گوگل به پشتیبانی یوتیوب در نسخه‎های قدیمی iOS خاتمه می‎دهد

همانطور که در ابتدا توسط سایت 9to5Mac گزارش شده بود، یوتیوب به دنبال پیگیری برنامه اولیه‎اش برای پایان دادن به پشتیبانی از تلویزیون‎‎های اپل، آیفون‎ها، آیپاد‎ها و آیپدهای قدیمی به علت تغییرات رابط کاربردي برنامه نويسي، دیگر نسل دوم تلویزیون‎های اپل و دستگاه‎‎های iOS که در سال 2012 و قبل از آن ساخته شده‎اند، به یوتیوب دسترسی ندارند.

2

اپلیکیشن مربوط به یوتیوب به سادگی از صفحه Home نسل دوم تلویزیون‎های اپل محو شده است، و افرادی که این دستگاه‎ها را دارند از عدم توانایی در دسترسی به گزینه‎ی منوی تنظیمات برای مخفی کردن یا نشان دادن آن به همراه دیگر کانال‎ها گزارش می‎دهند.

همانطور که توسط تصویر زیر نشان داده شده است، دیگر کانال یوتیوب بخش در تنظیمات نسل دوم تلویزیون‎های اپل پیدا نمی‎شود.

گوگل اشاره کرده است که “اگر شما از نسل دوم یا قدیمی‎تر تلویزیون اپل استفاده می‎کنید، متاسفانه هیچ راهی فعلا برای مشاهده یوتیوب بر روی این دستگاه‎ها وجود ندارد.”

1

یوتیوب به توسعه دهندگان خود هشدار داد که شروع به انجام تست‎های به اصطلاح خاموشی برای رابط کاربردي برنامه نويسي نسخه 2 خواهد کرد که طی آن، آن‎ها این رابط کاربری را از کار انداختند و حالا دستگاه‎های غیرپشتیبانی شده دیگر نمی‎توانند به این سرویس دسترسی داشته باشند.

یوتیوب چنین هشدار داده است “همانطور که ما رابط کاربردی برنامه نویسی داده‎های یوتیوب را آپگرید می‎کنیم، امکانات بیشتری نیز ارائه خواهیم کرد، ولی نسخه قدیمی را در 20 آوریل سال 2015 از کار خواهیم انداخت. در نتیجه‎ی آن اپلیکیشن یوتیوب دیگر در مدل‎های خاصی که در سال 2012 یا قبل‎تر ساخته شده‎اند کار نخواهد کرد.”

دستگاه‎های زیر در سال 2012 و قبل از آن ساخته شده‎اند و تحت تاثیر این آپگرید قرار گرفته‎اند:

• تلویزیون‎های سونی و دیسک‎های بلوری
• تلویزیون‎های پاناسونیک و دیسک‎های بلوری
• پلی استیشن ویتای سونی
• دستگاه‎های دارای نسخه‎های قدیمی iOS( نسخه 5 به قبل)
• تلویزیون اپل قدیمی (نسل اول و دوم)
• گیرنده‎های تلویزیونی دیجیتال قدیمی (به عنوان مثال DirectTV)

شما می‎توانید لیست شرکای دستگاه یوتیوب را اینجا مشاهده کنید.

اگر شما در فید‎های ویدیویی اپلیکیشن یوتیوب خود این ویدیو را مشاهده می‎کنید، دستگاه شما تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفته است.

اگر دستگاه شما از iOS 6 و بالاتر پشتیبانی می‎کند، می‎توانید اپلیکیشن یوتیوب را از اپ استور دانلود کنید. اگر اینچنین نیست، گوگل توصیه می‎کند که از سایت m.youtube.com در مرورگر سفاری برای دسترسی به یوتیوب بازدیدکنید.

نسل فعلی تلویزیون اپل تحت تاثیر این تغییر قرار نگرفته است. گرجه، اگر یوتیوب به اشتباه نسل سوم تلویزیون اپل را از پشتیبانی خارج کند، یک ری استارت ساده دستگاه باید همه چیز را به حالت طبیعی برگرداند.

تغییرات صورت گرفته در قبال کانال‎های تلویزیون اپل نیازمند به روزرسانی‎های نرم‎افزاری نیست از این نظر که اپل می‎تواند به آرامی آن‎ها را در پس زمینه اضافه یا حذف کند بدون اینکه نیازی به دخالت کاربر در این قضیه باشد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا