروژه Let’s Drive NYC توسط توسعه دهنده گان تکنولوژِی ای در شرکت جنرال موتورز تولید شد که قصد داشتند در مورد روش هایی که با استفاده از حمل و نقل در طی زمان در حال تغییر کردن است ، تحقیق کنند آقای ظفر رزاکی ( Zafar Razzacki ) که فردی با تجربه و همچنین بازاریاب در مورد حمل و نقل های شهری است ، بیان می کند که این بخش از کمپانی جنرال موتورز در حال تفکر دوباره و خلق روش های جدیدی است که مردم با استفاده از آن می توانند از وسایل نقلیه این شرکت استفاده کنند.

آقای رزاکی اصالتا اهل نیویورک است و مقداری زیادی از عمر خودش را در شرکت ها و کمپانی های تکنولوژی گذرانده است ، ولی با دنیای اتومبیل ها و حمل و نقل به تازگی آشنا شده است. جایگاه وی در شرکت جنرال موتورز ، جایگاهی است که تا چند سال قبل اصلا در این شرکت وجود خارجی نداشت.

او و دپارتمان اش در شرکت جنرال موتورز عضوی از یک روند بزرگتر هستند که خودرو سازان سنتی از آن بهره می بردند و در برخی موارد هم آن ها به روند برخورد صنعت و تکنولوژی واکنش نشان می دهند. به عبارت دیگر این مثل آن می ماند که شهر Silicon Valley را با شهر دیتروید ادغام کنیم. از خدمات به اشتراک گذاری اتومبیلی چون ZipCar و سرویس های به اشتراک گذاری حمل و نقل چون Uber threaten گرفته ، تا مدل مالکیت کامل اتومبیل ها که توسط خودرو سازان سنتی ارائه و ترویج می شود ، همگی جزو حیطه کاری این دپارتمان هستند.

مخصوصا در شهر ها ، مردم نمی خواهند که باز خرید و صاحب شدن یک اتومبیل جدید را بر دوش بکشند ، بلکه می خواهند که دسترسی ای سریع و آسان به حمل و نقل مطمئن داشته باشند. به این منظور ، آقای رزاکی بیان کردند که این نرم افزار را طوری طراحی کرده اند که تا جای ممکن ساده باشد.

کاربران این برنامه را اجرا می کنند و در آن اعلام می کنند که چه مدل ماشین مشخصی را و در چه زمان مشخصی می خواهند ، سپس می توانند آن ماشین را در آن زمان تعیین شده از افراد متصدی گاراژ تحویل بگیرند. قیمت بنزین و بیمه اتومبیل نیز بر طبق ساعت محاسبه می شود ، که علی رغم هر نوع ماشینی که فرد انتخاب کند همیشه ثابت خواهند بود.

اگر فکر می کنید که این سرویس شباهت زیادی با سرویس Zipcar دارد ، درست حدس زده اید

برای این که این دو شباهت زیادی به هم دارند. هرچند ، شرکت جنرال موتورز که این سرویس از مزیت های رقابتی زیادی برخوردار است. یکی از این مزیت ها ، این که هیچ پرداخت سالیانه و یا ماهیانه ای برای این سرویس وجود ندارد ، و پرداخت های ساعتی و روزانه این سرویس هم در مقابل نرخ های سرویس Zipcar در سطح پایینی قرار دارند ، حتی اگر شما یکی از اتومبیل های SUV بزرگ این شرکت را انتخاب کنید. همچنین شرکت Icon Parking System برای افرادی که در این طرح شرکت می کنند در پارکینگ هایش در شهر نیویورک مکان هایی مجانی در نظر گرفته است.

همچنین شرکت جنرال موتورز اعلام کرده است که این سرویس از سرویس Zipcar شخصی تر است. آقای رزاکی اعلام بیان کرده است که با استفاده از این برنامه ، شباهت و آشناییت زیادی بین اتومبیل هایی که شما انتخاب می کنید و همچنین افراد و متصدیانی که شما اتومبیل ها را از آن ها تحویل گرفته و همچنین بعد از استفاده به آن ها تحویل می دهید وجود خواهد داشت و همچنین شما می توانید اتومبیل هایتان را با استفاده از این طرح با همسایه هایتان به اشتراک بگذارید.

برنامه Let’s Drive NYC شروع به کارش را تنها از چند ماه قبل آغاز کرده است ، اما بر اساس برنامه ای مشابه ساخته شده است که شرکت جنرال موتورز برای استفاده در محیط قسمت وارن دانشگاه میشیگان توسعه می داده است. نسخه بتای الی برنامه Let’s Drive NYC نیز تنها تغییر ظاهری در نرم افزار نام برده شده بوده است ، که با توجه به باز خوردی که مهندسان شرکت جنرال موتورز از شرکت کنندگان در این طرح در یافت کرده بودند ، تولید شده بوده است.

خانم کلیر بافِی ، یکی از ساکنان این آپارتمان که در پروژه ابتدایی این طرح شرکت کرده بوده است، این طور اظهار داشته است که : ” همکاری کردن با شرکت جنرال موتورز در ساخت و توسعه این برنامه و همین طور ارائه دادن بازخورد هایمان و این که می دیدیم که این بازخورد ها بر روی برنامه و پیشرفت و توسعه ان تاثیر داشتند ، واقعا تجربه ای جذاب و عالی بود “.

این برنامه تنها برای جمع کوچکی از افراد در دسترس است ، ولی شرکت های جنرال موتورز ، Stonehenge و Icon به دنبال راه هایی می گردند ، تا با استفاده از آن بتوانند این برنامه را به بخش های دیگری از این شهر و حتی در صورت ممکن به دیگر شهر های آمریکا نیز منتقل کنند.

آقای رزاکی اعلام کردند : ” این برای ما خیلی مهم بود که به این امر که مردم چگونه از وسایل نقلیه استفاده می کنند نگاهی متفاوت بی اندازیم. درست است که ما می توانیم بهترین اتومبیل های دنیا را تولید کنیم ، اما اگر مردم نخواهند از آن ها استفاده کنند و یا نتوانند از آن ها استفاده کنند ، این امر از لحاظ تجاری برای ما مشکل ساز خواهد بود. “.

درست است که شهر Silicon Valley به تازگی وارد زمینه وسایل نقلیه شده است ، ولی اثرات و شک های آن از الان در این صنعت قابل مشاهده هستند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا