گوگل نام خود را به آلفابت تغییر نمی دهد

کمپانی گوگل مثل سابق به فعالیت خود ادامه خواهد داد و شرکت آلفابت برای تکنولوژی های مدرن تر ساخته خواهد شد

df

بعد از گسترش کمپانی گوگل و علاقه گوگل برای ورود به پروژه های بزرگی هم چون پارچه های هوشمند یا تلفن های مدولار  این شرکت تصمیم گرفته است تا شرکت جدیدی به نام آلفابت تاسیس کند . به این ترتیب کمپانی گوگل به عنوان یک زیر مجموعه شرکت آلفابت به فعالیت خود ادامه خواهد داد .

شرکت گوگل کماکان به پروژه های خود ادامه خواهد پروژهایی مانند Fi  که گوگل هم اکنون در حال کار بر روی آن است و در بهار آینده از آن رو نمایی می شود . پروژه Fi  پروژه ای است که گوگل قصد دارد تا به وسیله آن تماس با وای فای را برای کاربران خود فراهم کند تفاوتی که این سرویس گوگل با سایر سرویس ها مانند اسکایپ دارد این است که این سرویس گوگل از وای فای هایی که گوگل در مناطق مختلف دنیا تحت پوشش خود قرار دارد برای تماس استفاده می کند هم چنین برای استفاده از این سرویس نیاز به اجرای برنامه خاصی نیست و با شماره گرفتن توسط شماره گیر موبایل خودتان می توانید از این سرویس استفاده کنید .

هم چنین سایر تیم های گوگل که به تیم ATAP  شهرت دارند و بر روی پروژهای بلند پروازانه گوگل در حال کار هستند به فعالیت خود ادامه خواهند داد . البته تفاوتی بین این تیم با سایر تیم های گوگل وجود دارد چرا که این افراد در حال کار بر روی پروژه های گوگل ایکس هستند و گوگل در این پروژه ها به دنبال ایجاد تغییرات عمده و پیشرفتهای بزرگ است به همین دلیل احتمال اینکه این شرکتها فعالیت بیشتری با الفابت داشته باشند بیشتر خواهد بود .

پروژه Fi  و پروژه فایبر گوگل یک ارتباط طبیعی با هم دارند چرا که پروژه فایبر قصد دارد تا سرعت اینترنت خانگی را به حد قابل توجهی بالا ببرد و سرعت آن را به یک گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد و پروژه Fi  نیز قصد دارد این کار را از طریق وای فای گوگل انجام دهد البته نکته ای که در رابطه این دو پروژه وجود دارد این است که پروزه فایبر گوگل هم اکنون به آلفابت منتقل خواهد شد .

اما دو پروژه Fi  و ATAP  که هر دو کماکان در زیر مجموعه گوگل باقی خواهند ماند می توانند با یکدیگر همکاری گسترده تر داشته باشند چرا که برای ارتباط با یکدیگر نیاز به استفاده از واسطه و بروکراسی نخواهند داشت .

نظرات خود را برای ما در بخش نظرات ارسال کنید .

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا