امکان جستجو در نقشه های گوگل امکان پذیر شد

شرکت گوگل یکی بزرگترین و محبوب ترین کمپانی ها برای عرضه محصولات و انتشار برنامه ها برای کاربران خود است . حالا گوگل تصمیم گرفته است که گوگل مپ را پیشرفته تر کند و کاربران در به روز رسانی جدید آن امکان جستجو نقاط نزدیک را خواهند داشت و می توانند با جستجو مکان مورد نظر از وجود ایستگاه های حمل و نقل عمومی مطلع شوند یا اطلاعاتی در مورد آن مکان بدست آورند . لازم به ذکر است که فقط کاربران اندروید می توانند از این ویژگی استفاده کنند.

شما یک آیکون جستجو در سمت بالا این برنامه مشاهده می کنید . با کلیک کردن بر روی آن و تایپ کردن مکان مورد نظر می توانید به راحتی اطلاعاتی از جمله : ایستگاه های گاز ، رستوران ها و … بدست آورید . گوگل حتی قیمت و زمان انتظار در ایستگاه های گاز را نمایش می دهد که این می تواند معجزه ای در نقشه های گوگل باشد زیرا شما وقت زیادی را برای صف های طولانی ایستگاه گاز تلف نمی کنید.

2015-10-21_120007

نقشه های اپل نیز که از سال 2012 در تلاش برای رقابت با گوگل هستند قصد برنامه ریزی های بیشتر برای نقشه های خود دارند

این رقابت در حالی است که نقشه های گوگل در سیستم عامل iOS قابل استفاده است و به تازگی به اپل مپ در سیستم عامل iOS 9 شهرستان های بوستون و سرویس Amtrak اضافه شده است.

گوگل نیز همچنین در حال اضافه کردن ویژگی های جدید به برنامه های خود است.

به تازگی این شرکت امکان قطع کردن صدا اطلاعیه ها را در مرورگر گوگل کروم اضافه کرده بود و هم اکنون در نقشه های گوگل امکان جستجو وجود دارد . این شرکت همچنین بر روی هدست های مقوایی سرمایه گذاری خوبی کرده است و در تلاش برای تریج این هدست ها می باشد.

ویژگی جستجو در گوگل مپ فقط برای کاربارن اندروید در دسترس است و گوگل فقط نیاز دارد که این ویژگی را در سیستم عامل iOS نیز راه اندازی کند تا کاربران آیفون از آن استفاده کرده و لذت ببرند . با اضافه شدن این ویژگی در iOS می توان گفت که اپل مپ فراموش خواهد شد و کاربران این سیتم عامل نیز به نقشه های گوگل جذب خواهند شد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا