نسخه‎ی بتای گوگل کروم باعث افزایش طول عمر باتری لپ‎ تاپ‎ می‎شود

گوگل کروم ممکن است تقریبا با توجه به مزایای آشکار، مرورگر هر کاربری باشد، ولی قیمت آن باعث می‎شود همیشه کاربر خواهان وجود تغییراتی باشد، بویژه در رابطه با مصرف باتری اگر از نوت بوک استفاده می‎کنید. چنین امری دقیقا چیزی بوده است که تیم کوگل سعی در رفع آن داشته است، و با توجه به آن نسخه‎ی جدید کروم دارای قابلیت پخش هوشمند محتوای فلش است که باعث افزایش عمر باتری نوت بوک شما می‎شود.

Adobe Flash ممکن است برای بعضی‎ها با توجه به تنوع محتوایی که با استفاده از آن می‎توان نمایش داد ودر نتیجه به یک صفححه‎ی وب جان می‎بخشد، بسیار جذاب باشد، ولی این پلت فرم زمانی که بحث عملکرد عمر باتری پیش کشیده می‎شود نظیر یک چکش آویزان عمل می‎کند.

طبق گفته‎ی گوگل نیاز به از بین بردن تمامی محتوایی بود که در مرکزیت یک وب سایت قرار نگرفته بودند ولی پایه و اساس فلش داشتند و باید تمرکز تنها بر آنچه که برای سایت اهمیت دارد و کاربر آن را بازدید می‎کند قرار می‎گرفت.

1.chrome-new_2x

در این آپدیت جدید، این مرورگر “به صورت هوشمند محتوای فلش را متوقف می‎کند”(نظیر انیمیشن‎های فلش)،محتوایی که البته برای وب سایت مذکور نقش مرکزی ندارند ولی محتوایی که اهمیت دارند همچنان پخش می‎شوند.

معنای این حرف این است که اگر شما در حال مشاهده‎ی یک ویدیو براساس فلش در کروم هستید، مرورگر محتوایی نظیر انیمیشن‎‎ها را متوقف می‎کند ولی همچنانبه پخش ویدیویی که شما مشاهده می‎کنید، ادامه می‎دهد.

این امر گرچه، می‎تواند به این معنی باشد که این قابلیت بعضی از محتوایی که شما به آن توجه دارید را متوقف می‎کند، ولی خوشبختانه این شرکت غول پیکر برای آن نیز جوابی دارد.

2.Chrome
در صورتی که با محتوایی بر خورید که در یک وب سایت متوقف شده‎اند، خیلی راحت روی آن یک بار کلیک کنید تا پخش آن ادامه یابد. من مطمئن هستم بعضی از شما چنین محتوایی را قبلا تجربه کرده‎اید که آن‎ها را متوقف و سپس ادامه دادید، فرق آن این است که این بار این کروم است که این کار توقف را به صورت هوشمندانه و خودکار انجام می‎دهد. نیازی به گفتن نیست که این امر باید یقینا عمر باتری را در لپ تاپ‎های گوناگون بویژه در یک مک بوک افزایش دهد، در مک بوک مشکل حفظ باتری زمانی که بحث فلش پیش می‎آید کاملا قابل جلوگیری است. گوگل می‎گوید “این آپدیت به شکل بارزی مصرف برق را کاهش می‎دهد، که به شما اجازه می‎دهد در وب به نسبت قبل بدون نیاز به دنبال گشتن برای یک پریز برق، به گردش بپردازید.”

3.Screenshot-2015-06-04-at-11.36.18-AM

این آپدیت به صورت خودکار در آخرین نسخه‎ی بتای کروم برای دستگاه‎های دسکتاپی فعال می‎شود و درحال حاضر برای دانلود موجود است. برای آن دسته افرادی که نسخه‎ی دسکتاپی کروم را دارند، این آپدیت برای این دسته از کاربران به زودی باید به جریان بیافتد. کاربران کروم همچنین می‎توانند به صورت دستی این ویژگی را با رفتار به بخش محتویات کروم و انتخاب “Detect and run important plugin content” غیر فعال یا فعال کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا