تولید مواد یاقوت کبود توسط GT در نیمه 2014 تکمیل می‌شود

GT Advanced Technologies، که به نوعی شریک اپل در تولید مواد و گیاهان یاقود کبود در آریزونا محسوب می‌شود، اعلام کرد که از درآمد سه ماهه چهارم 2013 این شرکت پول کافی را بدست آورده و نگاهی روشن و رو به جلو نسبت به آینده دارد، و معتقد است امسال سالی پر تحول برای شرکت GT خواهد بود. از نظر این شرکت قرارداد بسته شده با اپل می‌تواند باعث صعود و پیشرفت بسیار زیاد این شرکت تا نیمه سال 2015 شود.

آقای Gutierrez درباره تولید مواد یاقوت کبود می‌گوید

برنامه ریزی انجام شده برای تولید یاقوت کبود مورد نیاز اپل به خوبی در حال پیشرفت است و ما در مدت سه ماه تسهیلات لازم را برای تولید این مواد در آریزونا فراهم خواهیم کرد. ما خوشحالیم که اپل را به عنوان مشتری یاقوت کبود داریم و اهرم ما در این راه دانش و تخصص ما در امر توسعه یاقوت کبود و عرضه این ماده همه کاره است. در حالی که تمرکز اصلی ما در طی سال 2014 ادامه تعهدات نسبت به تولید در  آریزونا است، هدف ما این است که موقعیت GT نه تنها به عنوان یک منبع تولید کننده یاقوت کبود استثنایی برای اپل بلکه به عنوان یک عرضه کننده جهانی بتواند مواد بی نظیر یاقوت کبود و تجهیزات آن را به انواع مشتریان عرضه و تولید کند.

در بخشی از قرار داد این شرکت با اپل آمده است که شرکت GT باید فروش یاقوت کبود را متوقف کند، تا بتواند بر روی ساخت مقدار کافی مورد نیاز شرکت اپل تمرکز کند. این حرکت باعث کاهش شدید درآمد GT در نیم سال دوم 2013 شد و دیدیم که درآمد سالانه این شرکت از 733 میلیون دلار در سال 2013 به 299 میلیون دلار کاهش یافت.

gt_advanced_technologies_banner

با این تفسیر درآمد GT در نیمه اول 2014 نیز با همین افت همراه خواهد بود، تا اینکه این شرکت تولیدات را برای اپل افزایش دهد. به طوری که، تخمین زده می‌شود این شرکت در سه ماهه اول 2014 تنها 20 یا 30 میلیون درآمد داشته باشد. اما تولید کننده یاقوت کبود پیش‌بینی درآمدی بسیار بالا در نیمه دوم سال 2014 می‌کند، که تخمین زده شده شرکت بتواند 85 درصد درآمد کل یک سال را کسب کند، این رقم چیزی حدود 600 تا 800 میلیون دلار می‌شود. این دقیقا همان زمان رونمایی و عرضه آیفون 6 همراه با پوشش یاقوت کبود است که در بازه زمانی سپتامبر تا اکتبر اتفاق خواهد افتاد.

شرکت انتظار دارد که 2014 سالی با تحول بسیار بزرگ باشد، که یکی از اتفاقات در آن سرمایه گذاری در فن‌آوری موادی جدید همچون یاقوت کبود است، و تجهیزات آن در سال 2015 و بعد از آن بسیار بیشتر و در نهایت فراگیر  خواهد شد.

انتظار می‌رود که پیشرفت صنعت ساخت مواد یاقوت کبود وسیله‌ای شود برای افزایش و بازگشت به حالت قبل، و درآمد در نیمه دوم سال 2014 رشد بسیار زیاد داشته باشد و شاهد بهبود عملکرد مالی این شرکت باشیم.

GT در نظر دارد  به صورت سالانه درآمدی بالغ بر 600 تا 800 میلیون دلار داشته باشد و در نیمه دوم 2014 به این هدف برسد و 15 درصد درآمد سالانه نیز در نیمه اول بدست بیاید. در واقع تصور این است که تولید شرکت در بخش یاقوت کبود برابر با درآمدی بیش از 80 درصد درآمد سالانه 2014 است. بخش یاقوت کبود شامل تجهیزات شرکت و مواد تجاری در ساخت LED، بازار‌های الکترونیکی صنعتی و مصرف کننده است.

photo-main

تولید مواد و معامله بزرگ GT با اپل

اینطور که مشخص است تولید یاقوت کبود برای GT می‌تواند 80 درصد درآمد سالانه این شرکت را تامین کند. این نشان‌دهنده معامله بزرگی است که اپل با این شرکت انجام داده است، معامله‌ای که اپل بتواند 400 تا 500 میلیون دلار در همین سال جاری برای GT درآمد ایجاد کند. با نگاهی به آینده، متوجه می‌شویم که در حدود 1 میلیارد دلار درآمد تا سال 2015 برای این شرکت بدست خواهد آمد.

همانطور که مطلعید اپل قصد دارد در محصولات آینده خود از پوشش یاقوت کبود برای محصولاتش استفاده کند و این ماده جزئی حیاتی در محصولات اپل خواهد شد. شراکت بین GT و اپل باعث تولید حداقل 100 تا 200 میلیون عدد از پوشش‌های صفحه نمایش برای آیفون خواهد شد و به نظر این تعداد تولید مواد برای هر سال کافی است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا