پروژه‎ی جالب گوگل: ایجاد خودکار ویدیو‎های جالب گذر زمانی

به گزارش روز دوشنبه‎ی سایت Engadget محققان گوگل با دانشمندان دانشگاه واشینگتون در حال کار بر روی یک پروژه‎ی بی نظیر هستند تا از مجموعه عکس‎‎های موجود بر روی سرویس Flickr یاهو و همچنین سرویس‎های گوگل پلاس و پیکاسای خود گوگل و دیگر مکان‎ها برای ایجاد خودکار ویدیو‎های گذر زمانی (تایم لپسی) از مناطق توریستی محبوب استفاده کند.

1

با بکارگیری الگوریتم‎های بسیار پیشرفته، این پروژه از بین 86 میلیون تصویر شروع به انتخاب‎های دسته‎ای می‎کند و آن‎ها را به همدیگر برای تشکیل تصاویری از مناطق زیبا و محبوب می‎دوزد.

گوگل چنین توضیح می‎دهد که ما تصاویر را براساس تاریخ دسته‎بندی می‎کنیم و هر عکس را برای تشکیل یک نقطه‎ نظر مشابه در یک دسته قرار می‎دهیم، در پایان ما ظاهر توالی عکس‎ها را به حالت پایدار شده در می‎آوریم و با اندکی افکت‎های نوردهی و به حداقل رسانی لرزش دست، آن‎ها را ویرایش می‎کنیم.

گوگل تنها از تصاویر ثبت شده توسط کاربران که تگ گذاری جغرافیایی دارند و به همراه یک مجوز Creative Commons منتشر شده‎‏اند، استفاده می‎کند. این تصاویر اصلاح شده از نظر رنگی سپس ویدیو‎های گذر زمانی یکپارچه بی‎نظیری را تشکیل می‎دهند.

جای کمال شگفتی دارد که این سیستم کاملا خودکار است.

ویدیوهای گذر زمانی به دست آمده همه چیز را نشان می‎دهند از مناطق توریستی محبوب گرفته تا تغییرات متنوع در طبیعت نظیر توده‎های یخ غلتان در حال کوچک شدن، ساخت آسمان خراش‎ها، مسیر تغییر آبشار‎ها و بسیاری از موارد دیگر.

این سیستم بیش از 10 هزار ویدیو‎ی گذر زمانی (تایم لپسی) درست کرده است که بیش از 3 هزار مکان برجسته را نشان می‎دهند. بسیاری از این ویدیو‎ها حاوی بیش از هزار تصویر مختلف هستند، که برای یک کامپیوتر چیزی حدود 6 ساعت رندر کردن آن‎ها طول می‎کشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جادوی رخ داده در پشت صحنه، وب سایت مقاله را اینجا بررسی کنید.

Leave a Comment