کد نقشه های گوگل تبدیل به هنرهای انتزاعی شده اند

به عکس های نقشه های Google Maps رنگ ها و میزان زوم تصادفی اختصاص داده شده

اگر جکسون پولاک علاقه زیادی به نقشه برداری داشت ، احتمالا نقاشی ها و آثار کلاسیک هنری او به این شکل در می آمدند. یک کدنویس مستقر در بوستون سایتی را درست کرده است که در آن به عکس های نقشه های Google Maps رنگ ها و میزان زوم تصادفی اختصاص می دهد، به طوری که این کارش جریانی متداوم از طرح ها و آثار انتزاعی خیره کننده ای را ایجاد کرده است.

2015-08-31_122108

سایت Random Google Maps که توسط آقای شاون آتر ( Shaun Utter ) و با استفاده از رابط برنامه نویسی ( API ) برنامه Google Maps ساخته شده است ، منابع اصلی جغرافیایی خودش را از 26 شهر از قبل مشخص شده در سراسر دنیا بدست می آورد ، که ممکن است بعضی از آن ها را بشناسید. هرچند شما مجبورید که این عکس های تولید شده را به سرعت نگاه کنید ، چرا که هر کدام از این عکس ها بعد از چهار ثانیه با عکس انتزاعی دیگری تعویض می شود. و چون که خطوط و طرح ها و اشکال این نقشه های با اندازه های مختلف از طرح های دقیق و تکراری ( مانند بلوک های ساختمانی و جاده ها ) تا اشکالی تصادفی و طبیعی ( مانند کوه ها و خط آهن های بیرون شهری ) متغییر هستند ، این سری عکس ها به طور شگفت آوری خاص ، اصل به نظر رسیده و طوری هستند که انگار دست کسی عمدا آن‌ها را بدین گونه کشیده است.

هنره های تولیدی یا مولد ، که به طرح هایی گفته می شود که با استفاده از ابزار های خودکار تولید شده اند ، گاهی به گونه برداشت می شوند که انگار به صورتی نرم هنر های انتزاعی تولید شده به دست انسان را به تمسخر می گیرند. ولی طرحهای ایجاد شده به دست آقای آتر ثابت می کنند که کد ها هم می توانند تصاویری هیپنوتیزم کننده و زیبا را خلق کنند ، حتی اگر آن طرح ها از خلاقیت و دست هنرمند طراحان انسانی بی بهره مانده باشند.

این طرح ها مانند نقاشی های پیکاسو نیستند ، ولی همه روزه طرح های بیشتر و بیشتری از این قبیل در کنار نقاشی های مورد علاقه شما و در درون موزه ها راه پیدا می کنند. مثل این که انسان ها لازم است کمی سطح خلاقیت شان را بالاتر ببرند تا روزی نرسد که از ماشین ها در طراحی و نقاشی عقب بمانند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا