اپ Newsstand گوگل به زودی برای iOS منتشر میشود

دیروز بود که گوگل یک اپ روزنامه ای را برای اندروید جان جانی اش ارائه کرد. در حالی که این اپ از اپ Currents با سبک فلیپبورد و Magazine گوگل پلی و یک سرویس عضویت Newspaper جدید بهره می برد و گزینه ای مناسب برای هر دو مطبوعات رایگان و مبلغ دار را ارائه می کند، اپ دکه جدید گوگل، نامی یکسان را با رقیبش اپل سهیم می شود و به نحوی از کاربردی که اپل برای اولین بار در 2011 از آن بهره برد استفاده می کند.

با کارکردی مشابه اپل، نیوزاستند نوشته ها را در یک مکان مناسب و راحت انباشته می کند که شامل تمامی اشتراک های کاربر از مجلات و روزنامه ها می شود.

یک گام بالاتر؛ جمع آوری محتوا از آرایش منابع در یک فید خبری جداگانه و این که شرکت مطبوعات متعددی را به طور مستقیم برای جذب اشتراک به اشتراک می گزارد خود یک امتیاز منحصر به فرد است که اپل مگر این که خوابش را ببیند!

جالب است بدانید با این که نیوزاستند گوگل تشابهات بسیاری را داراست، اما به طور قابل بحثی به دلیل جذب اشتراک خبرنامه درون برنامه ای و فید با استایل فلیپبوردی از آن بسیار بهتر می باشد بدون مبالغه.

newsstand

راجع به اخبار و مجلاتی که برایتان اهمیت دارد داخل تبلت یا گوشی اندرویدی تان بیشتر بدانید. از سر خط خبر ها و مقالات عمیق و مهم شامل صدا، ویدئو و هر چه می خواهید بیشتر بدانید. ورزش، بیزینس، آشپزی، تفریحات، فشن و کلا هر چه دوست دارید [الی ماشاالله؛ هر آن چه شما چه می خواهید!] لذت ببرید. اکنون می توانید بهترین اخبار رایگان و مبلغی را به همراه مجلات فول اچ دی پر طراوت در یک نقطه در اختیار داشته باشید.

در حالی که دکه خبری گوگل به دستگاه های اندرویدی محدود شده است، این شرکت به TechCrunch اطلاع داده که برنامه دارد تا اپ کنونی را در اوایل سال جدید میلادی به یک اپ iOSی نیز آپدیت و تبدیل کند. البته ما که اصلـــــــــــــاً نمی دانیم قصدش چیست….! :دی

اما گوگل باید خیلـــــی حواسش را جمع کند چرا که در گذشته، اپل با هیچ یک از شرکت هایی که محصولاتی با نام های مشابه نامگزاری کرده اند، خوش رفتاری نکرده است، مثلا یک مورد بسیار معروفش یک دادخواهی تجاری علیه آمازون بود که تنها به دلیل نام  اپ استور بود!!!

خدا عوضشان بدهد با این همه مهربانی که نصیب شرکت های دیگر می کنند. البته آمازون و مایکروسافت نیز هر دو دست به سینه گوش به فرمان اپل جان سر جای خود ننشسته و ضد آن استدلال کردند که نام App Store یک نام عام است، و با این بیان مورد مختومه شد….

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا