دشمنی گوگل و سامسونگ بر سر ساعت های هوشمند

رابطه دشمنی میان گوگل و شرکت سامسونگ بر سر سفارشی کردن آندروید مدتی است آشکار شده است و به نظر می رسد این دشمنی که پیش از این برای جهان مخفی بود اکنون افشا شده است.

طبق اطلاعاتی که به دست آمده مدیرعامل گوگل Larry Page هفته گذشته تصمیم گرفت  که سرمایه گذاری بیشتری در زمینه  ساعت های هوشمند با چرخ دنده2 و چرخ دنده های مجهز و تمام اتوماتیک مبتنی بر سیستم پردازشی Tizen داشته باشد. در حالیکه جزئیات گفتگوی Larry Page در دسترس نیست ، واضح است که گوگل میخواهد بزرگترین شراکت خود در زمینه سخت افزار با سیستم عامل اندروید انجام دهد.

samsung-gear-fit-354

گزارش شده که حتی گوگل از سامسونگ درخواست کرد که تا زمانی که اندروید در دستگاه های سامسونگ بکار میرود از عرضه محصولاتی که به صورت تکنولوژی  مچی ( بستن به مچ دست) جلوگیری کند. همانطور که می دانیم شرکت کره ای سامسونگ به درخواست های گوگل اهمیت نداد و به جای  آن  به سرعت ساعت های خود را خود را ( در ابتدا با اندروید) عرضه کرد و با سرعت بیشتری انرژی خود را صرف ارائه لوازم جانبی با پردازشگرهای Tizen کرد و این موضوع موجب دشمنی گوگل و سامسونگ شد.

 

هیچکدام از دو شرکت نظری درباره این اختلاف و عدم توافق بیان نکرده است با این حال این مجادله اصلا شوک برانگیز نیست. گوگل در تلاش است که با جلب حمایت تجهیزات پوششی اندروید تولیدکنندگان سامسونگ را مهار کند و اظهار کرده که این شرکت از حق سهامداری خود در به کارگیری تجهیزات اندروید استفاده کرده است. گوگل بیان کرده که قصد ندارم با وجود مدت زمان زیادی که سامسونگ تحت پوشش  اندروید بوده درخواست توقف فعالیت های آن را داشته باشم و  مقابل آن ایستادگی کنیم. در اصل قدرت و حق سهام 40 درصدی شرکت بزرگ کره ای سامسونگ از اندروید , گوگل را تهدید به شکست می کند.

سیستم عامل مخصوص ساعت های سامسونگ از مدت ها قبل از گوگل در سامسونگ به کاربرده شده است  و نشان می دهد که سامسونگ بیش از گوگل سازگاری و انطباق با سیستم عامل اندروید ایجاد کرده است. اگر این خبر منتشر شده درست باشد گوگل اصلا خوشحال نخواهد شد! مگر اینکه طول بکشد شرکت سامسونگ اختراع جدید خود را عرضه کند و در این مدت گوگل اقدام نماید.

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا