ربات انسان نمای گوگل در طبیعت

ربات انسان نما و نجات دهنده “بوستون دینامیک اطلس” برای آزمایش قرار گرفتن در جنگل رها شده است

این ربات مي‌تواند در مسير ناهموار جنگلي بدود و تعادل خود را به صورت كامل حفظ كند . اين شركت آزمايش‌هاي اوليه خود را در فضايي داخلي با ساخت مسيري پر از سنگ انجام داده اما در مرحله مهم، ربات براي دويدن به فضاي جنگل آورده شده است.

2015-08-19_041254

 

با توجه به گزارش ، این ربات توانایی پرش نیز دارد و دیده شده است که از روی حیوانات پریده است . آن ها همچنین آتش سوزی ها در جنگل را کنترل می کنند اما خیلی کم در طبیعت نمایان می شوند . ‌این ربات توسط شرکت بوستون دینامیک طراحی شده که توسط گوگل در سال 2013 خریداری شد. ربات اطلس 188 سانتیمتر قد و 156 کیلوگرم وزن دارد و در واقع یک ربات امداد و نجات است که دو بازوی آن از امکانات متنوعی برای کمک به افراد برخوردارند . ربات اطلس قادر به چرخاندن مچ خود برای بازکردن درها و … است و لذا دیگر لزومی به چرخاندن کل بازوی این ربات وجود ندارد. پمپ های فشار جدید این ربات هم صرفه جویی در مصرف انرژی و کاستن از سروصدای ربات را ممکن کرده اند.

ربات اطلس می تواند در زمین های سفت و ناهموار حرکت کرده و به خوبی موانع مختلف را پشت سربگذارد. در این ربات نسبت به مدل های قبلی از مواد سبکتری استفاده شده و توانایی آن برای برخاستن بعد از سقوط و افتادن تقویت شده است. قرار است ظرف ماه های آینده مدل جدیدتری از این ربات در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

این ربات در حال قدم زدن در جنگل های آمریکا است و طبیعت را از وجود خود وحشت زده کرده و شاید سازمان های جهانی را از بابت وجود خود نگران کند . ربات بوستون دینامیک در حال حاضر در اختیار گوگل دارد و گفته می شود از پروژه های شرکت آلفابت است و در تلاش برای هر چه پیشرفته کردن این ربات هستند . شرکت سازنده به دنبال حذف‌ قسمتی از سیم برق این ربات است و در صورت حذف این سیم، ربات می‌تواند درست مانند یک ربات کودک انسانی در بیرون از ساختمان پرسه بزند.

بنیانگذار بوستون دینامیک در کنفرانس اخیر خود گفت : در جهان چالش های متفاوت آزمایشگاهی هستند و کسی نمی تواند پیش بینی کنند که چه می شود . این ربات پیشرفته تر خواهد شد ، به شکلی که بتواند در کنار انسان راه برود و باعث وحشت نشود و در مواقع خطرناک به انسان کمک کند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا