گوگل بصورت بخشی از شرکت جدید که Alphabet درآمده است

در حال حاضر گوگل یکی از چندین شرکت زیر مجموعه شرکت بزرگ و معروف Alphabt شده است

امروزه شرکت گوگل کوچکتر است در حالیکه بنظر می رسد جهان گوگل به گفته مدیر عامل شرکت Alphabet آقای Larry Page در حال گسترش است، که شامل گوگلی است که بر روی تحقیق و محصولات اینترنتی سایر شرکت ها نظیر Calico، که بعنوان شرکت های تابعه شرکت جدید عمل می کنند، متمرکز شده است.

1.page@2x
این اطلاعیه توسط Page بصورت یک نوشته در وبلاگ شرکت گوگل و نیز در صفحه اصلی شرکت جدید Alphabet قرار گرفته است.

Page نوشته است: “شرکت ما امروزه خوب عمل می کند، اما ما معتقدیم که می توانیم آن را شفاف تر و مسئولیت پذیرتر نماییم.” بنابراین ما در حال ایجاد یک شرکت جدید هستیم.

در اصل آنچه که دیروز گوگل نامیده میشد، امروز Alphabet نامیده می شود اما در زیر اسم این نام جدید هنوز هم یک شرکت تابعه که تماماً متعلق به گوگل است وجود دارد که بر روی محصولات اینترنتی تمرکز نموده است.

تعدادی از شرکت های دیگر در کنار شرکت جدید و کوچک گوگل در مجموعه Alphabet وجود خواهند داشت، که بر روی پروژه های مختلف کار می کنند.

شرکت طول عمر فوق الذکر، Calico، یک شرکت علوم زیستی است که بر روی سنجش گلوکز لنز تماس کار می کند. این آزمایشگاه قبلا بعنوان Google X و سرمایه گذاری گوگل برای مبتدی ها شناخته می شد.

Page مدیرعامل شرکت Alphabet ، و Sergey Brin معاون وی خواهد بود. Sundar Pichai که مسئول محصولات گوگل شامل اندروید، گوگل کروم و نقشه ها بوده است، مدیر عامل جدید شرکت گوگل کوچک شده خواهد بود.

اگرچه Page دقیقاً به این موضوع اشاره نکرده است ولی بنظر می رسد که بعضی از بزرگترین ویژگی های این شرکت نظیر اندروید و یوتیوب به عنوان بخشی از گوگل کوچکتر باقی خواهند ماند.

2.page-1@2x

به طور معمول اخباری که اساساً درباره تجدید ساختاری شرکت هاست جالب نمی باشد مگر آنکه این تغییر ساختار شامل شرکتی باشد که خودش در بسیاری از حرفه های جالب و متفاوت مشارکت داشته است.

زمانی که Page در حال قالب بندی تغییرات ساختاری بعنوان روشی برای سرپا نگه داشتن گوگل و حفظ روحیه خلاق آن به عنوان یک شرکت عظیم می باشد، ما باید تعجب نماییم که منافع حقوقی و قانونی بیشمار برای این حرکت وجود داشته باشد که بلافاصله برای علاقمندان به فناوری آشکار نیست.

بر اساس یک بایگانی، گوگل و دیگر شرکت های تابعه جدید، بصورت جداگانه به سرمایه گذاران گزارش خواهند داد، چیزی که قطعا طبق گفته Page بخشی از افزایش مسئولیت پذیری است.

برای کسانی که حرکات گوگل را با علاقه دنبال می کنند، ایجاد Alphabet با یک دید امیدوارانه، یک فرصت مبارزه برای دستیابی به نتیجه مثبت از طریق فراهم نمودن حمایت و استقلال لازم را به دنبال خواهد داشت.

در طی سال ها گوگل تعدادی محصول تولید کرده است که بعدا بصورت ناگهانی بر اثر بی میلی استفاده کنندگان آن ها، و به نام تمرکز بیشتر بر روی شرکت های بزرگ کنار گذاشته شد. این محصولات شامل: Google Reader, Buzz, NoteBook, … می باشد.

شرکت Alphabet و ساختار جدید طی چندماه آینده، زمانی که شرکت برای نخستین بار تحت عنوان نام و ساختار جدید خود در سه ماهه چهارم ماه ژانویه درآمد خود را منتشر کند، شروع به کار خواهد کرد.

سهامداران گوگل بصورت خودکار به سهامداران Alphabet تبدیل خواهند شد، اما سهام تحت همان نمادهای GOOG و GOOGL مبادله خواهد شد.

gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا