اولین شبیه ساز ساخته شده برای تلویزیون جدید اپل

یکی از بزرگترین جنبه‎های جانبی تلویزیون جدید اپل قابلیت بازی کردن با آن است

نسل بعدی تلویزیون اپل تمرکز شدید بر بازی دارد، و حتی مجهز به کنترل از راه دور حرکتی دارای تاچ پدی شده است که از کنسول Wii الهام گرفته است.

بعضی از توسعه دهندگان شدیدا آماده این هستند تا از احتمالات قرار گرفتن تلویزیون اپل به عنوان یک قطب بازی، نهایت استفاده را ببرند.

در حقیقت، یکی از چنین توسعه دهندگانی در حال حاضر از شبیه ساز فعلی تلویزیون اپل برای اجرای یک شبیه ساز استفاده کرده است. این شبیه ساز اجازه به اجرای بازی‎های کلاسیکی نظیر Golden Axe (تبر طلایی) سگا می‎دهد.

Provenance-Apple-TV-1024x536
یک مثال از چنین شبیه سازهایی Provenance نام دارد:

شبیه سازی که توسط فردی به اسم جیمز آدیمن (James Addyman) توسعه یافته است و یک شبیه ساز چندتایی است که قادر به شبیه سازی بازی‎هایی از سیستم‎های بازمانده (legacy hardwares) است. این شبیه ساز در حال حاضر بر روی شبیه ساز تلویزیون اپلی که در آخرین نسخه از Xcode اجرا می شود، موجود است.

همانطور که از توییت این توسعه دهنده در توییتر می‎توانید مشاهده کنید، تنها برای این فرد سه ساعت طول کشیده است تا Provenance را روی شبیه ساز تلویزیون اپل راه اندازی کنید.

پیشرفت واقعا جالبی برای سه ساعت کار محسوب می‎شود.

چه چنین چیزی درست باشد یا نباشد ولی حدس فعلی همگان این است که شبیه سازان و بازی های غیر ثبت شده در اپ استور اجازه خواهند داشت که به صورت جانبی در تلویزیون نسل چهارم اپل بارگذاری شوند، ولی هنوز هم با در نظر گیری احتمالات سر ما سوت می‎کشد.

Provenance به عنوان مثال به کاربران اجازه می‎دهد که بازی‎های پلت فرم‎های کلاسیک زیر را شبیه سازی کنند:

Sega Genesis

Game Gear/Master System

Sega CD

SNES

NES

GB/GBC

GBA

این اپلیکیشن متن باز است و در GitHub قابل مشاهده است.

این حقیقت که Xcode 7 حالا به کاربران اجازه می‎دهد اپلیکیشن‎های جانبی را روی دستگاه‎‎های iOS بارگذاری کنند، ممکن است همین انجام آن را در تلویزیون اپل و tvOS نیز ممکن سازد، ولی فعلا هیچ چیز صد در صد تضمین شده نیست.

آیا شما دوست دارید قادر به اجرای شبیه ساز‎ها بر روی تلویزیون اپل خود باشید؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا