عکسبرداری تایم لپس با آیفون 6 چگونه است

تایم لپس یکی از ویزگی های دوربین های هوشمند است که به شما این امکان را می دهد که یک مدت طولانی از ضبط مداوم تصاویر را به صورت یک کلیپ کوتاه مشاهده کنید. این ویژگی بسیار منحصر به فرد در دوربین های دیجیتال DSLRs قابل مشاهده است. استفاده از این تکنولوزی در گوشی های هوشمند آیفون نیز آن ها را از سایر گوشی ها متمایز کرده است. با آی او اس 8 اپل قادر به پشتیبانی از این تکنولوژی است و این حالت عکسبرداری خاص در حال حاضر در دستگاه های موجود آیفون 6 و آیفون 6 پلاس و همچنین در آیفون 5 اس وجود دارد.

عکسبرداری تایم لپس با آیفون 6

تایم لپس

استفاده از تایم لپس گوشی های آیفون کار بسیار ساده ای است و هر کسی از پس آن برمی آید. فقط کافی است صحنه مورد علاقه خود را انتخاب کنید گوشی را بردارید و بر روی گزینه رکورد کلیک کنید و منتظر گذر زمان باشید تا کلیپ شما آماده شود. آیفون از لحظه شروع ضبط تصویر هر چند ثانیه یک فریم می گیرد که بستگی به طول کلی ویدئو دارد. هیچ تنظیماتی برای حالت عکسبرداری وجود ندارد که خود این امر کار با آن را توسط کاربر آسان کرده است در حالی که برای گوشی برنامه ای تعریف شده است که با توجه به طول مدت عکسبرداری تعداد مناسب فریم ها را تنظیم می کند.

اپل مدعی شده است که عکس های گرفته شده در فواصل مساوی،  قابلیت به هم چسبیدن و پویایی را دارند. این بدان معنی است که بسته به طول زمان عکس برداری، تعداد عکس های گرفته شده متغیر می باشد. و بنابراین سرعت پخش کلیپ بستگی به سرعت واقعی قطعه ضبط شده خواهد داشت. که در این صورت پیچیده به نظر می رسد، اما این طور نیست!

 

عکسبرداری تایم لپس با آیفون 6

اگر یک تایم لپس 10 دقیقه ای را عکس برداری کنید. دوربین 2 فریم در هر ثانیه خواهد گرفت و آن ها را با هم ترکیب خواهد کرد. سرعت پخش 15 برابر سرعت واقعی خواهد بود. کلیپ بین 10 تا 20 دقیقه ای یک فریم در هر ثانیه می گیرد و سرعت پخش آن 30x خواهد بود یعنی سرعت دو برابر خواهد شد. دوربین گوشی در یک کلیپ کلیپ 20 تا 40 دقیقه ای یک فریم در هر 2 ثانیه می گیرد و سرعت پخش آن 60 برابر سرعت طبیعی می شود. و به همین ترتیب تعداد فریم ها با توجه به طول مدت ویدئو تغییر می کند. به عبارت دیگر, با دو برابر شدن مدت زمان عکسبرداری های بیش تر از 10 دقیقه تعداد فریم ها در ثانیه دو بار کمتر می شود و سرعت پخش دوبرابر بیشتر می شود.

اگر می خواهید برای ایجاد یک کلیپ تایم لپس از آی او اس 8 (ios8) استفاده کنید همین حالا می توانید شروع کنید زیرا کار کردن با دوربین آیفون 6 و آیفون 6 پلاس بسیار ساده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا