ذخیره اتوماتیک تبلیغات فلش در مرورگر گوگل کروم

مثل این که دوران فلش دیگر به سر آمده است

از بین رفتن این پلتفرم چند رسانه ای محبوب و همیشه حاضر در صحنه ، با تصمیم جدید شرکت گوگل به مکث کردن و نگه داشتن خودکار بسیاری از تبلیغات فلش در مرورگر محبوبش یعنی کروم ، روز به روز نزدیک تر می شود.

2015-08-29_011628

البته این مرورگر تمام فایل های فلشی که در مرورگر شما اجرا می شوند را نگه نمی دارد بلکه به عنوان مثال وقتی شما قصد تماشای کلیپی را در سایتی دارید ، خود فیلم در حال پخش را اجرا می کند ولی تمام تبلیغات فلشی دور تا دور آن را به حالت مکث می برد. اگر شما خودتان بخواهید یکی از فایل های فلش مکث شده را نگاه کنید، باید بر روی آن کلیک کرده و به صورت دستی آن را فعال کنید.

طبق اخبار که شرکت گوگل در روز سه شنبه بیان کرد ، این تغییر عظیم که ابتدا در خرداد ماه معرفی شد و برای کاربران نسخه آزمایشی و بتای این مرورگر در دسترس قرار گرفت ، قرار است از تاریخ  10 شهریور برای همه کاربران این مرورگر به صورت جهانی به حالت اجرایی در آید.

چگونه این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنیم؟

این قابلیت در حال حاضر به صورت خودکار در مرورگر شما قرار داده شده است. شما می توانید برای استفاده از این قابلیت با رفتن به بخش تنظیمات ویژه ( Advanced Setting ) و رفتن به زیر شاخه تنظیمات اطلاعات ( Content Setting ) گزینه شناسایی و اجرای افزودنی های ضروری ( Detect and run important plugin content ) را فعال کنید. ولی تغییری که از تاریخ 10 شهریور اعمال می شود این است که این گزینه به صورت پیش فرض در مرورگر شما فعال خواهد شد.

این گزینه جدید میبایست سرعت بارگذاری صفحات این مرورگر را خیلی افزایش دهد و همچنین میزان حافظه اشغال شده بالای توسط آن رابه طرز چشم گیری کاهش دهد، مشکلی که به تازگی به یکی از نقاط ضعف این مرورگر تبدیل شده است.

اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید یک مرحله در کاهش حافظه مصرفی جلوتر بروید ، ما به شما افزونه بسیار عالی ای به نام The Great Suspender را پیشنهاد میکنیم که Tab هایی که شما از آن استفاده نمی کنید را به صورت کامل غیر فعال میکند، تا زمانی که خود شما دوباره به آن ها مراجعه کنید.

در مورد آخر و عاقبت فلش هم باید گفت که تغییر در رفتار کروم و در کل شرکت گوگل بن بست دیگری برای این پلتفرم است که خوشبختانه این پلتفرم نقض کننده قوانین امنیتی را به زودی از رده خارج و منسوخ می کند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا