شرکت گوگل سرویس پلی استور را با طراحی جدید عرضه گرده است

فروشگاه نرم افزاری App Store شرکت گوگل طراحی بصری جدیدی را دریافت می کند.

شرکت گوگل بیرون دادن ورژنی جدید با طراحی بصری جدید اش برای سرویس Play Store را ، شروع کرده است

این به روز رسانی جدید با خودش طراحی بصری جدیدی را برای صفحه اصلی این سرویس به همراه می آورد که قابلیت های جدیدی چون پیمایش افقی ، جستجوی کارآمد تر و ویژگی جدید کشف یا Discovery را به این سرویس اضافه می کند.

قابل توجه ترین تغییری که در این نسخه دیده می شود ، تغییر ایجاد شده در صفحه خانه Play Store می باشد ، که نرم افزار های و پیشنهادات نمایش داده شده به شما را به دو بخش تقسیم می کند : بخش اول نرم افزار ها و بازی های و بخش دوم تفریحات و سرگرمی.

2015-10-17_021459

بخش سرگرمی قرار است که خانه کلکسیون موزیک ها ، فیلم ها ، کتاب ها ، سریال های تلویزیونی و دیگر بخش های ارائه دهنده محتوا باشد ، در حالی که بخش نرم افزار و بازی ها قسمتی است که شما در آن می توانید نرم افزار های مخصوص تبلت و گوشی های هوشمند را پیدا کرده و دانلود کنید.

همچنین نسخه بروز رسانی شده سرویس Play Store از قابلیت پیمایش افقی پشتیبانی خواهد کرد که جست و جو کردن در درون این سرویس را برای شما بسیار راحت تر می کند ( چرا که حالا شما می توانید به جای پیمایش صفحات به صورت عمودی برای دیدن قیمت های مختلف ، به صورت افقی بین صفحات حرکت کرده و بین بخش های مختلف مانند نرم افزار ها و بازی ها و… حرکت کنید ). همچنین این قابلیت قسمت جدیدی را به بالای صفحه اضافه می کند که در آن محتوا های جدید و بروز رسانی شده این فروشگاه به نمایش گذاشته می شود.

2015-10-17_021510

علاوه بر این شرکت گوگل در پشت صحنه بر روی بر روی ویژگی های دیگری نیز به منظور بهبود روش های جست و جو در درون این سرویس و قابلیت جدید کشف یا Discovery نیز کار می کرده است ، که از آن ها می توان به پیشنهادات نرم افزاری بهتر و کارآمد تر و نتایج جست و جوی دقیق تر و درست تر اشاره کرد. همچنین شرکت گوگل در ماه های اخیر ، تاکید بیشتری به خانواده ها و بهبود بنیان آن ها را در دستور کار خودش قرار داده است. شرکت گوگل سیستم رتبه بندی بر اساس سنی را برای توسعه دهندگان در دسترس قرار داده است و همچنین این شرکت بخش های مربوط به ارتقای تجارب خوب خانوادگی جدیدی را در طی سال جاری در درون سرویس Google Play اضافه کرده است.

درست به مانند دیگر به روز رسانی هایی که تا به حال برای سرویس Play Store عرضه شده است ، این بروز رسانی تازه نیز قرار است به صورت تدریجی و طی چند هفته آینده برای تمامی دارندگان دستگاه های اندرویدی در دسترس قرار بگیرد.

آخرین تغییر ظاهری ای را که بر روی سرویس Play Store انجام شد است را به سختی می توان بزرگ ترین و عمیق ترین تغییری که این سرویس اندرویدی در طی سال های حضورش دریافت کرده است نامید. بیایید با هم نگاهی به تغییرات انجام گرفته در طی سال های گذشته بر روی سرویس Play Store نگاهی بیاندازیم و ببینیم که چگونه این سرویس از یک فروشگاه نرم افزار های اندرویدی با حدود 50 نرم افزار به سرویس Play Store امروزی تبدیل شده است ، که بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد.

2015-10-17_021523

نسخه اول : Android Market ، سال عرضه 2008

سرویس Android Market اولین بار در ماه آگوست سال 2008 به جهان معرفی شد و سپس در ماه اکتبر همان سال در دسترس همگان قرار گرفت. در زمانی که این سرویس عرضه شد ، تنها یک گوشی مجهز به سیستم عامل اندروید در بازار وجود داشت و آن هم گوشی G-1 شرکت T-Mobile HTC بود. در روز اولی که این فروشگاه باز شد ، در درون خودش کمتر از 100 عدد نرم افزار جای داده بود ، که همگی آن ها نیز رایگان بودند ( پشتیبانی از نرم افزار های پولی چند ماه بعد و در سال 2009 به این سرویس اضافه شد ). به گفته شرکت گوگل در آن زمان ، در بین اولین سری نرم افزار هایی که برای این سرویس عرضه شدند ، نرم افزار های چند رسانه ای ، ابزار های عملکرد بر اساس موقعیت مکانی ، اسکنر های بارکد ها ، راهنما های مسافرتی و چند بازی حضور داشتند.

2015-10-17_021540

نسخه دوم : Android Market، سال عرضه 2010

تا رسیدن سال 2010 ، سیستم عامل اندروید و فروشگاه آن ، به میزان قابل توجهی پیشرفت و رشد پیدا کرده بودند. تعداد نرم افزار هایی که این فروشگاه پذیرای آن ها بود سر به فلک کشیده و به حدود 100000 نرم افزار رسیده بودند و طراحی رابط کاربری این فروشگاه نیز دچار تغییرات متعدد و عمیقی شده و به طرز چشم گیری بهبود پیدا کرده بود. توسعه دهندگان نرم افزاری ابزار پیشرفته تری را به منظور ایجاد نرم افزار های جدید دریافت کرده و در اختیار داشتند ، چرا که سیستم عامل جدید نسخه 2.2 اندروید به نام Froyo در اختیار آن ها قرار گرفته بود.

2015-10-17_021550

نسخه سوم : Android Market، سال عرضه 2011

در سال 2011 ، فروشگاه اندروید توانست به لطف کمک های سرویس Photbucket Mobile ، که آن طور که معلوم شده است هنوز هم در حال کار کردن در این سیستم است ، توانست به آمار دانلود خیره کننده ی 10 میلیارد دانلود دست پیدا کند. فروشگاه نرم افزاری نیز خودش پیشرفت هایی کرده بود ؛ شما می توانید در طراحی هایی که در آن زمان برای این فروشگاه ایجاد شده بود ، نشانه ها و آغازی بر شاخصه های طراحی ای را که ما در نسخه های چند سال اخیر این سرویس شاهد آن بوده ایم را به وضوح مشاهده کنید ، که از بین آن ها می توان بخش مجزای اختصاص داده شده به کتاب ها ، فیلم ها و بازی ها اشاره کرد.

2015-10-17_021600

نسخه چهارم : نام این سرویس از Android Market به Google Play تغییر پیدا کرد ، سال عرضه 2012

با عرضه شدن تبلت Nexus 7 ، که اولین تبلت عرضه شده توسط شرکت گوگل می باشد ، برای شرکت گوگل خیلی مهم بود که بتواند سیستم عرضه محصولات اندرویدی اش را در بین تمام پلتفرم هایی که از طرف شرکت گوگل در حال عرضه شدن بود در دسترس قرار دهد ، و ساخت فروشگاه Play Store چند منظوره و ابری به محقق شدن این هدف کمک شایانی کرد. به همین منظور ، در سال 2012 ، فروشگاه اندرویدی شرکت گوگل با سرویس Google Play جایگزین شد ، سرویسی که فروشگاه app store ، Google Music و همچنین فروشگاه Google eBookstore را با یکدیگر ادغام کرده و در درون یک نرم افزار مجزا قرار می داد.

در آن زمان ، سخت افزار دستگاه ها نیز به اندازه ی زیادی پیشرفت کرده بودند و از پردازنده های پیشرفته تر و سریع تر و همچنین امکانات بهتری بهره مند بودند. شرکت گوگل نیز دستورالعمل های مربوط به توسعه دهندگانش را بروز کرده و از این قابلیت های به وجود آمده بهره بهتری ببرند. پس به این منظور حداکثر اندازه نرم افزار ها را از 50 مگا بایت به 4 گیگا بایت افزایش داد ، و بدین وسیله امکانات و فرصت های تازه ای را برای توسعه دهندگان حرفه ای که تا آن زمان بیش از 500000 نرم افزار برای این فروشگاه نوشته بودند ، ایجاد کرد.

2015-10-17_021610

نسخه پنجم : Google Play ، سال عرضه 2013

اما فروشگاه Play Store اولین و بزرگترین تغییر ظاهری خودش را در سال بعد ، یعنی سال 2013 دریافت کرد. این بروز رسانی توانست طراحی شیک تر و تر و تمیز تری را برای این سرویس به همراه بیاورد که تاکید بسیار بیشتری بر عکس ها داشت ، قسمت پیشنهادات جدیدی را به این سرویس اضافه کرده و خریداری نرم افزار ها با استفاده از این فروشگاه را بسیار آسان تر کرده بود.

2015-10-17_021619

نسخه ششم : Google Play ، سال عرضه 2014

شرکت گوگل در این سال از دستور العمل جدید خودش در طراحی ، یعنی Material Design ، رونمایی کرد ، و فروشگاه Google Play به همراه تعداد دیگری از نرم افزار های زیر نظر این کمپانی ، با استفاده از این طراحی جدید ، شکل تازه ای به خود گرفتند. با این که این بروز رسانی نسبت به نسخه قبلی خودش تغییر آن چندانی نکرده بود ، ولی نسخه 2014 این فروشگاه اندرویدی رنگ های روشن تر و طراحی نرم افزارهای متفاوتی را به همراه یک سری انیمیشن حرکتی جدید دریافت کرد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا