اثرات قهوه بر روی سلامتی بدن قابل تحسین می‌باشد

نکات برجسته ومهم:

  • مطالعات بسیاری اثرات مفید 3 الی 5 فنجان قهوه ی سیاه در روز را تحسین میکنند.
  • نحوه ی دم کردن قهوه میتواند در فاکتور سلامتی آن تاثیر گذار باشد .

در مورد قهوه و اثرات آن بر روی سلامتی اختلاف نظرهای مختلفی وجود دارد . اما امروز در سال 2015  رای بر مفید بودن این ماده افزایش یافته و مطالعات مختلف نیز تاثیر آن بر سلامت بدن را تحسین میکنند . نوشیدن 3 الی 5 فنجان قهوه ی سیاه در روز می تواند خطر ابتلا به بیماریهایی همچون بیماری قلبی ،ام اس ، دیابت نوع 2 ،پارکینسون ، بیماری کبدی ، سرطان پروستات ، آلزایمر و کمر دردهای مبتنی بر استفاده بیش از حد از رایانه  را کاهش دهد.
farhangnews_104793-297538-1418037535

برای اینکه مصرف قهوه برای شما کاملا سالم باشد ، بهتر است از مصرف آن با مواد پرکالری همچون شکر، مواد افزودنی و کرمها خوددای کنید .

در ضمن بهتر است بدانید که یک فنجان قهوه در این مطالعه برابر با 8 اونس بوده است . یک نکته ی دیگر در مورد قهوه وجود دارد و آن این است که نحوه ی دم کردن قهوه بر روی اثرات و نتایج سلامتی آن تاثیر گذار خواهد بود . بر خلاف قهوه سازهای فیلتری ، قهوه ی ترکی و یا قهوه  جوش در کشورهایی همچون اسکاندیناوی محبوب است . افرادی که مشکلات خواب و یا دیابت کنترل نشده دارند باید قبل از اضافه کردن قهوه به رژیم غذایی خود با پزشک معالج خود مشورت کنند . همچنین خانم های باردارنیز  باید در مورد مصرف قهوه با پزشک خود مشورت کنند زیرا نگرانی هایی در مورد اثر قهوه بر روی رشد جنین و سقط آن وجود دارد . تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان میدهد که ژنهای بدن  مسئول واکنش افراد به مقدار قهوه ی مصرفی است .به همین خاطر است که برخی از افراد به قهوه ی بیشتری نیاز دارند .

اما همانطور که می دانید اخبار مرتبط با قهوه همیشه هم مثبت نبوده است . همیشه بحثهایی بر سر تاثیرات آن بر روی بدن وجود داشته است .در این مقاله سر تیتر اخبار مرتبط با قهوه درسالهای مختلف را بررسی خواهیم کرد.

سرتیتر خبر در سال 1500 : قهوه میتواند منجر به روابط جنسی غیر قانونی شود:

بر اساس یک افسانه ، قهوه توسط kaldi  کشف شد .او به طور ناگهانی متوجه بز کوهی خود شد که برگهای سبزی می خورد و خود نیز خوردن این برگهای سبز را امتحان کرد . اما این قوم عرب بود که برای اولین بار قهوه خانه ها را راه اندازی کردند .

آیا قهوه منجر به روابط جنسی غیر قانونی میشود؟ البته شواهد کافی در این مورد وجود ندارد . بر اساس نوشته های رالف هاتوکس(Ralph Hattox) صاحبان قهوه خانه ها بیشتر از سایر افراد تمایل به داشتن روابط جنسی کنترل نشده و غیر قانونی داشتند . در سال 1511 ، شهردار مکه ، این قهوه خانه ها را تعطیل کرد . او دلیل اینکار خود را دلایل مذهبی و پزشکی اعلام کرد و بیان نمود که قهوه یک مسکر است و بر اساس قوانین اسلامی ممنوع و حرام است . Pendergrast میگوید این ممنوعیت دوام زیادی نداشت و می افزاید قهوه در ترکیه بسیار مهم شد .

سر تیتر اخبار در سال 1600 :قهوه درمانی برای اعتیاد به الکل بوده ولی باعث ناتوانی جنسی می شود:

با افزایش محبوبیت قهوه در سراسر جهان ، جامعه ی پزشکان شروع به تمجید مزایای آن کردند . قهوه در انگلستان برای درمان اعتیاد به الکل بسیار محبوب بود  که در آن زمان مشکل جدی انگلستان به شمار میرفت .تبلیغات محلی در سال 1652 توسط مغازه دارانی که قهوه می فروختند ادعا میکرد که قهوه می تواند  به هضم کمک کرده و به پیشگیری و درمان نقرس ،سردرد ،سرفه ، دل درد کمک کند. در سال 1600 ، زنان لندنی خواستار بسته شدن و متوقف شدن فروش قهوه شدند زیرا معتقد بودند قهوه باعث ناتوانی جنسی همسرانشان شده است .

coffee

سر تیتر خبرها در سال 1700 :قهوه به شما کمک میکند طولانی تر کار کنید:

در سال 1730 ،قهوه جایگزین چای به عنوان نوشیدنی اصلی روزانه در لندن شده بود . این انتخاب تا سال  1773  تا زمانی  که حزب معروف بوستون آن را غیر وطنی خواند  نیز ادامه داشت .قهوه خانه ها همه جا ظهور پیدا کرد . درآن زمان افراد بر این باور بودند که قهوه توانایی این را دارد که بتواند افراد را برای کارهای طولانی مدت آماده کند.

سر تیتر خبرها در سال 1800 : قهوه  شما را کور خواهد کرد. به جای نوشیدن قهوه ، یک فنجان نوشیدنی سبوس گندم گرم بنوشید :

در اواسط سال 1800 آمریکا درگیر جنگ داخلی بوده و یکی از عوارض جانبی این جنگ نیز کاهش یافتن منابع ذخیره شده ی قهوه بود . در این زمان نوشیدنی سبوس گندم به عنوان جایگزین قهوه معرفی شد و تبلیغات ضد قهوه ای  که از طرف شرکت سازنده ی این محصول انجام میگرفت برای افزایش فروش بیشتر بود . این شرکت در تبلیغات خود ادعا میکرد قهوه می تواند به اندازه ی هروئین ، مورفین ،کوکائین ، نیکوتین و استریکنین بد بوده و منجر به کوری شود .

سر تیتر خبرها در سال 1916 : قهوه می تواند مانع رشد شما شود:

با اینکه اختراعات و بهبودهای مختلفی در زمنیه تولید ظرفهای قهوه ،فیلتر ها و فرآیند تولید آن در سال 1900 ایجاد شده بود اما هنوز افکار منفی و نگرانی های پزشکی  زیادی در مورد آن وجود داشت .

مجله خانه داری خوب در مورد اینکه چگونه قهوه مانع از رشد می شود مطالبی منتشر کرد . و نگرانی ها در مورد اثرات قهوه بر روی بیماریهایی همچون عصبانیت ، تپش قلب ،سو هاضمه و بی خوابی ادامه یافت .

سر تیتر اخبار در سال 1927 : قهوه می تواند بر روی نمرات کودکان شما تاثیر بدی داشته باشد :

در مجله ی ساینس در 11شهریور سال 1927 ، از 80000 کودک راهنمایی و دبستانی در مورد عادتهای نوشیدن قهوه سوال شده بود . محققان دریافتند که بیشتر این کودکان بیشتر از یک فنجان قهوه در روز می نوشند که  در مقایسه با افراد بزرگسال نتایج منفی زیادی بر آنها داشته است .

سر تیتر اخبار در سال 1970 و 1980  : قهوه  به اندازه ی حمله قلبی خطرناک است:

در یک مطالعه ی انجام شده در سال 1973  ، بیشتر از 12000 نفر از افراد 1 تا 5 فنجان قهوه در روز مصرف میکردند که در آنها خطر ابتلا به حملات قلبی 60 درصد افزایش یافته بود در حالیکه خوردن 6  فنجان قهوه یا بیشتر در روز می تواند این خطر را 120 درصد افزایش دهد . یک مطالعه ی دیگر در مجله ی پزشکی نیو اینگلند در سال 1978 نشان داد که افزایش کوتاه مدت در فشار خون بعد از نوشیدن 3 فنجان قهوه می تواند ایجاد شود . محققان دیگری نیز برای تحقیقات بعدی بر روی ارتباط بین کافئین و پرفشاری فرا خوانده شدند .

چند مطالعه ی انجام شده  در سال 1900  ارتباطی بین مصرف قهوه و سلامت قلبی یافته بود .یک مطالعه ی 38 ساله توسط دانشجویان دانشگاه پزشکی جان هاپکینز نشان می داد که افرادی که 5 فنجان و یا بیشتر قهوه مصرف میکنند،2.8 برابر بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی قرار دارند . اما موضوعی که اینجا باید به آن توجه کنید این است که این مطالعه تنها هر 5 سال یکبار سوالات خود را می پرسید و عوامل دیگری همچون سیگار کشیدن  و یا سایر رفتارهای دیگر را جدا نکرده بود .

ghahve

سر تیتر اخبار در سال 2000 :

حالا دوره ی آنالیز متا شروع شده است که در آن محققان بر روی هزاران مطالعه ی انجام شده نگاه کرده و قوانین علمی برای یافتن افرادی که می توانند عوامل کنترلی و راندمانی را برای غربالگری فاکتورهای همچون سیگار کشیدن ، چاقی ، کمبود ورزش و سایر مسائل سبک زندگی  به خوبی به کار گیرند را اعمال میکردند .

سر تیتر اخبار در سال 2001 :قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان دستگاه ادراری را افزایش دهد:

در سال 2001 مطالعه ی انجام شده نشان میداد که افرادی که قهوه مصرف میکنند 20 درصد بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان مجاری ادراری هستند . این مطالعات در یک آنالیز متا در سال 2015 تکرار شد . بنابراین اگر  شما نیز سابقه ی فامیلی دارید بهتر است مصرف خود را به چای عوض کنید .

سر تیتر اخبار در سال 2007 : قهوه خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش میدهد:

برخی از آنالیز  داده ها مزیت پیشگیرانه ی این ماده  درمقابل سرطان کبد را تایید کرده اند .نوشیدن 2 فنجان قهوه ی سیاه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا 43 درصد کاهش دهد .این یافته ها در سال 2013 و سایر مطالعات نیز تکرار شد .

سر تیتر خبرها در سال 2010 :  قهوه و  بیماری ریه با هم مرتبط اند .

متا آنالیز، رابطه ای بین مصرف قهوه و بیماری ریه یافته است اما این مطالعه دریافته است که حذف کامل اثرات مداخله گر سیگار غیر ممکن است .

سر تیتر اخبار در سال 2010 : قهوه می تواند خطر ابتلا به سکته و سرطان پروستات را کاهش دهد.

در آنالیز متای انجام شده بر روی نیم میلیون شرکت کننده ،رابطه ی منفی بین مصرف قهوه و خطر ابتلا به سکته یافت نشد .در حقیقت مصرف متوسط قهوه یعنی مصرف روزانه 3 الی 4 فنجان می تواند اثر مثبت کوچکی داشته باشد . یک متا آنالیز دیگر انجام شده در سال 2000 تا 2011 در یافت که مصرف  4 الی 5 فنجان قهوه در روز ،اثر پیشگیرانه ای بر روی خطر ابتلا به سکته خواهد داشت .  در مورد سرطان پروستات نیز مطالعه ی انجام شده بر روی 59000 مرد از سال 1986 تا 2006 نشان داد که مصرف قهوه در طول روز رابطه ی نزدیکی با کاهش خطر ابتلا به نوع کشنده این بیماری دارد .

سر تیتر اخبار در سال 2012 : قهوه خطر ابتلا به نارسایی قلبی را کاهش میدهد.

متا آنالیز مطالعات انجام شده بر روی نارسایی قلبی نشان میدهد که مصرف 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به نارسایی قلبی را کاهش دهد .

سر تیتر اخبار در سال 2013 : قهوه می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش داده و زندگی شما را طولانی کند.

برای بیماریهای عمومی قلبی یک متا آنالیز از 36 مطالعه ی انجام شده با بیش از 1.2 میلیون شرکت کننده نشان میدهد که مصرف روزانه ی قهوه به نظر با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی مرتبط است . در مورد اثر قهوه بر روی خطر ابتلا به مرگ چه طور؟یک آنالیز از 20 مطالعه ی انجام شده نشان میدهد که بیش از 1 میلیون نفر که قهوه مصرف میکردند خطر مرگ در آنها اندکی  کاهش یافته است .

سر تیتر اخبار در سال 2015 : قهوه عملا یک ماده غذایی سالم است .

در سال 2015 ، قهوه به عنوان یک ماده غذایی سالم در نظر گرفته شده است . اما باید منتظر متا آنالیزهای بعدی باشیم زیرا ممکن است نتایج تغییر کند .

وزارت کشاورزی آمریکا معتقد است که می توان قهوه را برای داشتن یک سبک زندگی سالم د ر آن گنجاند . به خصوص زمانی که روزانه 4 الی 5 فنجان قهوه بنوشید و از مصرف آن با  شکر و کرم خودداری کنید .
منبع : cnn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا