پرداخت شرکت گوگل به کاربران برای استفاده از برنامه های تجارت

می دانید بحث داغ امروزه دنیا چه چیزی است ؟ تجارت و شرکت ها ، و هر کسی دوست دارد که بخشی از این بازار عظیم را تصاحب کند.

نکته این است که شرکت گوگل چند وقت است که آنقدر به دنبال جذب کردن مشتریان جدید برای استفاده از برنامه هایش یعنی Google Apps می باشد ، که پیشنهاد داده تا هزینه های سرسام آور قرار داد های توافقاتی که این شرکت ها ممکن است با شرکت های دیگر مثل مایکروسافت قرار است داشته باشند را تحت پوشش خودش قرار دهد.

2015-10-21_022308

شرکت گوگل اساسا به شما پول پرداخت می کند تا از به جای سرویس های دیگر از برنامه های گوگل در تجارت تان استفاده کنید

بنا بر پستی بلاگی که امروز صبح در اینترنت منتشر شد ، حتی شرکت گوگل برخی از هزینه های راه اندازی این سرویس را نیز پرداخت می کند.

برنامه های گوگل شامل Gmail ، Hangouts به منظور استفاده جهت انجام تماس های صوتی و تصویری ( چه به صورت فردی و چه به صورت گروهی ) ، Calendar یا تقویم ، Google Drive برای استفاده از فضای ابری ، Google Docs برای تهیه و مدیریت فایل های متنی مانند Word ، Google Sheets برای ساخت Spreadsheet ها ، برنامه Slides به منظور تهیه کردن ارائه های گروهی و یک نرم افزار ایجاد وب سایت می باشد. همچنین نرم افزار های مدیریتی نیز در این بسته موجود است. شرکت گوگل در حال حاضر تمامی این نرم افزار ها را با قیمت 50 دلار برای استفاده سالانه و یا 5 دلار برای استفاده ماهانه ، در دسترس شما قرار می دهد. شرکت مایکروسافت نسخه تجاری برنامه Office 365 خودش را با پرداخت 5 دلار برای دسترسی به نسخه ی دارای برنامه های ضروری و 12.5 دلار برای دسترسی به نسخه حرفه ای این برنامه ها ، به صورت ماهیانه در دسترس شما قرار می دهد.

اعلامیه شرکت گوگل در زمینه در دسترس قرار دادن این برنامه ها درست چند هفته بعد از این که شرکت مایکروسافت برنامه Office 2016 خودش را ، که از سیستم کار گروهی – مانند ویدیو های گروهی ( استفاده تجاری از برنامه Skype ) ، ویرایش گروهی و همزمان و بروز رسانی ادامه دار نرم افزار ها از طریق اینترنت – پشتیبانی می کند ، عرضه کرده بود ، معرفی شد.

تا به الان مشکل عمده ای که باعث می شده است برنامه های شرکت گوگل از برنامه های شرکت های دیگر مثل مایکروسافت عقب بمانند و نتوانند جای آن ها را در انجام کار های تجاری بگیرند ، عدم توازن در قابلیت ها و ویژگی های آن ها بوده است. در پست معرفی اعلام شده از طرف شرکت گوگل این شرکت اظهار داشته است که با این مشکل پرداخته و تقریبا آن را برطرف کرده است. آقای ریک رائو ( Rich Rao ) ، رئیس بخش فروش بین المللی محصولات تجاری شرکت گوگل این گونه نوشته است : ” ما این مشکلات را با راحت تر کردن استفاده از این نرم افزار ها ، اضافه کردن و تحت پوشش قرار دادن ویژگی هایی که به گفته برخی جای شان در این مجموعه خالی بوده است و همچنین اضافه کردن ویژگی های جدیدی چون تایپ و جست و جوی صوتی ، بر طرف کرده ایم. در کل ، ما فکر می کنیم که شما از این برنامه ها خوشتان خواهد آمد و این که آن ها برای انجام کار های تجاری بی نظیر خواهند بود “.

ماه پیش ، شرکت گوگل ترجمه صوتی و تایپ صوتی را به مجموعه نرم افزار های ویرایش متن خودش اضافه کرد و همچنین قابلیت پیمایش یا Explore را برای تصویر سازی داده های موجود در Sheet هایش عرضه کرد.

این که شرکت گوگل به این اندازه تلاش می کند تا بتواند بخشی از بازار نرم افزار های تجاری را که در حال حاضر در تصاحب مایکروسافت است به دست بیاورد ، جای تعجب ندارد ، چرا که بسیار از رقبای دیرینه مانند اپل و IBM نیز با هم وارد مشارکت شده اند تا بتوانند با ارائه نرم افزار های موبایل هدف مند بازار هایی چون ساخت و ساز و سفرهای هوایی و زمینی را در دست بگیرند. به طور مشابه ، آخرین ارائه های سخت افزاری ارائه شده توسط شرکت های اپل و مایکروسافت هدف اصلی شان را استفاده کنندگان کاری از وسایل موبایلی قرار داده اند. محصولات تبلتی Surface Pro 4 و Surface Book هر دو به عنوان دستگاه های با بهره وری بالا ، و نه به عنوان محصولات سرگرمی ، عرضه شده اند ، و محصول iPad Pro نیز یک تبلت با صفحه ای بزرگ است که قلم نوری و کیبورد هوشمند را نیز به عنوان گزینه انتخابی در اختیار شما قرار می دهد ( شرکت مایکروسافت در اصل قدم در صحنه گذاشته و نرم افزار Office خودش را برای این دستگاه عرضه کرد ). حالا به نظر شما ، غیر از کسی که از تبلت به منظور انجام مسائل کاری استفاده می کند ، چه کسی این محصولات را می خرد ؟

در حال حاضر توجه کمپانی ها به سمت کسب و کار ها جلب شده است و چند دلیل برای این موضوع وجود دارد. اولا بازار سخت افزار ها اشباع شده است. مصرف کنندگان تبلت ها و کامپیوتر های شخصی شان را به ندرت به روز می کنند. علاوه بر این به طور معمول آن ها نرم افزار های گران قیمت و دارای جعبه را خریداری نمی کنند. بسته نرم افزاری Office 365 شرکت مایکروسافت موفقیت های زیادی کسب کرده است ، اما صنعت گران و شاغلان آینده زیادی وجود دارند که در حال حاضر از محصولات شرکت گوگل در کلاس ها درس خودشان استفاده می کنند.

شرکت های تجاری پیشینه بالایی در استفاده از نرم افزار های قدرتمند با بهره وری بالا دارند ، که بدین معنی است که دست بالا با مایکروسافت است ، اما شرکت گوگل نیز سعس دارد برای به دست آوردن سهم خودش از این بازار ارزشمند و پر سود ششخت تلاش کند و روش اش نیز به نوبه خودش بسیار خوب و کارآمد است چرا که به جای خرید یک جای محصول ، شامل پرداخت های ماهیانه و سالیانه برای استفاده از حق اشتراک می باشد. کمپانی ها تلاش خواهند کرد که تمامی کارمندان شان را با استفاده از این سیستم ها آشنا کرده و آموزش دهند ، که تعداد آن ها ممکن است از 10 تا 2000 نفر برسد. حال 5 دلار در ماه را در 2000 نفر کارمند ضرب کنید و شما درآمد سالیانه 120000 دلار را نظاره گر خواهید بود. چرا شرکت گوگل نباید بخواهد که این بازار را تصاحب کند ؟

Mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا