ستایش Greenpeace از اپل برای حفاظت از محیط زیست

اپل خاطراتی را با سازمان محیط زیست Greenpeace دارد. سازنده آیپد چندین بار به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در محصولات خود و دیگر کارهای غیر پاک به باد انتقاد گرفته شده است. که شکایتی توسط مدیران Cupertino در سال 2012 انجام گرفته بود.

محیط زیست

حافظان محیط زیست

تغییرات بسیاری در طول سالیان انجام گرفته و این هفته به جای اعتراض به اپل، Greenpeace از این سازمان و دیگرانی که به ساخت اینترنتی پاک کمک کرده اند تعریف و تمجید کرده است. عکسی که در بالا می‎بینید نوعی بالون هوایی است که توسط گروه مدافع محیط زیست بر فراز Silicon Valley به هوا فرستاده شده است…

پیرو بدل Greenpeace یعنی Clicking Clean گزارشی در ابتدای این هفته عرضه کرده که در آنها از اپل، گوگل و فیسبوک به عنوان نوآوران انرژی پاک یاد شده است. دیگر سازمان‎های تکنولوژی مانند آمازون، eBay و اچ‎پی این گونه نبودند و هر کدام امتیازی کمتر از 20% در شاخص پاک بودن کسب کرده‎اند.

محیط زیست

در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد امتیاز 100% اپل وجود دارد:

اپل شدیدا متعهد است تا iCloud را با استفاده از انرژی تجدید‎پذیر سر پا نگه دارد که این کار باعث شده به عنوان رهبری در قسمت آی‎تی تولید اینترنت پاک قرار گیرد. اپل به التزام خود با تولید بزرگترین مزرعه تولید انرژی خورشیدی عمل کرده است. که مرکز اطلاعاتی کارولینای شمالی همراه مرکز اطلاعاتی در حال ساخت در نوادا را با انرژی خورشیدی و زمین گرمایی استفاده می‎کند و برای مراکز ارگون و کالیفرنیای خود انرژی بادی می‎خرد. تعهد اپل به انرژی تجدید‎پذیر کمک کرده تا مرز جدیدی برای صنعت تعریف شود و با این کار نشان داده که اینترنت 100% پاک قابل دسترسی است و چندین مدل برای سازمان های دیگری که می‎خواهند در این کار سهیم باشند عرضه کرده است.

اپل قدم هایی برای کاهش مواد کربن دار انجام داده است به عنوان مثال همه مرکز های اطلاعاتی را با انرژی 100% تجدید‎پذیر سرپا نگه داشته و Lisa P. Jackson را استخدام کرده که مدیر آژانس حفاظت محیط زیست بوده و همه پروژه های مربوط به محیط زیست را کنترل می‎کرده است.

علاوه بر این، این سازمان ذکر کرده است که در محوطه iSpaceship بیشتر از 3 میلیون فوت مربع  از مساحت در حال ساخت خود را فقط با انرژی خورشیدی و سلول های سوختی راه اندازی خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا