برنامه تناسب اندام Healthbook در iOS 8

همان‌گونه که قابلیت های موجود در سیستم‌عامل های قبلی در iOS 8 بهبود خواهند یافت، انتظار می رود این نسخه دارای موارد جدیدی نیز باشد و با دستگاه‌ها و برنامه‌هایی که برای تناسب‌ اندام و پیگیری فعالیت‌ها رایج است، به نظر می‌رسد که اپل با برنامه‌ای جدید و بومی به نام Healthbook از رقبا پیشی گرفته است.

همان‌گونه که از نام آن پیداست، مانند Passbook برای بُن‌ها و بلیت‌ها، این برنامه برای سلامتی و تناسب‌ اندام، سلامت آگاهانه با قطبی همه‌کاره برای پیگیری موارد کلیدی مانند تمرینات، تغذیه و فعالیت، طراحی شده است.

تناسب اندام

9to5Mac پیش‌ازاین در مورد Healthbook صحبت کرده بود و اکنون با جزئیات بیشتری در مورد این برنامه‎ی تناسب اندام در شُرف انتشار باز گشته است.

برنامه تناسب اندام

درحالی‌که Passbook، تأثیری را که مَد نظر اپل بود بر روی کاربران iOS نگذاشته است، عادلانه است که بگوییم این برنامه نسبتاً ناپخته است، هم در داشتن محدودیت‌ها و هم در تلاش های کم شرکت Cupertino برای معرفی کاربرد های آن؛ اما در مورد Healthbook، از اکنون مشخص است که چنین اتفاقی نخواهد افتاد و گذشته از قرض گرفتن رابط کاربری کارت مانند خود از Passbook، دارای قابلیت‌هایی متناسب مردمِ فعال خواهد بود.

تناسب اندام

healthbook-cards

مطابق گزارش 9to5Mac، هر بخش کارت دارای رنگ و کد مخصوص به خود است که به حرکت در آنها کمک شایانی می کند و درحالی‌که این چیزِ جدیدی نیست و Passbook نیز آن را ارائه می‌کند، رابط کاربری صیقلی، چیزی است که باید ببینیم Healthbook چقدر می‌تواند آن را تأمین نماید.

از دیدگاه فعالیت، نمونه آزمایشی 9to5Mac میزان توانایی پایش ضربان قلب، آب بدن، فشارخون، فعالیت، تغذیه، قند خون، خواب، تعداد تنفس، غلظت اکسیژن و وزن را توسط Healthbook، نمایش می‌دهد. این حقیقت که دستگاه‌های جدیدتر، پردازنده کمکی حرکات M7 را خواهند داشت و به‌صورت کامل از آن بهره خواهند برد، به دارندگان دستگاه‌های iOS اجازه خواهد داد حرکات خود را در همه‌وقت کنترل نمایند. کاربران می‌توانند قد و وزن خود را از اول تا آخر فعالیت‌ها وارد نمایند، Healthbook با استفاده از این داده‌ها می‌توانند میزان کالری سوزانده شده، میزان حرکات آن‌ها و پیشرفت‌هایی که به آن دست می‌یابند را به‌دست آورده و نمایش دهد.

محصولات مربوط به سلامتی همیشه مورد توجه بوده‌اند اما با شکوفایی برنامه‌ها و دستگاه‌های تناسب‌ اندام، به نظر می‌رسد اواخر امسال تأثیر بزرگی را بر بازار بگذارد.

قطعاً از طرح های تناسب اندام Healthbook اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان (WWDC) امسال بیشتر آگاه خواهیم شد، اما در این زمان، اطلاعات ما درباره این برنامه، بسیار محدود است.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا