نام عینک Google Glass به پروژه Aura تغییر پیدا می کند

شرکت گوگل نام عینک Google Glass را به پروژه Aura تغییر می دهد

انگار عینک هوشمند شرکت گوگل نمی تواند یک نام ثابت را برای خودش نگه دارد. این پروژه ، که در ابتدا Project Glass نام گرفته بود ، در سال 2013 به Google Glass تغییر نام داد ، و حالا هم بنا به گزار های متعدد قرار است که نام آن به پروژه Aura تغییر پیدا کند.

2015-09-18_225436

بنا بر سایت Business Insider ، که گزارش هایش بوسیله سایت Wall Street Journal تایید شده می باشد، قرار است شرکت گوگل پروژه Aura را در ماه خرداد کلید زده و با استخدام متخصصانی که از بخش تحقیقات شرکت آمازون ، یعنی Lab126 ، انجام داده است پروژه Glass را نجات دهد.

نتیجه پروژه Aura می بایست یک Glass نسل آینده ای باشد ، ولی احتمال این که این محصول یک وسیله پوشیدنی دیگر باشد نیز وجود دارد. تیم پروژه Aura به همکاری گروه های تحقیقاتی متعدد دیگری که در گوگل وجود دارد ، متشکل از آن گروه هایی که پشت پروژه Soli و Google Cardboard بوده اند ، کارشان را انجام خواهند داد.

روزنامه Wall Street Journal اظهار داشته است که این پروژه همچنان با ریاست خانم Ivy Ross ، کسی که تا قبل از این پروژه Glass را مدیریت می کرده است ، و با نظارت کلی آقای Tony Fadell – که در حال حاضر رئیس بخش اصلی تجارت های هوشمند زیر مجموعه شرکت گوگل است- انجام خواهد شد.

بعد از مدت طولانی ای که این محصول در حالت آزمایشی Closed-beta قرار داشت ، Google Glass بالاخره در آپریل 2013 با قیمت 1500 دلار به صورت محدود به یک سری از توسعه دهندگان و تطابق دهنگان قرار گرفت. قبل از این که در ماه دی همان سال از دسترس مصرف کنندگان خارج شود ، این محصول در ما می 2014 در دسترس آن ها قرار گرفته بود.

Aura هم اکنون ممکن آماده می‌باشد

در مورد نسل بعدی این محصول هم باید گفت که Aura هم اکنون ممکن آماده باشد. بنا بر گفته Wall Street Journal ، شرکت گوگل به صورت بی سر و صدا نیخه جدید این محصول را به کمپانی های موجود در زمینه مراقبت های بهداشتی ، تولید کنندگان و شرکت های انرژی ، ارائه می داده است.

بنا بر این گزارش ، ممکن است نسخه آماده برای مشتری ای هم اکنون وجود داشته باشد ، اما حداقل یک سالی با ارائه شدن فاصله دارد ، و ممکن است از نسخه قبلی این عینک بسیار متفاوت تر باشد. از آن جا که شرکت گوگل کلمه پروژه را همیشه برای پروژهای تحقیقاتی و نه برای محصولات نهایی استفاده کرده است ، ما حدس می زنیم که یک تغییر نام دیگر نیز در آینده وجود داشته باشد و نام این محصول به Google Aura تغییر پیدا کند . اگر این اتفاق افاد ، یادتان نرود که اول این خبر را در اینجا خواندید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا