نسل بعدی پردازنده اپل یعنی A9چگونه است

شرکت اپل هم اکنون از نظر برخی از اجزای داخلی گوشی های آیفون خود به شرکت سامسونگ وابسته است ، از جمله این ها پردازنده های قدرتمند A-series می باشد که محصول سامسونگ است و اپل آن را به کار می برد. اما اکنون طی ارائه پردازنده دیگری برای گوشی های اپل توسط شرکت تایوانی تولید کنند اجسام نیمه رسانا ( TSMC ) ممکن است این وابستگی به پایان برسد ، این شرکت در حال حاضر تصویر شماتیکی مربوط به تولید محصول جدید پردازنده A9 ارائه کرده است.

tsmc-640x393

به گزارش سایت چینی مربوط به اخبار اقتصادی روزانه شرکت TSMC برنامه ریزی کرده است که تا سه ماهه اول سال 2015 پردازنده های 16 نانومتری A9 را عرضه کند ، و قصد دارد در ماه  50 هزار پردازنده را برای محصولات اپل تولید کند ، تا در نسل بعدی محصولات آیفون و آیپد شرکت اپل که در طی سال 2015 عرضه می شوند به کار گرفته شود.

ابتدا گفته می شود که تولید پردازنده ها به سه ماهه دوم سال 2013 موکول خواهد شد اما از ترس اینکه در این مدت شرکت سامسونگ دست به کار شود ، شرکت TSMC به سرعت با صرف 91.03 میلیارد یوآن ( 14.78 میلیارد دلار آمریکا) دست به کار شده و پروژه های خود را گسترش داده است.

در اوایل سال جاری گزارشی منتشر شد که می گفت شرکت سامسونگ با دو شرکت   GlobalFoundries و TSMC قصد دارند به صورت مشارکتی برای ساخت پردازنده A9 برنامه ریزی کنند به گونه ای که حدود 30 تا 40 درصد پردازنده ها را سامسونگ و بقیه را این دو شرکت تولید کنند.

اما به تازگی گزارش شده است که شرکت TSMC قصد دارد به صورت مستقل از سامسونگ و در یک رقابت تنگاتنگ با این شرکت این کار را انجام دهد و تمام تلاشش را می کند تا اعتماد اپل را جلب کند . اپل نیز از این موضوع استقبال کرده است زیرا خیلی دوست دارد از تکیه کردن به شرکت سامسونگ خلاص شود!

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا