گوگل از برنامه مرورگر Hangouts پرده برداری کرد

گوگل برنامه مرورگر Hangouts را با گفت و گو، تماس صوتی و تصویری رایگان و غیره، پرده برداری کرد

درست همانند برنامه مستقل پیام رسان فیس بوک، که اخیراً معرفی گردیده است، خدمات برنامه Hangouts گوگل نیز، هم اکنون در مرورگر اجرا می شود.

با استفاده از فناوری های مدرن وب، برنامه Hangouts برای وب دسکتاپ، اکنون می تواند در داخل گوگل کروم، سافاری اپل، موزیلای فایرفاکس و سایر مرورگرهای مدرن، بدون اینکه نیازی به نصب برنامه ای داشته باشد، قرار بگیرد.

Hangouts-web-app-screenshot-001

می توانید آن را در آدرس hangouts.google.com امتحان کنید و اجازه بدهید که ما از نظرات شما آگاه شویم.

Jordanna Chord که یک مهندس نرم افزار گوگل می باشد، در پستی بر روی گوگل پلاس نوشته است ” ما امروزه در حال راه اندازی راه دیگری برای استفاده ازHangouts می باشیم.”

” از طریق سایت جدیدمان، شما قادر خواهید بود از بهترین برنامه Hangouts همراه با دریافت تصاویر الهام بخش در طول روز، در مرورگر خود بهره ببرید.”

نه تنها برنامه وب، از پیام پشتیبانی می کند، بلکه تماس صوتی و تصویری با 10 نفر دیگر را نیز، امکان پذیر می سازد. ویژگی های پیام رسانی بر روی وب شامل مکالمات نفر به نفر و یا گروهی تا 100 نفر می باشد و همچنین رسانه های قوی در پیام رسانی شامل عکس ها، نقشه ها، شکلک ها، برچسب ها، فایل های GIF و غیره است.

نیازی به گفتن نیست که مکالمات شما بصورت یکپارچه از دستگاهی به دستگاه دیگر منطبق می شود، بنابراین شما می توانید به مکالمات خود ادامه دهید در حالی که فرقی نمی کند که شما در ios، اندروید و یا وب باشید.

برنامه Hangouts و گوگل پلاس

اگرچه شما همیشه قادر بودید که برنامه Hangouts را بعنوان یک افزونه مرورگر کروم، اجرا نمایید، ولی وبسایت جدید توسط اکثر مرورگرهای وب مدرن، پشتیبانی می شوند. در اصل بعنوان یک بخش جدایی ناپذیر گوگل پلاس، برنامه Hangouts اخیراً از جیمیل حذف شده است.

اگرچه هنوز هم بعنوان بخشی از گوگل پلاس فعالیت می کند، اما اخبار اخیر جدایی آن از گوگل و شکست اجتماعی آن در سایر خدمات، نشان می دهد که Hangouts در حال حاضر، در مسیر خود حرکت می کند.

دسترس پذیری

همانگونه که قبلاً اشاره شد، برنامه وب Hangouts در hangouts.google.com در دسترس است. توجه داشته باشید که چنانچه رابط وب را از طریق دستگاه همراه خود مشاهده کنید، با یک صفحه خطا مواجه خواهید شد.

شما برای گفت و گوی راه دور در وب، نیاز به نصب برنامه خاصی ندارید. تماس صوتی به افزونه Google Talk و تماس تصویری به افزونه Hangouts که هم اکنون بعنوان افزونه های صوتی و تصویری گوگل شناخته می شوند، نیاز دارد.

متأسفانه کاربران اپرا در بیخبری مانده اند، چرا که به نظر نمی رسد برنامه Hangouts با آن مرورگر کار کند. گوگل همچنین برنامه Hanhouts را برای آیفون و آیپد از طریق دانلود رایگان در فروشگاه برنامه، فراهم نموده است.

نتیجه گیری

سرنوشت برنامه ios در این نقطه، تا حدودی نامشخص است.ماه ها از زمانی که این برنامه یک ارتقاء عمده دریافت کرد، البته به غیر از بروز رسانی ماه ژوئن، که آیتم های جالبی نظیر اشتراک گذاری هوشمند مکان، وضعیت، ادغامم عمیق صدا و سایر مزایا برخوردار بود، می گذرد.

شما از Hanouts استفاده می کنید؟

و اگر اینطور است، درباره وب جدید چگونه فکر می کنید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا