پروژه‎ی جالب گوگل: ایجاد خودکار ویدیو‎های جالب گذر زمانی

به گزارش روز دوشنبه‎ی سایت Engadget محققان گوگل با دانشمندان دانشگاه واشینگتون در حال کار بر روی یک پروژه‎ی بی نظیر هستند تا از مجموعه عکس‎‎های موجود بر روی سرویس Flickr یاهو و همچنین سرویس‎های گوگل پلاس و پیکاسای خود گوگل و دیگر مکان‎ها برای ایجاد خودکار ویدیو‎های گذر زمانی (تایم لپسی) از مناطق توریستی محبوب استفاده کند.

1

با بکارگیری الگوریتم‎های بسیار پیشرفته، این پروژه از بین 86 میلیون تصویر شروع به انتخاب‎های دسته‎ای می‎کند و آن‎ها را به همدیگر برای تشکیل تصاویری از مناطق زیبا و محبوب می‎دوزد.

گوگل چنین توضیح می‎دهد که ما تصاویر را براساس تاریخ دسته‎بندی می‎کنیم و هر عکس را برای تشکیل یک نقطه‎ نظر مشابه در یک دسته قرار می‎دهیم، در پایان ما ظاهر توالی عکس‎ها را به حالت پایدار شده در می‎آوریم و با اندکی افکت‎های نوردهی و به حداقل رسانی لرزش دست، آن‎ها را ویرایش می‎کنیم.

گوگل تنها از تصاویر ثبت شده توسط کاربران که تگ گذاری جغرافیایی دارند و به همراه یک مجوز Creative Commons منتشر شده‎‏اند، استفاده می‎کند. این تصاویر اصلاح شده از نظر رنگی سپس ویدیو‎های گذر زمانی یکپارچه بی‎نظیری را تشکیل می‎دهند.

جای کمال شگفتی دارد که این سیستم کاملا خودکار است.

ویدیوهای گذر زمانی به دست آمده همه چیز را نشان می‎دهند از مناطق توریستی محبوب گرفته تا تغییرات متنوع در طبیعت نظیر توده‎های یخ غلتان در حال کوچک شدن، ساخت آسمان خراش‎ها، مسیر تغییر آبشار‎ها و بسیاری از موارد دیگر.

این سیستم بیش از 10 هزار ویدیو‎ی گذر زمانی (تایم لپسی) درست کرده است که بیش از 3 هزار مکان برجسته را نشان می‎دهند. بسیاری از این ویدیو‎ها حاوی بیش از هزار تصویر مختلف هستند، که برای یک کامپیوتر چیزی حدود 6 ساعت رندر کردن آن‎ها طول می‎کشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جادوی رخ داده در پشت صحنه، وب سایت مقاله را اینجا بررسی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا