نقشه گوگل برای آیفون

گوگل و نقشه اش برای تصاحب آیفون و راهکار های اپل برای جلوگیری

با اینکه هم اکنون اندروید روی 75 درصد از تلفن های هوشمند فروخته شده قرار دارد و کمپانی های اپل و سامسونگ در کشاکش و جنگ در دادگاه بر سر تعیین جایگاه فروشنده برتر هستند ، جنگ تلفن های هوشمند معمولا با دستگاه های فروخته شده ارزیابی می شود. اپل در برابر سامسونگ ، اندروید در برابر آی.آو.اس. چیزی که کمتر مورد توجه قرار گرفته تهاجم پایدار گوگل به آی.او.اس است که برای کاربران دنیایی جایگزین از بیشتر ویژگی های اصلی شرکت ارتباطی اپل را فراهم کرده است. اهمیت اکوسیستم گوگل در برنامه های آی.او.اس هیچ وقت واضح تر از هم اکنون که بحث و جدال های حذف گوگل مپ به عنوان ویژگی های پیش فرض ای.او.اس پیش آمده نبوده است. اپل اهمیت کنترل کردن تجربه های کلیدی آی.او.اس مثل نقشه ها را متوجه شده ولی در حال دریافت واکنش شدید از کاربرانی که در این پروسه قرار دارند است. موضوع فقط بر سر روبه رو شدن با رقابت با فروشندگان اندروید نیست ، بلکه اکنون تبدیل به یک تقلا برای جلوگیری از گوگل در کشیدن یک لایه از خودش روی آی.او.اس است.

تهاجم گوگل برای تصاحب آیفون

برنامه های آی.او.اس گوگل نه تنها کاربران آیفون و آی پد را به جای اپل به سمت استفاده از سرویس های گوگل می کشانند ، بلکه آنها یک جنبه مهم در حال رشد از تجربه آی.او.اس در  بسیاری از کاربران هستند. 61 درصد کاربران ios در نظرسنجی های ما گفته اند که حتی در آپدیت کردن به نسخه 6 آی.او.اس به خاطر برنامه جدید نقشه های اپل تردید دارند و بسیاری از آنها نیز هنوز منتظر یک برنامه نقشه های گوگل جدا که هستند که اپل هنوز تایید نکرده است. بعضی افراد می گویند که شاید مشکلات نقشه ها همراه با سیری باعث جدا شدن مدیرعامل طولانی مدت آی.او.اس ، اسکات فورستال ، که خیلی از مردم فکر میکنند میتواند به ایجاد مسیر جدیدی در آی.او.اس ختم شود شده باشد. و این معنی را میدهد که هر چه جلوتر می رویم حضور گوگل در آی.او.اس دیده می شود ، ولی به نظرنمی آید که اپل کنترلی که برنامه های گوگل روی کاربرانش دارد را نادیده می گیرد. گوگل به سرعت در حال به روز رسانی مجموعه برنامه هایش که هم اکنون بیشتر مشخصات اصلی اندروید را در برنامه های زیادی در آی.او.اس فراهم میکند است.این به علاوه قابلیت باز کردن لینک ها از بیشتر برنامه های گوگل از درون برنامه گوگل کروم در آی.او.اس ، گوگل در حال نهایت تلاشش برای نگه داشتن کاربران آی.ا.و.اس در اکو سیستمش است ، حتی اگر در سخت افزارش نباشند.این یک خصوصیت است که اپل ندارد و برای گوگل مفید است.

داستان گوگل و اپل

سرویس های گوگل برای جانشینی برنامه های اپل

قانون های اپ استور اپل کاملا روشن هستند ، هربرنامه ای که قابلیت هایش شباهت های زیادی به قابلیت های پیش فرض آی.او.اس باشد را میتواند حذف کند ، با وجود این گوگل خیلی راحت میتواند چیزی که تقریبا شبیه به یک سیستم عامل کامل گوگلی باشد ، از برنامه های گوگل یا اندرویدی که در واقع برنامه های هسته ای آی.او.اس بودند را در اختیارمان بگذارد. Gmail و Sparrow به جای mail ، Google voice search به جای Siri ، Drive به جای Cloud ، Chrome به جای Safari ، Google Books ، Google Play Music ، Google Voice ، Latitude ، و امیدواریم به زودی نقشه های گوگل برای آی.او.اس. این حتی بدون اشاره کردن به تعداد زیادی از برنامه های گوگل است که همچنین جایگزین برنامه های جداگانه آی.او.اس مثل یوتیوب ، کارنتز ، گوگل+ و گوگل شاپر می شوند.

سرچ گوگل آیفون

سوال اصلی این است که کاربران ios چقدر به سرویس های گوگل وفادار هستند؟

آیا شما میتوانید بدون برنامه های گوگل روی گوشی تان زندگی کنید؟ در صورت حذف کامل حضور گوگل از آی.او.اس یا اجبار به استفاده از نسخه پایین تر برنامه های گوگل نسبت به آندروید چه میزان از کاربران آیفون را میتوان به خریدن یک دستگاه اندرویدی ترغیب کرد؟ اگر اپل به محدود کردن برنامه های گوگلی که شبیه به برنامه های پیش فرض آی.او.اس هستند ادامه دهد این سوال میتواند یک سوال مهم در ماه ها و سال های در پیش رو باشد.

گزارشات اخیر نشان می دهند که افراد داخلی گوگل زیاد به تایید شدن یک برنامه نقشه گوگل  از طرف اپل در زمان نزدیک خوش بین نیستند ، که میتواند یک نشانه برای چیزهایی که در نسخه های جدید و بروزرسانی شده برنامه های فعلی گوگل شاهدشان خواهیم بود باشد. همچنین گوگل برای به روز رسانی های جدید Google Voice Search و Sparrow با اپل به تعوق برخورد کرده. ارائه یک برنامه نرم و جذاب نقشه گوگل روی آی.او.اس که همان تجربه نقشه های گوگل قدیمی را برای کاربران زنده میکند ، میتواند تیر خلاصی برای برنامه جدید نقشه های اپل باشد. این یک مشکل بسیار بزرگ برای اپل است و به همین میتواند دلیل این باشد که شاهد تایید شدن نقشه های گوگل قبل از اینکه اپل تجربه با برنامه خودش را به صورت گسترده ای پیشرفته کند نمی بینیم.

سرویس Google Now روی آی.او.اس رقیب جدید Siri

برنامه نقشه ها تنها چیزی نیست که اپل باید نگرانش باشد ، دیروز ما شاهد رقابت سیری با برنامه گوگل سرچ به روز رسانی شده گوگل بودیم که هم اکنون دارای شناخت صوتی شبیه به Google Now می باشد و تا قبل از این فقط در درستگاه های آندرویدی وجود داشت بودیم. اپل در حال حاضر این قابلیت را تایید کرده است ، ولی وقتی که به روز رسانی های برنامه های گوگل با همان میزان تنشی که گوگل برای تایید شدن برنامه نقشه هایش تجربه میکند همراه بشود چه اتفاقی می افتد؟

گوگل دلیل خوبی برای حضور داشتن در دستگاه های آی.او.اس علاوه بر کشاندن کاربران آیفون و آی پد به استفاده از سرویس هایش دارد . همانطور که پارسال دو سوم از ترافیک جستجوی کاربران موبایل در گوگل را از دستگاه های آی.او.اس میگرفت ، این آمار وقتی که اپل تصمیم به حذف گوگل به عنوان برنامه پیش فرض برای جستجو بگیرد ، به آسانی قابل تغییر است. اپل تصمیم گرفت که شکل متن “Google” در نوارجستجو سافاری در آی.آو.اس 6 را به “Search” تغییر دهد. این یک تغییر کوچک است و گوگل هنوز موتور جستجوی پیش فرض است ، ولی جستجو به خوبی میتواند قربانی بعدی اپل در مقابل گوگل برای قلمرو خودش باشد.

شما چقدر به سرویس های گوگل وابسته اید؟ آیا در صورت حذف کامل سروریس های گوگل از آی.او.اس شما استفاده از آیفون را به اندروید ترجیح میدهید؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا