ابزار جدید گوگل به نام آپاچی کوردوا برای توسعه دهندگان

همین چند وقت پیش بود که با خبر شدیم، گوگل جان لطف کرده و یک کیت ابزاری جدید به نام آپاچی کوردوا را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده تا به راحتی اپ های نوشته شده برای کروم را برای آی او اس و اندروید به اجرا در بیاورند.

خب، این آغاز داستان بود و امروز شاهد یک پیش نمایش از این شاهکار هستیم. در این پریویو، گوگل از فریم ورکِ متن باز (اوپن سورس) این ابزار ( Apache Cordova ) خبر داد که به دستگاه ها امکان می دهد اپ های بومی (نیتیو) را با استفاده از سی اس اس، اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت طراحی کنند. این مسئله به همینجا ختم نمی شود و گوگل علاوه بر این ها در حال ارائه چند API در هسته کروم نیز هست، بلکه بتواند پروسه دیزاین اپ ها را تسریع بخشد. بنابراین توسعه دهنده ها قادر خواهند بود وب اپ های کرومی شان را به اپ استور و گوگل پلی بیاورند.

google-apache-cordova-chrome

همچنین از این پس، آن ها می توانند اپ هایی با پلتفرم های ضربدری (ترکیبی) از سی اس اس و جاوا اسکریپت را ایجاد کنند، اگر برایتان چگونگی اش سوال شده، گوگل کامل توضیحش داده؛
‘زنجیره ابزاری (تول چِین) اپ کروم شما را با یک صدف (شِل) اپلیکیشنی بومی ادغام می کند و به شما این اجازه را می دهد اپ تان را به راحتی از طریق اپ استور اپل و گوگل پلی به فروش برسانید. ما از یک پوشش ساده ی روندی توسعه دهندگی بهره می بریم که برای بسته بندی اپ کروم متناسب با پلتفرم گوشی شما مورد استفاده قرار می گیرد. شما این امکان را دارید تا اپ کروم را با استفاده از یک خط دستوری (کامند لاین) یا آی دی ای در یک شبیه ساز یا دستگاه به اجرا درآورید. به صورت جایگزین هم در این مورد خاص می توانید از ابزار توسعه ای اپ کروم بهره ببرید. در این صورت می توانید اپ را بدون نیاز به نصب آی دی ای یا اس دی کی پلتفرمی بر روی یک گوشی اندرویدی به اجرا در بیاورید.’

اگر شما هم از زمره توسعه دهندگان حرفه ای هستید و با علاقه مندی به این طرح، تمایل به آموزش بیشتری دارید، گوگل شما را به مشاهده ی صفحه ی dev workflow و ample apps دعوت می کند. برای دریافت فیدبک از Stack Overflow و G+ Developers page و فروم توسعه دهندگان گوگل استفاده کنید.

منبع : 9To5Mac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا