در تصاویری جدید ویجت ها به iOS 8 اضافه شده‌اند

یکی از بزرگترین‌ خواسته کاربران iOS اضافه شدن ویجت ها به این سیستم عامل در نسخه هشتم است. شبیه به کاشی‌های زنده و ویجت‌های معروف اندرویدی کاربران iOS نیز دوست دارند از ویجت‌هایی در صفحه خانگی خود لذت ببرند. در حالی که هیچ شایعه‌ای از اضافه شدن ویجت‌ها به iOS 8 نیست، مدل‌های مفهومی جدیدی که سایت The Verge منتشر کرده ویجت‌هایی زیبا در قالب‌ بلوک‌هایی با اندازه‌های متفاوت نشان می‌دهد.

ios8_1020_1.0_standard_1020.0

ایده این طرح بدین شکل است که برخی اپلیکیشن‌ها ذاتا در بردارنده ویجت‌هایی هستند که شما با پینچ کردن آیکون آن‌ها (استفاده از دو انگشت اشاره و شصت) می‌توانید اطلاعات بیشتر و همچنین امکانات بیشتری از آن اپ به دست آورید. هیچ ویژگی پنهانی وجود ندارد، تنها با دور کردن دو انگشت خود از هم بر روی آیکون اپلیکیشن مورد نظر آن را بزرگ می‌کنید تا آن آیکون به یک ویجت زیبا تبدیل شود. همچنین در صورت دلخواه می‌توانید با پینچ‌کردن برعکس و نزدیک کردن دو انگشت خود بر روی ویجت آن را تبدیل به آیکون کنید.

ios8_912_2

این ایده راحت و عالی از آقای Malachani طرح شده است. به صورت پیش‌فرض اندازه هر بلاک ویجت 2×2 در نظر گرفته شده اما این اندازه به حالت‌های افقی و عمودی  قرار گرفتن صفحه نمایش و همچنین اندازه کلی صفحه نمایش دستگاه شما نیز وابستگی مستقیم دارد.

ویجت ها برای چه اپلیکیشنی‌هایی موجودند؟

طراحی و شکل این ویژگی به شکلی است که اگر در نگاه اول آن را تماشا کنید، فکر می‌کنید که این یکی از ویژگی‌هایی است که از iOS 8 لو رفته اما اینطور شواهدی در دست نیست و هنوز ویژگی‌های زیادی از iOS 8 به بیرون درز نکرده است. از نظر Malachani این ویژگی در ابتدا فقط اپلیکیشن‌های Weather, Music, Calendar, Messages و Photos را شامل می‌شود اما در آینده برنامه‌های جدیدی که سازگاری با ویجت داشته باشند برای iOS عرضه خواهند شد. در تصویر متحرک زیر می‌توانید نحوه باز شدن این بلوک از اپلیکیشن و تبدیل آن به ویجت را تماشا کنید.

gif1

دیگر مطمئنیم که در روز اول کنفرانس توسعه دهندگان از iOS 8 به صورت رسمی رونمایی خواهد شد و ویژگی‌های متفاوتی از این سیستم‌عامل جدید معرفی خواهند شد. طبق سنت هر ساله اپل بعد از رونمایی و معرفی iOS  آن را در قالب نسخه بتای آزمایشی در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد و نهایتا تا چند ماه بعد همراه با محصولات جدیدی همچون آیفون یا آی‌واچ که شایعه زیادی از معرفی آن‌ها در شهریور به گوش می‌رسد، به صورت عمومی در اختیاز علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

با خبر‌های جدید از WWDC همراه ما باشید.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا