ویژگی جدید App streaming شرکت گوگل برای موتور جستجو خود

شرکت گوگل، یکی از بزرگترین موتورهای جستجو در جهان است. این شرکت به تازگی برای موتور جستجو خود ویژگی های جدید اضافه کرده است. این ویژگی به کاربران اجازه می‎دهد تا به برنامه‎های مورد نظر خود در نتایج جستجو به صورت آنلاین و بدون دریافت (Download) آن‎ها استفاده کنند.

2015-11-21_094048

این ویژگی جدید “App streaming” نام دارد که در حال حاضر برای سیستم عامل اندروید قابل استفاده می‎باشد

به طور مثال کاربران به صورت آنلاین می‎توانند اطلاعاتی در مورد هتل‎ها، مترو و… بدست آورند. یا از طالع بینی روزانه به صورت آنلاین بهره مند شوند.

گوگل این اجازه را داده است تا توسعه دهندگان نسخه‎ای از این برنامه را برای کاربران وب طراحی کرده و منتشر کنند. گفته می‎شود استفاده از این ویژگی برای کاربران وب بسیار پیشرفته‎تر از کاربران اندروید خواهد بود. با این ویژگی زمانی که شما یک رستوران را جستجو می‎کنید اطلاعاتی در مورد قیمت، اتاق‎های خالی موجود، لیست غذاهای موجود و… به شما می‎دهد که به شما برای انتخاب یک هتل خوب بسیار کمک خواهد کرد.

2015-11-21_094514

هدف ویژگی App streaming این است که کاربران بدون دریافت و بازکردن برنامه به طور مستقیم، از آن به صورت آنلاین و بسیار استفاده کنند

راجان پاتل، یکی از مهندسان گوگل می‎گوید که شما بدون نصب برنامه مورد نظر بر روی گوشی خود می‎توانید از آن به صورت آنلاین استفاده کنید و لذت ببرید.

این ویژگی هنوز در مرحله‎ی آزمایشی است و به طور طبیعی در طول زمان پیشرفت‎های بیشتری خواهد داشت. به گفته‎ی مهندس شرکت گوگل، کاربران می‎توانند در حال حاضر از 1 میلیون برنامه‎ی گوگل پلی (Google Play) که توسط توسعه دهندگان API منتشر شده است با این ویژگی به صورت آنلاین استفاده کنند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا