با وجود رشد اندروید ، سیستم عامل اپل هنوز پیشتاز است

بر اساس گزارش های سایت Good Technology  طبق آخرین فهرست متغیر مربوط به سیستم عامل ها سیستم عامل شرکت اپل یعنی ios هنوز بر بخش سرمایه گذاری تسلط دارد ، اما به علت هزینه های هنگفتی که شرکت اپل صرف سیستم عامل خود کرده است این اندروید است که تا اینجا توانسته با وجود صرف هزینه کمتر رشد قابل قبولی داشته باشد.

این رشد سهام اندروید گفته می شود بخاطر معامله ای است که شرکت اپل برای ارتقا سیستم عامل های خود با IBM داشته است و می دانیم که این دو شرکت برای افزایش سفارش برنامه های سازمانی با هم همکاری می کنند و این موضوع موجب افزایش رشد و سهام اندروید شده است.

در این مشارکت فعالانه سیستم عامل iOS 67 درصد از مجموعه کل فعالیت های سیتستم عامل های جهانی را به خود اختصاص داده است ولی شرکت اپل تنها 5 درصد ضرر در سه ماهه متوالی داشته است. با این وجود اندروید با اینکه 32 درصد را به خود اختصاص داده است 5 درصد رشد را نشان می دهد. میزان مشارکت فعالانه ویندوز تنها یک درصد می باشد و این در حالی است که مشارکت بلک بری قابل اندازه گیری نیست زیرا این شرکت از یک سری سرورهای متصدی برای طراحی سیستم عامل بک بری استفاده می کند.

iosactivations

سهام هر شرکت برای هر یک از دستگاه ها

شرکت اپل به  یک سیر نزولی رسیده است و این تنها به علت کاهش درصد مشارکت فعالانه آیفون که تا 51 درصد کاهش  رسیده است می باشد ( که احتمالا با عرضه آیفون6 جبران شود.) این در حالی است که آیپد به تنهایی 16 درصد از کل مشارکت فعالانه را به خود اختصاص داده است ( و 90 درصد از سهام تبلت های جهان مربوط به ایپد می باشد.) شرکت اپل یک مقدار کمی کاهش فروش یستم عامل خود را در سه ماهه اخیر داشته و آن هم به علت کاهش سهام ایفون می باشد  و به زودی جبران خواهد شد.

گوشی های هوشمند اندروید نیز 30 درصد سهام را به خود اختصاص داده اند و تبلت های آن تنها دو درصد باقی مانده را به خود اختصاص می دهد .

activationsbreakdown

سیستم عامل اپل

از نظر نرم افزاری ، در طول سه ماهه اخیر  iOS مسئولیت 88 درصد از کل برنامه ها و سهام آن ها را به خود اختصاص داده است ، این در حالی است که اندروید از نظر سهام برنامه ها تنها 12 درصد را برعهده دارد و این نشان دهنده یک شیفت 4 درصدی از آی او اس به سمت اندروید می باشد.

اگر چه شرکت اپل یک مقدار کمی افت سهام در سه ماهه اخیر داشته است اما برآورد می شود به لطف همکاری با شرکت آی بی ام بتواند در چند ماه بعد این موضوع را به طور کامل جبران کند.

شرکت آی بی ام علاوه بر فروش دستگاه های آی او اس به مشتریان شرکت های بزرگ تابع خود ، قصد دارد بیش از صد برنامه بومی و صنعتی ویژه را برای افزایش فروش آیپد و آیفون طراحی کند ، که بدون شک این موضوع مشتریان بیشتری را برای سرمایه گذاری در محصولات اپل جلب خواهد کرد. بر اساس بررسی های سایت Good Technology این مشارکت فعالانه رشد برنامه ها را در سه ماهه اخیر به 25 درصد رسانده است.

پس از انعقاد قرار داد اپل با آی بی ام ، مدیرعامل شرکت اپل تیم کوک اعلام کرد که این معامله یک فرصت بزرگ برای ایجاد تحول در  هر دو شرکت می باشد و از نظر سرمایه گذاری و رشد بازار هر دو شرکت را موفق خواهد کرد.

اولین برنامه های شرکت آی بی ام ماننده خرده فروشی ، بانکداری ، سیر و سفر ، حمل و نقل ، انتظار می رود تا پاییز اجرا شود ، و تا سال 2015 این برنامه ها به لطف همکاری با اپل به یک رشد فوق العاده برسد.

طی هفته های اخیر اپل بر روی تبلت های آیپد خود تمرکز داشته است ، و سعی کرده با افزودن محتواهای جدید آن را به بیش از یک تبلت تبدیل کند. و در طی برنامه های بهره وری اخیر خود با طراحی مایکروسافت آفیس در تبلت های خود پرداخته و یک ایمیل تبلیغاتی به نام آی ورک به کاربران ارسال کرده است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا