گوگل قصد همکاری با پادکست ها برای پلی موزیک دارد

اگر تا به حال چیزی در این باره نشنیده بودید باید بدانید که پادکست کننده ها واقعی هستند و به صورت رسمی شناخته شده اند . حالا نیز شرکت گوگل از پادکست کننده ها با آغوش باز دعوت به همکاری کرده است.

شرکت گوگل در مورد ویژگی های جدیدی که برای نرم افزار Play Music در نظر دارد ، با پادکست کننده ها وارد همکاری می شود

شرکت گوگل قصد دارد تا پادکست ها را به سرویس Play Music خود اضافه کند و در این راه از پادکست کننده ها درخواست کرده است تا محتوا هایشان را قبل از این که این سرویس جدید به صورت رسمی در ماه پیش رو شروع به کار کند ، آپلود کنند. شرکت گوگل این موضوع را در پست خبری که در روز سه شنبه در وبلاگ رسمی اندروید خودش منتشر کرد ، بیان نمود.

2015-10-31_232713

اضافه شدن پادکست ها به این معنی است که شرکت گوگل به کاربرانش اجازه می دهد تا از این طریق بتوانند به پادکست هایی در اکوسیستم خودش گوش دهند ، به جای این که کاربران را مجبور کند تا به برنامه های شخص ثالث رجوع کنند. همچنین شرکت گوگل این موضوع را نیز اظهار داشته که گزینش های آهنگی مبتنی بر حالت هایی را مشابه با گزینش های موزیک های خودش ، برای پادکست ها ارائه می دهد ، که به کاربران انواع مختلف موسیقی را که متناسب با موقعیت ها و فعالیت های مختلف هستند ، ارائه می دهد.

به لطف برنامه های تلویزیونی محبوبی چون Serial ، پادکست ها توانستند پس از 10 سال در زیر سطح فرهنگی عمومی جامعه بودن ، بالاخره راه شان را رو به جلو باز کرده و وارد جریان اصلی موسیقی جامعه شوند. حضور رئیس جمهور آمریکا ، آقای باراک اوباما ، در برنامه WTF و در کنار آقای مارک مارون ( Marc Maron ) نیز به محبوبیت بیشتر پادکست ها کمک شایانی کرده است.

این اولین تلاش شرکت گوگل برای ارائه یک برنامه مربوط به پخش پادکست ها نیست

همان طور که سایت ArsTechnica بیان کرده است این اولین تلاش شرکت گوگل برای ارائه یک برنامه مربوط به پخش پادکست ها نیست. اولین بار شرکت گوگل یک برنامه ساده و اولیه در مورد پخش پادکست ها را در فروشگاه خودش قرار داد که نامش Listen بود. این برنامه پادکست ها را از درون فایل های خوراک یا RSS فید ها تهیه می کرد. البته شرکت گوگل این برنامه را در سال 12 منتفی کرد ، که با این کارش کاربران را به سمت استفاده از برنامه پخش پادکست شخص ثالثی که در فروشگاه Play Store یافت می شدند ، سوق داد.

البته تمام این ها قبل از روی کار آمدن Serial بود ، و بعد از این که این برنامه توانست میزان دانلود بیش از 80 میلیون را برای خودش ثبت کند ( که این آمار فقط تا اوریل 2015 است ) ، طبیعی به نظر می رسد که شرکت گوگل بخواهد در مورد تصمیمی که گرفته بوده است تجدید نظر کند. مطالعات اخیر همچنین نشان داده است 82 درصد از پادکست هایی که از طریق گوشی های موبایل انجام می پذیرد مربوط به دستگاه های iOS می باشد ، و این در حالی است که محصولات اندرویدی بیش از 50 درصد از سهم بازار گوشی های موبایل هوشمند را به خودشان اختصاص داده اند.

همچنین در همان مطالعه انجام شده نشان داده شده است که 78 درصد از پادکست های گوش داده شده در دستگاه های اپل ، از طریق برنامه پیش فرض خود گوشی های این کمپانی انجام شده اند ، پی با این همه مطلب گفته شده ، واقعا طبیعی به نظر می رسد که شرکت گوگل نخواهد از این قافله عقب بماند.

در حال حاضر شرکت گوگل در حال همکاری با شبکه های اجتماعی پادکستی معروفی چون Earwolf ، HBO ، Nerdist ، This Week in Tech و خیلی شبکه های دیگر می باشد. پادکست کننده هایی که دلشان می خواد که برنامه هایشان از طریق برنامه Play Music به نمایش در بیاید تنها کافی است تنها کافی است که RSS فید شان را به پرتال پادکست گوگل اضافه کرده ، مالکیت آن را ثابت کنند و بعد از آن پادکست مربوطه به طور اتوماتیک آپدیت خواهد شد.

همچنین شرکت گوگل بر این قضیه تاکید و حساب کرده است که برنامه Play Music تنها برنامه پخش پادکستی است که به صورت پیش فرض بر روی تمامی گوشی اندرویدی عرضه شده نصب خواهد بود.

چیزی که هنوز مشخص نیست این است که هنوز مشخص نیست که پادکست ها چه موقع قرار است به Play Music بیایند. در بیانیه ای که از طرف شرکت گوگل در وبلاگش منتشر شده است تنها بیان شده است که شرکت گوگل در ماه آینده خبر های بیشتری را حول این موضوع منتشر خواهد کرد. موضوعی که مشخص است این است که این برنامه پادکست به محض منتشر شدنش بهتر برنامه ای خواهد بود که در این زمینه وجود دارد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا