آیفون جدید یا آیفون 5 چگونه است

آیفون جدید چگونه است ؟

این روزها یکی از داغ ترین مباحث سایت های اخبار موبایل  این است که آیفون جدید چگونه است ؟ چه فرق هایی کرده و اینکه بهتر است صبر کنیم تا آیفون جدید بیاد یا همین آیفون 4اس را بخریم . ما در این مطلب به بررسی احتمالات در مورد چگونگی و مشخصات احتمالی آیفون جدید میپردازیم. ولی باید این مطلب را بدانید که همه اینها شایعه است و به نمیتوان هیچ کدام را به صورت 100% تایید کرد تا زمان کنفرانس اپل.

زمان معرفی آیفون 5

شرکت اپل زمان معرفی را هنوز تعیین نکرده ولی برخی از سایت های خبری گزارش داده اند که احتمالا این کنفرانس در شهریور ماه برگزار میشود یعنی قبل از بازگشایی مدارس.برخی خبرگزاری ها هم به صورت دقیق ۱۲ سپتامبر برابر با ۲۲ شهریور را اعلام کرده اند ،در این کنفرانس احتمالا محصول دیگری هم در کنار آیفون نسل بد معرفی میشود. این محصول آیپد مینی است که با سایزی کوچکتر نسبت به آیپد فعلی و همچنین قیمتی پایین تر عرضه میگردد.

تکنولوژی بکار رفته در آیفون 5

اپل هرساله با استفاده از تکنولوژی روز دنیا همه را شگفت زده میکند اینبار هم یحث بر سر تکنولوژی استفاده شده در آیفون جدید داغ است.برای مثال گفته میشود دوربین آیفون جدید با همکاری شرکت سونی تولید شده و از کیفیت عکاسی بسیار بالایی برخوردار است.همچنین خبرهایی به گوش میرسد از استفاده از یک آلیاژ جدید در تولید بدنه ی آیفون که مقاومت بسیاری داشته و در عین حال سبک است. همچنین چند روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر استفاده اپل از تکنولوژی جدید در صفحه نمایش مدل جدید آیفون که اعلام شده این طرح موجب بهبود عملکرد و کاهش ضخامت نمایشگر و در پی آن کاهش ضخامت دستگاه میشود.

اندازه صفحه نمایش آیفون جدید

مهم ترین بحث در خصوص آیفون جدید اندازه ی صفحه نمایش آن است. صفحه نمایش آیفون از زمان 2g تا آخرین مدل آن یعنی 4s همگی 3.5 اینچ بوده اند اما حال خبرهایی به گوش میرسد مبنی بر بزرگتر شدن صفحه نمایش آیفون. سایز صفحه نمایش آیفون نسل بعد به احتمال زیاد 4 اینچ خواهد بود یعنی 0.5 اینچ بزرگتر از تمامی آیفون های قبل. این خبر از طرف مدیر عامل شرکت شارپ تایید شده است.

آیفون نسل بعد
آیفون نسل بعد

ظاهر بیرونی آیفون 5

گفته میشود آیفون 5 در حدود 18% باریکتر از مدل قبلی یعنی آیفون 4s است و ضخامت آن به 7.6 میلی متر کاهش پیدا کرده است. همچنین جک هدفون آن از بالای دستگاه به پایین آن منتقل شده و داک کانکتور برای شارژ و اتصال به کامپیوتر آن هم فرق کرده و کوچک تر از سایر آیفون های پیشین شده است.

 

6 دیدگاه دربارهٔ «آیفون جدید چگونه است ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا