گوگل و سامسونگ تدابیر امنیتی جدید می اندیشند

به دلیل به وجود آمدن نگرانی های امنیتی درباره اندرویید ، گوگل و سامسونگ در حال حل کردن مشکلات امنیتی دستگاه هایی هستند که تولید می کنند … آن ها این پروژه جدید و مهم را به وسیله آپدیت های پی در پی و مکرر انجام می دهند .

001

با توجه به پستی که در یکی از وبلاگ های وابسته به گوگل منتشر شده :نسکوس 4 ، نکسوس 5 ، نکسوس 6 ، نکسوس 7 ، نکسوس 9 و نکسوس 10 و سایر تبلت ها در حال حاضر در هر هفته ، آپدیت های جدیدی دریافت می کنند . نخستین بروزرسانی امروز منتشر می شود . این آپدیت که به مرحله وحشت نام گذاری شده اجازه بهره وری هکرهای حرفه ای از میکروفون های گوشی ، دانلود تصاویر بر روی گوشی و حتی تغییر مسیر تماس های گوشی تلفن همراه را نمی دهد . تلفن های نکسوس با یک ورژن آندرویید دست نخورده به بازار عرضه می شود که توسعه دهنده‌گان در اندرویید آن دخل و تصرفی انجام نداده اند .

حل مشکلات امنیتی اندرویید محصولات گوگل و سامسونگ

سامسونگ بیان داشته که قصد دارد آپدیت های جدید خود را برای گوشی های galaxy اش نیز به صورت ماهانه عرضه کند اما این اطلاعات هنوز در مرحله تحقیق و بررسی قرار دارد .

خريد گيفت کارت آيتونز اپل – ساخت اپل ايدي Apple ID

یکی از فواید خرید دستگاه های تلفن همراه نکسوس این است که گوگل در این صورت می تواند بدون وجود هیچ واسطه ای ، آپدیت های امنیتی و نرم افزاری جدید خود را به شما عرضه کند . سامسونگ نیز باید رابطه نزدیک تری با توسعه دهندگان داشته باشد تا بتواند نرم افزار های بیشتر و با کیفیت تری به کاربران و دارندگان این گوشی ها عرضه کند . این توسعه دهندگان و carrier ها معمولا چندین هفته برای تست برنامه های خود زمان می گذارند تا ایراد ها و مشکلات برنامه را پیدا کنند و در جهت رفع آن بکوشند . علاوه بر آن ، سامسونگ نیز برنامه هایی را که می خواهد به طور پیش فرض بر گوشی قرار بگیرد شخصی سازی می کند و آن برنامه ها را به مرور آپدیت می کند . این فرآیند های طولانی باعث می شود که حجم عظیمی از برنامه ها و یا آپدیت های امنیتی از برنامه کاری سامسونگ خارج شود

به عنوان بزرگترین تولید کننده تلفن های همراه در دنیا ، خیلی خوب است که سامسونگ در حال برطرف کردن نقص های امنیتی خود است. اما تمامی گوشی های هوشمند که سامسونگ و نکسوس نیستند ، بسیاری از برندهای دیگر نیز وجود دارند که هنوز به این مسئله اهمیت نمی دهند … در تحقیقی که توسط Open Signal به وسیله تقویت کننده های سیگنال و ابزارهای پیشرفته wi-fi انجام پذیرفت ، حدود 40 درصد از تلفن های اندروییدی توسط سامسونگ ساخته شدند .

طبق گزارش اخیری که در این رابطه منتشر شد ، نشان داده شد که هنوز هم گوشی های اندروییدی بیشتری کاربرد و استفاده را در میان مردم دارد . طی این گزارش ، Open Signal بیشتر از 24 هزار نوع گوشی اندروییدی مختلف را در میان مردم دنیا کشف کرد .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا