دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

سلامت و تناسب اندام در ios 8 و iwatch

اپل در گزارش جدید خود گفته است که به دنبال آوردن ویژگی ردگیری و بررسی سلامت و تناسب اندام در جدیدترین دستگاه iwatch ios خود می‌باشد. طبق گفته سایت  9to5mac این شرکت می‌خواهد یکپارچگی را به جدیدترین سیستم عامل خود بیاورد که در نتیجه آن کاربران فعالیت‌های ورزشی و تناسب اندام خود را به شکل مستقیم بر روی تنها وسیله پوشیدنی این شرکت یعنی آی واچ نظارت کنند.

البته این گفته بسیار مبهم گفته شده است و معنی دقیقی را نمی‌توان از آن اتخاذ کرد. و شاید درست شبیه به اسم آن Healthbook ممکن است بسیار شبیه به یک دفترچه حساب پس‌انداز(Passbook) باشد که از طریق آن بتوانید به راحتی به اطلاعات سلامتی خود را از طریق کارت‌های مختلف دسترسی داشت!.

برنامه ای به نام Healthbook

بر طبق این خبر، در ios 8، که معتقدیم همین امسال منتشر می‌شود شاهد برنامه جدیدی به نام “Healthbook” باشیم، که می‌تواند آمار‌های مربوط به تناسب اندام شامل: قدم‌های برداشته شده، کالری سوخته شده، کیلومتر راه رفته شده را به شخص اطلاع دهد. شبیه همان گروه برنامه‌های که در حال حاضر نیز از طریق Nike+ Fuel، Fitbit و Jawbone UP! در دسترس است. به هر حال چیزی که باعث می‌شود نسخه خود اپل بسیار جذاب‌تر شود این است که Healthbook می‌تواند علائم حیاتی یک شخص را مانند فشار خون، سطح هیدراتاسیون، ضربان قلب و چیز‌های بیشتری را تجزیه و تحلیل کند.

ggg

می‌دانیم که اپل تا مدتی دیگر نسبت به پرده‌برداری از iWach اقدام می‌کند و تا آن زمان این شرکت برای ثبت علائم تجاری اسیر کاغذ بازی در چند کشور مثل ژاپن، مکزیک و تایوان می‌شود. همچنین کمپانی اپل به تازگی با سازمان غذا و داروی ایالات متحده ملاقاتی داشته است و در مورد ساخت برنامه‌های کاربردی پزشکی برای گوشی‌های هوشمند خود صحبت کرده است.

thenextwebengadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *