نیمی از دارندگان iPhone 5C از اندروید به آن سوییچ کرده اند

iPhone 5C بیچاره شانس نداشت! از همون اولش ها! هر هفته که از تولیدات 5C می پرسیم، می بینیم که کمتر و کمتر می شود. اما گزارشی که از AppleInsider این روز ها به گوش می رسد، خیلی تعجب آورست که خبر از طرفداران اندرویدی می دهد که برای اولین بار از آیفون استفاده می کنند.
در این که 5c در میان دیگر اسمارت فون ها از جمله آیفون 5S، قیمت کمتری دارد شکی نیست. به همین دلیل اکثر مخاطبان آن را افرادی با درآمد های میانه به پائین تشکیل می دهند. بر اساس آماری که از Kantar Worldpanel Comtech به دست رسیده، نشان می دهد بیش از 40% از خریداران 5c را افرادی با درآمد سالیانه کمتر از 49.000$ تشکیل می دهند (جدی؟! این یعنی حدود 4 هزار دلار ماهانه، اگر اینجا باشند با همین پول چه کار ها که نمی تونن انجام بدند! )
این آمار، در ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر امسال میلادی از قاره های اروپا، آمریکا و آسیا جمع آوری شده.

iphone5c

با وجود این که بازار 5C بیشتر به دنبال کسب محبوبیت در بین جوان هاست، مثل این که افراد مسن تر علاقه بیشتری به آن پیدا کرده اند ( میگن آخر الزمون شده ها…! ما باور نمی کنیم :دی)  میانگین سنی خریداران آیفون 5سی 34 سال هست در حالی که این رقم در میان خریداران آیفون 5 اس به 28 سال می رسد!!
اما خبر اصلی چیز دیگست؛ هیچ چیز به اندازه این که حدود نیمی از 5C دار ها از اندروید به آن سوییچ کرده اند لذت بخش نیست. اکثرشان هم از Samsung و LG بوده اند. از آن طرف هم 80% از خریداران iPhone 5S از قدیمی هاش بودند.
با توجه به حرف های دامینیک سانِبو، رئیس درون بینی های استراتژیک در کانتار؛ |خبر خوب برای اپل اینست که این درخواست های گسترده برای جایگزینی اپل به جای دیگر رقبا، به طور قابل توجهی مجذوب کننده است.|
با توجه به این که این چیزی است که اپل مدت ها باید آرزوی آن را کرده باشد، شاید این اسمارت فون کوچولوی رنگی، آن قدری که برخی دوستان دعوی یأسی برایش خواندند نباشد…

 maclife

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا