ربات مسافر در سال 2016 وارد جاده ها می شود

ربات مسافر (hitchBot) ممکن است برای بار دوم ساخته شود

ربات مسافر نام ربات بی حرکتی است  که توسط شرکتی کانادایی ساخته شده است این ربات با کمک افراد غریبه ای که در بین جاده ها هستند سفر می کرد و توانسته بود از ماربلند تا ماساچوست و کالیفرنیا را طی کند تا اینکه توسط عده ای از افراد ناشناس تخریب شد .

اما هم اکنون شرکت کانادایی تصمیم گرفته است تا نسخه ی جدیدی از این ربات  را روانه بازار کند .این شرکت به دنبال این گزینه نیست که چه کسی نسخه اول این ربات را تخریب کرده است بلکه آنها می خواهند هر چه سریع تر نسخه جدید آن را تولید کنند تا این ربات به ادامه سفر خود در کالیفرنیا بپردازد .

 

2015-08-09_124933

خدای من بدن من تخریب شده اما الان دارم با دوستم زندگی میکنم

گاهی اوقات اتفاقات بد برای رباتهای خوب میافته (ربات مسافر)

 

دکتر دیوید هریس اسمیت می گوید :که اتفاقی که برای ربات مسافر افتاده است قابل تعمیر نیست و باید نسخه ی جدیدی از آن ساخته شود .هزینه ساخت مجدد این ربات شاید کم تر از سه هزار دلار باشد  البته با صرف هزاران  نفر ساعت کار تحقیقاتی علمی و طراحی می توان این ربات را برای بار دوم ساخت.

با سخنانی که دکتر اسمیت گفته است می توان این تخمین را زد که ساخت این ربات حدودا سه ماه زمان بر باشد ولی به شرط انکه تیم سازنده این ربات تصمیم این کار را بگیرد .

نسخه اول ربات مسافر که در صبح روز دهم مرداد ماه در یک مکان توریستی گذاشته شده بود و منتظر ماشینی بود تا آن را سوار کند و تا مقصد بعدی ببرد اما به دست افراد اشتباهی افتاد تا این افراد این ربات را تخریب کنند و مانع از ادامه سفر آن شوند .

HitchBot

نسخه بعدی ربات مسافر قابلیت های ویژه ای دارد این ربات مجهز به وای فای و جی پی اس خواهد بود و طراحان این ربات می توانند  از شخصی که این ربات راحمل می کنند بخواهند که مثلا آن را در ایستگاه بعدی پیاده کند هم چنین با دوربینی که بر روی آن وصل است این ربات می تواند تجربه و عکسهای خود را از سفرهایش با سایر مردم به اشتراک بگذارد علاوه بر آن صفحه ی LED نیز بر روی ان نصب شده است که این ربات می تواند به وسیله آن چهره های ناراحتی یا خوش حالی خود را نشان دهد.

پروفسور اسمیت می گوید که یکی از اهداف ساخت این ربات این است که محققان بفهمند که آیا یک ربات می تواند به انسانها اعتماد کند یا دزدیده و تخریب می شود. پروفسور زلر یکی دیگر از اعضای تیم تحقیقاتی بعد از اتفاقی که برای نسخه اول ربات جاده ای افتاد می گوید که : تمام تیم ما شوکه شده بود .در سال 2014 وقتی ما تصمیم گرفتیم که این ربات را بسازیم من خیلی نگران بودم اما وقتی استقبال مردم را دیدم این نگرانی های من کاهش یافت .البته ما انتظار داشتیم برای این ربات مشکلاتی پیش بیاید اما نه به این زودی …

البته مطمئنا ربات مسافر با قابلیت هایی که دارد می تواند به مردم کمک کند این ربات به نوعی طراحی شده است که با بچه ها شوخی کند ، راننده را راهنمایی کند و در کل همسفر خوبی برای مردمی که او را جا به جا می کند باشد .

اگر نظری در مورد این خبر دارید برای ما در بخش کامنتها بنویسید .

 

mashable.com

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا